Śmiertelne potrącenie pieszego - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Wieluniu

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Śmiertelne potrącenie pieszego

Wieluńscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło na ul. Częstochowskiej w Wieluniu. W wyniku zdarzenia pieszy zginął na miejscu.

16 października 2020 roku dyżurny wieluńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, które miało miejsce w Wieluniu na ul. Częstochowskiej. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 46-letni  mieszkaniec powiatu wieluńskiego przechodząc przez jezdnię poza przejściem dla pieszych został potrącony przez samochód ciężarowy renault kierowany przez 54-latka. Niestety pieszy poniósł śmierć na miejscu. Kierowca renault był trzeźwy. Pod nadzorem prokuratora policjanci ustalają okoliczności tego wypadku.

Przypominamy, że piesi niezależnie od wieku poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, są obowiązani używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Zachęcamy jednak do noszenia elementów odblaskowych o każdej porze dnia, także w terenie zabudowanym. Co prawda przepisy ruch drogowego nie nakładają obowiązku używania kamizelek i elementów odblaskowych  na pieszych, rowerzystów i motocyklistów i motorowerzystów na terenie zabudowanym lecz pamiętajmy o tym, że w dużym stopniu poprawiają one widoczność. Dają kierowcom cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji – często ratującej zdrowie i życie.

  • miejsce wypadku drogowego,  służby policji i strażacy pracujący na miejscu zdarzenia
  • miejsce wypadku drogowego,  służby policji i strażacy pracujący na miejscu zdarzenia