Terminale płatnicze - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Wieluniu

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Terminale płatnicze

Policjanci z wieluńskiej komendy zostali wyposażeni w terminale płatnicze. Dzięki temu będzie można zapłacić mandat bezpośrednio podczas kontroli, nie trzeba będzie już robić przelewów, to również spore ułatwienie dla obcokrajowców.

Urządzenia wykorzystywane będą z początkiem lutego 2018 roku podczas służby przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego wieluńskiej komendy. Osoby które popełnią wykroczenie będą miały możliwość wyboru formy płatności mandatu karnego.

Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z 4 września 2017 roku zmieniające rozporządzenie w sprawie nakładania grzywien w drodze mandatu karnego umożliwiło Policji oraz innym służbom używanie terminali płatniczych. Jest to nowe rozwiązanie umożliwiające płacenie kartą za popełnione wykroczenie w ruchu drogowym bezpośrednio na miejscu zdarzenia. Już w trakcie prowadzonej przez policjantów kontroli drogowej kierowca, który dostanie mandat, będzie mógł od razu opłacić grzywnę w formie bezgotówkowej, używając swojej karty płatniczej, wykorzystując terminal będący na wyposażeniu patrolu.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu będą dysponowali 3 takimi urządzeniami.

Przypominamy, że oprócz nowej formy uiszczenia mandatu karnego, ukarani nadal do dyspozycji mają możliwość opłacenia mandatu w tradycyjny sposób: przelewem lub wpłatą gotówkową na poczcie na konto wskazanego Urzędu Skarbowego.