Nietrzeźwi kierujący w rękach mundurowych - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Wieluniu

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwi kierujący w rękach mundurowych

Nietrzeźwi użytkownicy dróg to niestety wciąż duże zagrożenie na naszych drogach. Dlatego wieluńscy policjanci codziennie prowadzą liczne kontrole trzeźwości zmotoryzowanych. Tego typu działania mają na celu zmniejszenie liczby wypadków i kolizji, powstałych na skutek prowadzenia pojazdu po użyciu alkoholu lub stanie nietrzeźwości. W miniony weekend na terenie powiatu wieluńskiego funkcjonariusze zatrzymali sześć osób, które kierowały po alkoholu. Nie ma i nie może być przyzwolenia na takie nieodpowiedzialne zachowanie na drodze.

W sobotę 28 września br. policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego wieluńskiej komendy w Wieluniu na ul. Granicznej zatrzymali do kontroli osobowego forda, którego kierowcą była 43- letnia mieszkanka powiatu wieluńskiego. Badanie alkomatem wykazało, że miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się że kobieta ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez sąd.

Kolejnego nietrzeźwego kierującego policjanci wieluńskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 29 września br. w miejscowości Grębień. 28- letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego kierujący renault miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Teraz nieodpowiedzialni kierowcy za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.
 

Przypominamy!

Kodeks karny za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznym na okres co najmniej 3 lat i świadczenie pieniężne w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł., na rzecz Funduszu Wsparcia Pokrzywdzonych i Pomocy Postpenitencjarnej. Nietrzeźwy rowerzysta może zostać ukarany przez policjanta mandatem karnym w wysokości 500 zł, a w niektórych przypadkach jego sprawa może trafić do sądu.
 

Apelujemy!

Nietrzeźwi użytkownicy dróg: kierujący pojazdami, a także rowerzyści i piesi to realne zagrożenie w ruchu drogowym. Prowadząc pojazd pod wpływem alkoholu stanowisz zagrożenie dla życia i zdrowia własnego oraz innych uczestników ruchu drogowego. Jeśli masz wątpliwości co do swojego stanu trzeźwości, zawsze możesz poddać się badaniu na własną prośbę w jednostce Policji.