Komenda Powiatowa Policji w Wieluniu

Aktualności

Mapa zagrożeń
Dzielnicowy bliżej nas

Najczęściej czytane

 1. XIII Turniej z Wychowania Komunikacyjnego Zielone Światło dla Przedszkolaka przebiegał pod hasłem „Dzielnicowy Bliżej Nas”

  Wieluńscy policjanci na czele z Komendantem Powiatowym mł. insp. Zbigniewem Polkiem uczestniczyli w XIII edycji turnieju z Wychowania Komunikacyjnego "Zielone światło dla Przedszkolaka", który w tym roku przebiegał pod hasłem „Dzielnicowy Bliżej Nas”. 8 kwietnia 2017 roku w ramach programu rządowego „Razem Bezpieczniej” po raz kolejny bezpieczeństwo w życiu codziennym było sprawą nas wszystkich.

 2. Zatrzymany 16- latek, który uszkodził ogrodzenie

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego wieluńskiej komendy zatrzymali 16 - letniego mieszkańca powiatu wieluńskiego, który uszkodził ogrodzenie przy galerii w Wieluniu. Właściciel straty wycenił na 1000 złotych. Sprawą zajmie się teraz Sąd Rodzinny.

 3. Zatrzymani w związku z posiadaniem narkotyków

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego wieluńskiej komendy zatrzymali 42 letniego mężczyznę oraz 35 letnią kobietę, mieszkańców powiatu wieluńskiego do sprawy posiadania narkotyków. Kobieta usłyszała zarzut posiadania przy sobie amfetaminy i dopalaczy. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawiania wolności.

 4. Szef wieluńskiej policji i dzielnicowi na sesji Miejskiej Rady Seniorów

  19 kwietnia 2017 roku Komendant Powiatowy Policji w Wieluniu mł. insp. Zbigniew Polek wziął udział w sesji Miejskiej Rady Seniorów w Wieluniu zwołanej pod przewodnictwem Czesława Chudego. Wśród zaproszonych radnych w spotkaniu udział wzięli również Burmistrz Wielunia Paweł Okrasa oraz Sekretarz Magdalena Majkowska. Szef wieluńskiej policji na sesję udał się wspólnie z dzielnicowymi, którzy swoje rewiry mają położone na terenie miasta.

 5. TURNIEJ BRD w Wieluniu pod hasłem "kręci mnie bezpieczeństwo"

  Funkcjonariusze policji z wieluńskiej drogówki, przy współpracy władz samorządowych na czele ze Starostą Powiatu Wieluńskiego Andrzejem Stępniem, oraz Burmistrzem Miasta Wielunia Pawłem Okrasą, a także z udziałem innych instytucji i podmiotów po raz kolejny przeprowadzili powiatową edycję Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Tym razem turniej odbył się w ramach kampanii "kreci mnie bezpieczeństwo".

 6. Ruszyła kampania MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo”

  Pikniki, pokazy sprzętu i wyposażenia, spotkania z uczniami i młodzieżą, zajęcia w miasteczkach ruchu drogowego - to tylko niektóre z atrakcji czekających na dzieci i młodzież podczas kampanii MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

 7. Pijany kierowca przyjechał do policjantów.

  Policjanci z Komisariatu w Osjakowie zatrzymali 52 - letniego mieszkańca powiatu wieluńskiego, który mając 3 promile alkoholu w organizmie sam przyjechał samochodem do stróżów prawa. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

 8. Zatrzymany pijany traktorzysta

  Wraz z nadejściem wiosny rozpoczął się na dobre sezon prac polowych. Jednocześnie policjanci wzmogli swoją uwagę na poruszające się po drogach ciągniki i maszyny rolnicze. 13 marca 2017 roku około godziny 19.00 mundurowi z wieluńskiej drogówki patrolując drogę biegnącą do m. Brzoza gmina Biała, zauważyli ciągnik rolniczy C - 330. Na pierwszy rzut oka stan techniczny pojazdu nie pozwalał kierowcy na poruszanie się nim po drodze publicznej. Gdy policjanci dali kierowcy ciągnika znak do zatrzymania, ten zignorował czerwone światło latarki i podjął próbę ucieczki. Policjanci ruszyli za ciągnikiem.

 9. Aplikacja mobilna "Moja Komenda"

  Aplikacja mobilna „Moja Komenda” została przygotowaną przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Policję w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”. Jest to aplikacja bezpłatna opracowana na urządzenia mobilne bazujące na systemach operacyjnych Android oraz iOS.

 10. Tragiczny wypadek w Kochlewie

  Policjanci pod nadzorem wieluńskiej prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło 23 lipca 2016 roku w miejscowości Kochlew gm. Wierzchlas.

Linki

Tagi

Osoby Zaginione uprawa konopi kolizja bepieczna woda narkotyki list gończy antyterroryzm mapa zagrożeń święto policji ruch drogowy Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa PaT długi weekend odblaski ćwiczenia sztabowe bezpieczne wakacje dopalacze wypadek
Dopalacze kradną życie
Tourist information
Zielona strefa
Ludzie to nie towar
Fotoprzestroga