Weekend na drogach powiatu wieluńskiego - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Wieluniu

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Weekend na drogach powiatu wieluńskiego

W trakcie codziennej służby policjanci niestety wciąż spotykają się z osobami, które w stanie nietrzeźwości decydują się na jazdę samochodem lub wsiadają na rower. Tylko w przeciągu minionego weekendu wieluńscy mundurowi uniemożliwili dalszą jazdę 5 nieodpowiedzialnym kierującym. Ponadto 5 kierowców straciło prawo jazdy w związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

W przeciągu minionego weekendu wieluńscy mundurowi skontrolowali stan trzeźwości 128 kierujących. Podczas kontroli wyeliminowanych z ruchu drogowego zostało 5 nieodpowiedzialnych kierujących, którzy pijąc wcześniej alkohol zdecydowali się kierować pojazdami. Ponadto mundurowi zatrzymali 7 dowodów rejestracyjnych , w tym 3 za stan techniczny pojazdów i 4 za brak aktualnych badań technicznych. 5 kierowców straciło prawo jazdy w związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h . Rekordzista przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 70 km/h , był nim 57- letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego, został on zatrzymany do kontroli przez mundurowych w miejscowości Czarnożyły. Policjanci ponadto ujawnili 79 kierowców, którzy kierując pojazdami dopuścili się wykroczeń przekroczenia dozwolonej prędkości. W ciągu mijającego weekendu w celu zmniejszenia zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości mundurowi prowadzili również działania kontrolno- prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”.

Przypominamy, że w świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka kara grzywny, a także zakaz prowadzenia pojazdów.


 

  • policjanci pełniący służbę na drodze