Aktualności arrow Aktualności
środa, 23 lipiec 2014
 
 
"Bezpieczne Ferie 2010" Drukuj E-mail
 Jak co roku rozpoczyna się akcja "Bezpieczne Ferie”. Mundurowi z Zespołu d/s Nieletnich Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu  rozpoczynają spotkania edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa w okresie ferii zimowych. W naszym regionie ferie rozpoczynają się15 lutego i potrwają do 28 lutego 2010r. W trakcie spotkań, które odbywają się na terenie placówek oświatowych podejmowane są tematy dotyczące szeroko pojętego bezpieczeństwa dzieci i młodzieży podczas zabaw zimowych. Policjanci ostrzegają przed zbytnią brawurą, przy wchodzeniu na zamarznięte akweny wodne w miejscach do tego nie przeznaczonych. Szczególnie policjanci apelują do opiekunów, którzy w tym okresie będą zajmować się naszymi dziećmi o sprawowanie opieki w sposób jak najbardziej odpowiedzialny.  Na każdym spotkaniu podejmowane są również tematy dotyczące bezpieczeństwa dzieci pozostających w czasie ferii w domach. Zadbajmy wszyscy o bezpieczne ferie naszych najmłodszych.
Czytaj całość...
 
Zatrzymany za awanturę w szpitalu... Drukuj E-mail
 Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu  zatrzymali 37–letniego mieszkańca powiatu pajęczańskiego, który awanturował się na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej wieluńskiego szpitala oraz rozbił szyby w drzwiach wejściowych do budynku szpitala. Za czyn uszkodzenia mienia stanowiący wykroczenie sprawca podlega karze aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny. W niedzielę 7 lutego 2010 roku około godziny 20.30 dyżurny wieluńskiej komendy został zaalarmowany o tym, że na OIOM-ie w szpitalu, pijany kompletnie mężczyzna awanturuje się i nie chce opuścić oddziału. Natychmiast dyżurny na miejsce zdarzenia wysłał patrol mundurowych. Gdy stróże prawa wjechali na teren szpitala zauważyli mężczyznę, który wymachiwał rękami i krzyczał wulgarnie zwracając się w stronę personelu medycznego stojącego w głównych drzwiach wejściowych.
 
Czytaj całość...
 
Działania "Alkohol i Narkotyki" Drukuj E-mail
 5 lutego 2010 roku policjanci z wieluńskiej drogówki włączyli się w wojewódzkie działania pod nazwą "Alkohol i Narkotyki".  Akcja prowadzona była na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podczas działań policjanci przeprowadzali zmasowane kontrole, gdzie każdy z kierujących rutynowo poddawany był badaniu stanu trzeźwości, a w uzasadnionych przypadkach narkotesterem. W sumie mundurowi skontrolowali 64 kierujących. Ujawnili dwóch nietrzeźwych. W Szynkielowie zatrzymano 56-letnią mieszkankę powiatu sieradzkiego, która o godzinie 20.00 kierowała rowerem na tzw. podwójnym gazie. Miała ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości grozi do roku pozbawienia wolności. Ponadto stróże prawa z wieluńskiej drogówki zatrzymali 16 kierujących, którzy nie korzystali z pasów bezpieczeństwa. Przypominamy, że za jazdę z nie zapiętymi psami bezpieczeństwa grozi mandat karny w wysokości 100zł. oraz dwa punkty karne dla kierowcy.
 
Pijany kierowca w centrum Wielunia Drukuj E-mail
 Stróże prawa z wieluńskiej drogówki zatrzymali 49-letniego mieszkańca powiatu wieluńskiego, który mając 2,5 promila alkoholu w organizmie kierował citroenem berlingo. W samo południe dyżurny wieluńskiej komendy odebrał kilka telefonów od zaniepokojonych kierowców którzy informowali, że od Gaszyna w kierunku Wielunia jedzie citroen berlingo, którego kierowca jest najprawdopodobniej pijany ponieważ samochód jedzie całą szerokością jezdni. Natychmiast dyżurny wysłał patrol z wieluńskiej drogówki, który na ulicy Piłsudskiego zatrzymał citroena. Jak się okazało kierowca był kompletnie pijany, miał 2,5 promila alkoholu w orgazmie. Na szczęście nie doszło do żadnego zdarzenia, w sama porę policjanci wyeliminowali pijanego kierowcę z ruchu drogowego. Mundurowi zatrzymali kierowcy prawo jazdy, za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.
 
Poszukiwani w rękach policji... Drukuj E-mail
 Policjanci z wydziału kryminalnego wieluńskiej komendy zatrzymali 22-letniego mieszkańca powiatu wieluńskiego, który od ponad roku był poszukiwany listem gończym. Tylko w minionych dwóch tygodniach wieluńscy policjanci zatrzymali 11 osób  poszukiwanych listami gończymi lub nakazami doprowadzenia do zakładów karnych. Są to osoby, które stwarzają niebezpieczeństwo dla zwykłych obywateli ponieważ nie mogąc podjąć legalnego zatrudnienia często dla zdobycia środków do życia popełniają przestępstwa. Zatrzymani to sprawcy różnego rodzaju przestępstw o charakterze kryminalnym od zwykłych kradzieży począwszy, a na ciężkich rozbojach skończywszy.
Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 566 - 570 z 823
Wyszukiwarka
 
Facebook
 

Dobry rodzic
Wspólne Osiedla
Kocham Reaguję
Telefon zaufania
Policjant, który mi pomógł
Sieciaki.pl
Dziecko w sieci
Mamo, Tato..
Dobry Rodzic
Bezpieczna droga do szkoły
Komisarz Błysk
Odblaski życia
Drogi Europy
fotoprzestroga
Kolej
IPA
PAT
Statystyka
odwiedzających: 1102313