Komenda Powiatowa Policji w Wieluniu

Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Najczęściej czytane

 1. Odpowiedzą za pobicie dwóch mężczyzn

  Wieluńscy policjanci zatrzymali dwóch 21- latków podejrzanych o pobicie dwóch mężczyzn. W następstwie tego zdarzenia, jeden z pokrzywdzonych 39- letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego doznał ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Obaj zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Wieluniu.

 2. Śmiertelny wypadek w Białej

  Policjanci z Komisariatu Policji w Białej pod nadzorem wieluńskiej prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło 18 września 2016 roku w m. Biała Kopiec.

 3. Rozmowy o bezpieczeństwie w trakcie Jesiennego Pikniku

  Wieluńscy mundurowi zawsze chętnie angażują się w spotkania, w których uczestniczą dzieci wraz ze swoimi opiekunami. Jest to doskonała okazja do promowania bezpieczeństwa i prawidłowych postaw wśród mieszkańców naszego powiatu. I tak 24 września 2020 roku nie zabrakło wieluńskich policjantów na imprezie plenerowej zorganizowanej przez Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu p.n. „Jesienny Piknik. Święto Pieczonego Ziemniaka”.

 4. Tragiczny wypadek

  Wieluńscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego w miejscowości Kamionka w gminie Pątnów, w którym zginął 29- letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach.

 5. Szczęśliwy finał poszukiwań zaginionego grzybiarza

  Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania zaginionego 77-letniego grzybiarza z Wielunia. Mężczyzna zaginął w kompleksie leśnym w okolicy miejscowości Ogroble. Całą noc trwały jego poszukiwania. Nad ranem biorąca udział w akcji załoga policyjnego helikoptera z KWP w Łodzi przy użyciu kamery termowizyjnej namierzyła zaginionego.

 6. Zatrzymani za przestępstwa narkotykowe

  Policjanci z komisariatu w Białej zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 19 do 29 lat mających związek z narkotykowym procederem. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Wieluniu. Decyzją prokuratora cała trójka objęta została dozorem policyjnym.

 7. 22- latka posiadała znaczne ilości środków odurzających

  Wieluńscy policjanci zatrzymali 22- letnią mieszkankę powiatu wieluńskiego podejrzaną o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Wieluniu. Decyzją sądu 22- latka została tymczasowo aresztowana na okres dwóch miesięcy.

 8. Policjanci pomogli małżeństwu opuścić zadymiony dom

  Policjanci z Komisariatu Policji w Osjakowie powiadomieni o pożarze domu jednorodzinnego pomogli starszemu małżeństwu bezpiecznie opuścić zadymiony budynek. Mundurowi ustalają okoliczności tego zdarzenia.

 9. Aktualne przepisy dotyczące przewożenie dzieci w foteliku samochodowym

  Z dniem 11 sierpnia 2017 roku weszły w życie nowe przepisy dotyczące przewożenia dzieci w fotelikach samochodowych. Niektóre przepisy zostały zaostrzone. Nowe przepisy regulują dokładnie, kiedy dziecko powinno być przewożone w foteliku, a kiedy wystarczy przypiąć je pasami.

 10. Śmiertelne potrącenie pieszego

  Policjanci z komisariatu w Białej pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku, do którego doszło w miejscowości Biała Pierwsza. W wyniku zdarzenia 17- letni pieszy poniósł śmierć na miejscu. Mundurowi kolejny raz przypominają o zachowaniu szczególnej ostrożności na drogach zarówno przez kierujących jak i pieszych.

Linki

Tagi

Osoby Zaginione szczęśliwy finał poszukiwań wypadek zatrzymanie poszukiwanego długi weekend kajakarze dopalacze uszkodzenie mienia pobicie snajper rozbój przywłaszczenie metaamfetamina ćwiczenia sztabowe paserstwo antyterroryzm obywatelskie ujęcie mapa zagrożeń kolizja bójka uprawa konopi święto policji bezpieczne wakacje kradzież z włamaniem ruch drogowy chuligani podróbki bepieczna woda sądowy zakaz list gończy Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa znaki towarowe kradzież wandale znęcanie nad psem nietrzeźwy kierujący wiatrówka nękanie marihuana Śmiertelny wypadek wypadek śmiertelny narkotyki PaT odblaski