Aktualności arrow Aktualności
wtorek, 01 wrzesień 2015
 
 

Chciał uciec przed deszczem czy policjantami? Drukuj E-mail

 Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wieluńskiej komendy 18 czerwca 2011 o godzinie 15.50 zatrzymali 39 letniego mieszkańca województwa lubuskiego, który motocyklem pędził krajową "8" z prędkością 205 km/h, łamiąc przy tym wiele innych przepisów ruchu drogowego. Mundurowi patrolując drogę krajową numer "8" nieoznakowanym radiowozem wyposażonym w wideorejestrator zauważyli pędzącego motocyklistę. Natychmiast ruszyli w pościg. Gdy włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe ten jeszcze przyspieszył. W pewnym momencie wjeżdżając do miejscowości Sieniec pędził z prędkością 205 km/h, wyprzedzając przy tym inne pojazdy na podwójnej linii ciągłej i na przejściu dla pieszych. Po krótkim pościgu mundurowi zatrzymali 39 latka jadącego motocyklem m-ki Yamaha. Pytany przez policjantów dlaczego jechał z taką prędkością oświadczył, że bardzo się zachmurzyło i chciał uciec przed deszczem. Policjanci ukarali pirata drogowego mandatem karnym w wysokości 1000 złotych. Motocyklista w sumie zebrał 34 punkty karne a to oznacza, że będzie musiał ponownie strać się o prawo jazdy.

 

 
Najlepszy Patrol i Dzielnicowy 2011 Drukuj E-mail
Od 14 do 16 czerwca 2011 roku w Ośrodku Szkolenia Policji w Sieradzu odbyły się Wojewódzkie Eliminacje XVIII Edycji Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji "Patrol Roku". W zawodach brało udział 50 funkcjonariuszy reprezentujących wszystkie Komendy Powiatowe i Miejskie Policji województwa łódzkiego oraz Oddział Prewencji Policji w Łodzi.
Czytaj całość...
 
Co robić gdy dziecko ucieknie z domu Drukuj E-mail
 Wakacje to okres, kiedy młodzi ludzie najczęściej decydują się na ucieczkę z domu. Bywa, że lato "na gigancie" spędzają już nawet dzieci poniżej 10 roku życia. Kiedy wielu rodziców przeżywa niewyobrażalną tragedię związaną z ucieczką swojego dziecka, policjanci robią wszystko, by je odnaleźć.
Właśnie ucieczki z domów, zagrożenia, jakie czyhają na dziecko, czy nastolatka pozbawionego opieki, to częste tematy rozmów, jakie z uczniami szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich prowadzą policjanci. Funkcjonariusze informują nieletnich, z jakimi konsekwencjami wiąże się naruszenie przez nich prawa. Przed sądem rodzinnym i nieletnich można stanąć za wagary, palenie papierosów, ucieczki z domu.
Powody ucieczek to m.in. kłopoty w szkole. Młodzież po otrzymaniu świadectw na zakończenie roku w obawie przed karą za wyniki w nauce, podejmuje decyzję o ucieczce. Również brawura i chęć popisania się przed kolegami, że "mogę wszystko", to kolejny powód wyjazdów poza dom. Kłopoty rodzinne i zawody miłosne, jak również forma protestu, to problemy z jakimi zmagają się rodzice uciekinierów.
Czytaj całość...
 
Jabłko - Cytryna ... nie dla kierowcy tira Drukuj E-mail

 Kolejne działania wieluńskiej drogówki w akcji "Jabłko – Cytryna". Tym razem mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego wieluńskiej komendy udali się do m. Biała , gdzie wspólnie z dziećmi ze szkoły podstawowej wzięli udział w akcji "Jabłko-Cytryna" prowadzonej przez fundację "Bezpieczna Droga". Dzieci ze szkół podstawowych biorą w niej czynny udział. W trakcie kontroli drogowej prowadzonej przez policjantów nagradzają jabłkiem kierowców, którzy poruszają się swoimi pojazdami zgodnie z przepisami ruchu drogowego, natomiast co do których istnieją „zastrzeżenia” zamiast mandatu kierowcy  muszą wypić sok z cytryny. Za nim  dzieci biorą udział w kontrolach drogowych pojazdów najpierw policjanci dzielą się z nimi swoją wiedzą na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Najciekawszy jednak dla dzieci był udział w prawdziwych kontrolach drogowych prowadzonych przez mundurowych. Z wielkim zainteresowaniem  obserwowały zachowania policjantów. Niemalże same decydowały o przyznaniu jabłka lub cytryny. Sami kierujący zaskoczeni nietypową kontrolą z uśmiechem na twarzy przyjmowali werdykt dzieci, nawet jeżeli musieli wypić sok z cytryny. 

 

Czytaj całość...
 
Akademia Bezpiecznego Kibicowania Drukuj E-mail

 3 czerwca 2011 roku w Hali WOSiR w Wieluniu odbył się turniej szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu wieluńskiego pod nazwą "Akademia Bezpiecznego Kibicowania". Projekt zorganizowany został przez Starostwo Powiatowe w Wieluniu, Komendę Powiatowa Policji w Wieluniu oraz Region IPA Wieluń Łódzkiej Grupy Wojewódzkiej w ramach przedsięwzięcia profilaktycznego „Jestem Fair”. W turnieju udział wzięły drużyny z czterech szkół ponadgimnazjalnych. W skład drużyn weszli uczniowie oraz nauczyciele. Ponadto każda ze szkół wystawiła swoją 50 – cio osobową drużynę kibicującą. Głównym celem turnieju pn. : "Akademia Bezpiecznego Kibicowania" było propagowanie pozytywnych zasad kibicowania w środowisku młodzieży szkolnej – eliminujących liczne uprzedzenia i pokonywanie stereotypów. Zasada fair play leży u podstaw etyki sportu, która określa ogół norm moralnych obowiązujących w toku współzawodnictwa sportowego. Propagowanie jej jest także szansą na wychowanie do kulturalnego odbioru widowiska sportowego. Punktualnie o godzinie 10.00 Starosta Powiatu Wieluńskiego Andrzej Stępień oraz Komendant Powiatowy Policji w Wieluniu podinsp. Grzegorz Dzierzkowski otworzyli turniej w obecności zaproszonych gości wśród których znaleźli się Burmistrz Miasta Wielunia Janusz Antczak, Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi podinsp. Mariusz Szyller, a także Dariusz Żuraw były reprezentant Polski w piłce nożnej, zawodnik który w swojej karierze rozegrał ponad 130 spotkań w bundeslidze. 

 

Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 566 - 570 z 987
Wyszukiwarka
 
Facebook
stop agresji drogowej
dopalacze


Dobry rodzic
Wspólne Osiedla
Kocham Reaguję
Telefon zaufania
Policjant, który mi pomógł
Sieciaki.pl
Dziecko w sieci
Mamo, Tato..
Dobry Rodzic
Bezpieczna droga do szkoły
Komisarz Błysk
Odblaski życia
Drogi Europy
fotoprzestroga
Kolej
IPA
PAT
Statystyka
odwiedzających: 1500550