Komenda Powiatowa Policji w Wieluniu

Aktualności

Zobacz SPOT
Mapa zagrożeń
Dzielnicowy bliżej nas

Najczęściej czytane

 1. Odpowiedzą za narkotykowy proceder

  Skuteczne działania kryminalnych z wieluńskiej komendy doprowadziły do zatrzymania 5 mężczyzn w wieku od 23 do 32 lat związanych z narkotykowym procederem. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad 370 gramów metamfetaminy, kilkadziesiąt porcji marihuany oraz 3 tabletki ekstazy. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Wieluniu.

 2. Odpowie za udział w oszustwie

  Wspólne działania wieluńskich oraz wieruszowskich policjantów doprowadziły do zatrzymania 22-letniego mężczyzny podejrzanego o udział w oszustwie metodą „na policjanta”. Za oszustwo grozi kara nawet do 8 lat więzienia. Prokuratura Rejonowa w Wieluniu planuje skierować do sądu wniosek o zastosowanie wobec mężczyzny tymczasowego aresztowania.

 3. Tragiczny wypadek

  Wieluńscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego w miejscowości Kamionka w gminie Pątnów, w którym zginął 29- letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach.

 4. Uważajmy na włamywaczy!

  W związku z pojawiającymi się na terenie powiatu wieluńskiego włamaniami do domów jednorodzinnych, policjanci apelują do mieszkańców o ostrożność i przezorność. Należy pamiętać, że większość przestępstw przeciwko mieniu poprzedza rozpoznanie terenu przez złodzieja czy też włamywacza. Jeśli widzisz podejrzanie kręcące się osoby, kogoś kto robi zdjęcia na tle domu czy też nieznany samochód, z którego jesteś obserwowany możesz dzwonić pod nr 43 843 72 11 , czynny całą dobę i powiadomić policjantów o swoich podejrzeniach. Każda informacja będzie zweryfikowana.

 5. Podsumowanie weekendu świątecznego

  Przez cały okres świąteczny związany z obchodami Święta Niepodległości nad bezpieczeństwem na drogach naszego powiatu czuwali policjanci wieluńskiej komendy. W tym czasie policjanci bali przede wszystkim o bezpieczeństwo podróżujących oraz reagowali na wszelkie naruszenia przepisów prawa o ruchu drogowym.

 6. Wpadli z narkotykami

  Policjanci z wieluńskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 22 i 24 lat, którzy odpowiedzą za posiadanie środków odurzających. Za takie przestępstwo grozi kara do 3 lat więzienia.

 7. Spotkania z młodzieżą w ramach kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają”

  Wieluńscy mundurowi wspierani przez Powiatową Stację Sanitarno- Epidemiologiczną w Wieluniu spotykają się z dziećmi i młodzieżą z terenu powiatu wieluńskiego w ramach kampanii pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają”. Motto przewodnie tej akcji brzmi „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty” i została ona przygotowana przez MSWiA w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka”.

 8. Wspólne ćwiczenia służb

  Na terenie Centrum Dystrybucji Gazu Płynnego DORGAS w Konopnicy podczas napełniania butli z gazem propan – butan na skutek jej przepełnienia dochodzi do rozerwania butli. W wyniku tego zdarzenia dochodzi do pożaru magazynu, gdzie składowane są napełnione butle gazowe. Pracownicy rozlewni doznają obrażeń ciała, konieczne jest udzieleniem im pomocy. Na szczęście to tylko scenariusz ćwiczeń dowódczo- sztabowych przygotowanych przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Wieluniu, które odbyły się 08 listopada 2019 roku w Konopnicy. W ćwiczeniach również udział wieluńscy mundurowi.

 9. Postawa nastolatków godna naśladowania

  W sytuacji kiedy zgubimy telefon, portfel bądź dokumenty, każdy z nas ma nadzieję, że uczciwy znalazca odda naszą zgubę na policję czy do biura rzeczy znalezionych. Tak właśnie się stało w przypadku zagubionego smartfona. Postawą godną naśladowania wykazało się trzech nastolatków, którzy znaleziony na chodniku telefon komórkowy oddali policjantom.

 10. Koncert profilaktyczny w wykonaniu Gabriela Fleszara

  16 maja 2019 roku w ramach kampanii edukacyjno - profilaktycznej MSWiA pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają”, w wieluńskim Kino- Teatrze Syrena odbył się cykl trzech koncertów profilaktycznych Gabriela Fleszara pod hasłem „Wolności oddać nie umiem”. W projekcie wzięło udział około 600 uczniów ze szkół powiatu wieluńskiego. Spotkania te oprócz charakteru czysto muzycznego, poruszały problemy związane z profilaktyką uzależnień. Głównym założeniem tego projektu było wskazanie młodym ludziom zagrożeń wynikających z używania alkoholu, narkotyków i dopalaczy. Organizatorem tego przedsięwzięcia była Komenda Powiatowa Policji w Wieluniu przy wsparciu wszystkich Gminnych Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z terenu powiatu wieluńskiego.

Linki

Tagi

Dopalacze kradną życie
Tourist information
Zielona strefa
Ludzie to nie towar
Fotoprzestroga
Służba Cywilna