Wypadek drogowy w Krzyworzece - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Wieluniu

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadek drogowy w Krzyworzece

Wieluńscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło 16 września 2019 roku około godz. 13:40 w miejscowości Krzyworzeka . W zdarzeniu dwóch pojazdów poważnych obrażeń ciała doznał 35- latek kierujący fordem mondeo. Policja apeluje o szczególną ostrożność!

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia kierujący fordem mondeo 35 - letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego na prostym odcinku drogi podczas manewru wyprzedzania zderzył się ze skręcającym w lewo ciągnikiem rolniczym, do którego przypięta była beczka asenizacyjna . W wyniku uderzenia ford mondeo dachował. 35- letni kierowca forda z poważnymi obrażeniami ciała przewieziony został do szpitala. Kierujący ciągnikiem rolniczym 20- letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego był trzeźwy. Obecnie policjanci wyjaśniają okoliczności i szczegóły tego wypadku.
 

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności. Kierowco pamiętaj, aby zmniejszyć zagrożenia na drodze należy dostosować prędkość jazdy do warunków panujących na drodze, a manewr wyprzedzania wykonywać wtedy kiedy jesteśmy pewni, że nie spowodujemy zagrożenia w ruchu drogowym. Pamiętajmy również o tym, aby odpowiednio wcześnie sygnalizować wykonywane manewry. Czasem kilka sekund decyduje o ludzkim życiu. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.