Zatrzymani agresywni chuligani - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Wieluniu

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani agresywni chuligani

W sobotę na terenie Wielunia doszło do dwóch zdarzeń z udziałem agresywnych mężczyzn. Dzięki szybkiej i skutecznej reakcji wieluńskich policjantów bardzo szybko, jeszcze tego samego dnia, w obu przypadkach ustalono i zatrzymano sprawców. Śledztwa w tych sprawach prowadzi Prokuratura Rejonowa w Wieluniu.

10 października 2020 roku tuż przed godziną 04.00 dyżurny wieluńskiej komendy otrzymał informacje, iż na jednej z ulic w Wieluniu doszło do pobicia dwóch mężczyzn. Mundurowi od razu zajęli się tą sprawą. Ustalili, że na ul. Wojska Polskiego spotkały się przypadkowo dwie grupy młodych ludzi. W pewnym momencie doszło pomiędzy nimi do utarczki słownej, która następnie zakończyła się rękoczynami. 3 agresywni napastnicy bili pięściami po głowie oraz kopali po ciele dwóch mężczyzn w wieku 26 i 40 lat. Pobity 26-latek, który najbardziej ucierpiał w zdarzeniu trafił do szpitala. Obaj pokrzywdzeni byli nietrzeźwi.
Policjanci bardzo szybko wytypowali oraz zatrzymali trzech sprawców pobicia. Jeszcze tego samego dnia trafili do policyjnego aresztu. Były to osoby w wieku 19 i 24 lat. Cała trójka usłyszała zarzuty pobicia dwóch mieszkańców Wielunia, którego skutkiem było spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu 26- latka. Ich czyn został zakwalifikowany jako chuligański. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.
Pracujący nad sprawą policjanci ustalili, iż pokrzywdzeni w tej sprawie zanim sami zostali pobici kilka godzin wcześniej wspólnie ze swoim 19- letnim znajomym na terenie hostelu pobili 41-latka. Mężczyźni w trakcie odwiedzin  na korytarzu spotkali 41- latka, z którym wdali się w kłótnię. Następnie agresorzy zaatakowali pokrzywdzonego, bili pięściami po głowie oraz kopali po ciele. Ponadto 26- latek skradł ofierze łańcuszek, który zerwał mu z szyi. W związku z poczynionymi ustaleniami cała trójka została zatrzymana. W tej sprawie usłyszeli już zarzuty pobicia 41- latka, przy czym ich zachowanie zostało zakwalifikowane jako czyn o charakterze chuligańskim. Oprócz tego 26- latek odpowie również za kradzież zuchwałą. Ponadto jak ustalili mundurowi jeden z zatrzymanych 19- letni mieszkaniec powiatu świeckiego był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Świeciu do odbycia zaległej kary pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwa. Zaraz po przesłuchaniu trafił do zakładu karnego. Zgodnie z kodeksem karnym za przestępstwo pobicia grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, z kolei przestępstwo kradzieży zuchwałej zagrożone jest karą do 8 lat więzienia. Prokurator wobec 26- latka skierował wniosek do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania. W obu sprawach prowadzone są śledztwa przez Prokuraturę Rejonowej w Wieluniu.

  • policjant prowadzi zatrzymanego w policyjnym areszcie do celi
  • policjant prowadzi zatrzymanego w policyjnym areszcie do celi
  • policjant prowadzi zatrzymanego w policyjnym areszcie do celi
  • policjant  prowadzi zatrzymanego
  • policjant prowadzi zatrzymanego do policyjnego aresztu
  • policjant prowadzi zatrzymanego do policyjnego aresztu