Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Konferencja: Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – Twój Dzielnicowy – Moja Komenda

20 września 2016 roku, 6 dni po uruchomieniu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w województwie łódzkim i w całym kraju, w sali 101 wieluńskiego magistratu, odbyła się konferencja na temat nowej roli dzielnicowego, aplikacji Moja Komenda i funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie powiatu wieluńskiego. Organizatorem konferencji byli Komendant Powiatowy Policji w Wieluniu insp. Grzegorz Dzierzkowski oraz Starosta powiatu wieluńskiego Andrzej Stępień.

 

Udział w konferencji wzięli między innymi Burmistrz Wielunia Paweł Okrasa, vicestarosta wieluński Marek Kieler, sekretarz gminy Wieluń Magdalena Majkowska oraz wójtowie gmin, dyrektorzy placówek oświatowych, nauczyciele i pedagodzy z terenu powiatu wieluńskiego. Jednym z prelegentów konferencji był z-ca Komendanta Powiatowego Policji w Wieluniu mł. insp. Andrzej Małolepszy, który przedstawił nowe narzędzie wprowadzone przez policję jakiem jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Omówił projekt, który za pomocą rozwiązań graficznych odzwierciedla zagrożenie, które następnie policja weryfikuje i na które odpowiednio reaguje w celu zapewnienia bezpieczeństwa. Ponadto omówiono techniczną stronę KMZB, w jaki sposób posługiwać się mapą i skutecznie z niej korzystać. W trakcie konferencji podkreślono również nową rolę dzielnicowego. W oparciu o program "Twój Dzielnicowy" wyznaczono nową rolę policjantów powołanych na to stanowisko. Na konferencji obecni byli dzielnicowi z powiatu wieluńskiego, którzy zostali przedstawieni. Opowiedziano również jak łatwo przy pomocy aplikacji "Moja Komenda" można ustalić swojego dzielnicowego, oraz jak się z nim skontaktować. Organizatorzy zwrócili się również z prośbą do obecnych na sali aby umieścili na stronach internetowych instytucji, które reprezentowali, informacje dot. Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Bezpośrednio przed konferencją wszystkich dzielnicowych można było spotkać na Targowisku Miejskim gdzie wspólnie z innymi policjantami promowana była inicjatywa Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. W ramach wzmocnienia przekazu do osób odwiedzających targowisko utworzono Ruchomy Punkt Informacyjny Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Stanowisko cieszyło się dużym zainteresowaniem, a przygotowane przez wieluńskich policjantów materiały promocyjne rozdawane przez dzielnicowych dawały możliwość bezpośrednich rozmów o mapach i aplikacji Moja Komenda. W ten niekonwencjonalny sposób, dzięki relacjom wieluńskich mediów informacjo o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa dotarła i dotrze do szerokiego grona mieszkańców naszego powiatu.

 

Powrót na górę strony