Święto Policji 2017 w Wieluniu - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Wieluniu

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Święto Policji 2017 w Wieluniu

24 lipca 2017 roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu obchodzili Święto Policji oraz 98 rocznicę powstania Policji Państwowej. Uroczystości rozpoczęły się zaciągnięciem warty honorowej przy symbolicznej „Mogile Katyńskiej” na cmentarzu wieluńskim przy ul. 3 go Maja wystawionej przez Wydział Prewencji. Kierownictwo złożyło na "Mogile Katyńskiej" wiązankę kwiatów oddając hołd pomordowanym i poległym policjantom w trakcie II Wojny Światowej.

O godzinie 10.00 w auli Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu rozpoczęła się Uroczysta Zbiórka, w której udział wzięli, pośród znamienitych gości, z-ca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi insp. Dariusz Walichnowski, przedstawiciele władz samorządowych na czele ze starostą wieluńskim Andrzejem Stępniem, Burmistrzem Wielunia Pawłem Okrasą, Przewodniczącym Rady Miasta Piotrem Radowskim. Wśród zaproszonych gości obecni byli również przedstawiciele Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 na czele z Prezesem Jarosławem Olbrychowskim, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Wieluniu mł. bryg. Tomasz Lewiński, a także wójtowie gmin oraz byli Komendanci i emeryci wieluńskiej policji.

W trakcie uroczystości nastąpiło wręczenie aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne. Biorący udział w Uroczystej Zbiórce zostali poinformowani o tym, że w dniu 14 lipca 2017 w trakcie trwania Wojewódzkich Obchodów Święta Policji, które odbyły się w Tomaszowie Mazowieckim, Komendant Powiatowy Policji w Wieluniu mł. insp. Zbigniew Polek otrzymał z rąk z-cy Komendanta Głównego Policji nadinspektora Jana Lacha, w-ce Wojewody Łódzkiego Pana Karola Młynarczyka oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi insp. Andrzeja Łapińskiego akt mianowania na stopień inspektora policji.

Akty mianowania otrzymali:

- nadkomisarz

PŁÓCIENNIK Rafał

- komisarz

BARTNICKI Grzegorz

BIEGAŃSKI Piotr

MOSZYŃSKI Wiesław

- aspirant sztabowy

BEDANREK Adam

WICHER Piotr

- starszy aspirant

BŁASZCZYK Mariusz

BRYŁA Grzegorz

GRELA Marcin

KOWALIK Tomasz

LEWANDOWSKA Jolanta

RADZISZEWSKI Rafał

ŻARNOWSKI Cezary

- aspirant

BROŻYNA Sylwester

GRELA Katarzyna

KICZKA Tomasz

KOTALA Rafał

PODYMA Grzegorz

SŁADEK Adam

ZIĘBA Marcin

- młodszy aspirant

GRZELCZYK Krzysztof

KOWALCZYK Daniel

NAPIERAJ Tomasz

PILARSKI Bartłomiej

SOBCZAK Kamil

SZCZEPANIAK Daniel

ZAJĄC Tomasz

- sierżant sztabowy

POLAK Krzysztof

RZEŻNICKI Grzegorz

WALCZAK Kamil

WIELGOSIŃSKI Przemysław

- starszy sierżant

ANCZYK Maciej

GRABOWSKA Justyna

GRALIŃSKI Łukasz

KARASIAK Justyna

KOWALSKI Sebastian

KRAWCZYK Justyna

KRZEMIEŃ Łukasz

KUBA Przemysław

LEŚNIAK Sebastian

MACIEJEWSKI Mariusz

NOWAK Barbara

ZDZIENICKI Sławomir

- sierżant

FALIS Magdalena

LACH Damian

ORŁOWSKA Karolina

- starszy posterunkowy

BIERMUSZKA Adam

GRONEK Marta

HALUSIAK Dawid

KUCHARCZYK Magdalena

SURMA Dagmara

Serdecznie gratulujemy wszystkim awansowanym.

W trakcie trwania zbiórki nastąpiło również uroczyste pożegnanie byłego I z-cy Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu mł. insp. Andrzeja Małolepszego, który 1 lipca 2017 roku, po 28 latach służby, przeszedł w stan spoczynku. Życzymy mł. insp. w stanie spoczynku A. Małolepszemu samych sukcesów w nowym etapie życia

Z-ca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi insp. Dariusz Walichnowski w trakcie swojego przemówienia przekazał na ręce szafa wieluńskich policjantów insp. Zbigniewa Polka specjalną walizkę, z niecodzienną zawartością. Wewnątrz znajdują się bowiem atrapy środków odurzających. Zawartość walizki to doskonały materiał edukacyjny, który będzie wykorzystywany w trakcie spotkań profilaktycznych np. z rodzicami.