Aktualności arrow Aktualności
piątek, 22 sierpień 2014
 
 
Odpowie za szarpanie policjanta za mundur... Drukuj E-mail
 Wieluńscy policjanci zatrzymali 23-letniego mieszkańca powiatu wieluńskiego, który w trakcie gdy był legitymowany napadł na umundurowanego funkcjonariusza policji. Za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego grozi do 3 lat pozbawiania wolności. Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę. Około godziny 2.25 na terenie stacji Statoil stróże prawa  z Wydziału Prewencji wieluńskiej komendy podeszli do czteroosobowej grupy młodych mężczyzn po czym przystąpili do legitymowania głośno zachowujących się osób. Jeden z mężczyzn wulgarnie odnosząc się do mundurowych odmówił podania swoich danych.
Czytaj całość...
 
Odwiedzili nas... Drukuj E-mail
 W ramach akcji "Bezpieczne Ferie 2010" do Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu przybyli podopieczni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wieluniu i Olewinie. Dzieci spędzając ferie, miały możliwość zwiedzenia budynku wieluńskiej komendy co jak się okazało było dla nich niewątpliwą atrakcją. W trakcie spotkania z dziećmi policjanci z zespołu ds. nieletnich rozmawiali o bezpiecznym spędzaniu ferii, jak bezpiecznie zachowywać się w rejonach zamarzniętych akwenów wodnych, a także jak bezpiecznie zachowywać się na drodze, bawić w domu i na podwórku. Mundurowi mówili również dzieciom o bezpieczeństwie w internecie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się scenki, w których najmłodsi musieli przekazać informację np. dyżurnemu policji o sytuacji jakiej byli świadkami. Dzieci między innymi  zwiedziły siedzibę miejskiego monitoringu. Mieli również możliwość przebywania w celi izby zatrzymań.
Policjanci życzą bezpiecznych i udanych ferii!
 
Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw Drukuj E-mail
 Policjanci na rzecz pomocy ofiarom przestępstw. W dniach od 22 do 28 lutego 2010 roku Ministerstwo Sprawiedliwości organizuje kolejny już raz przedsięwzięcie pod hasłem "Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw". Zasadniczym celem tego projektu jest zwrócenie uwagi na potrzeby osób pokrzywdzonych przestępstwem.  W inicjatywę zaangażowane są takie instytucje jak sądy, prokuratury, organizacje pozarządowe a także policja. W trakcie „Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw” w Komendzie Powiatowej Policji  w Wieluniu zostanie uruchomiony telefon 043 8437278 przy którym dyżur pełnić będzie powiatowy koordynator procedury „Niebieskie Karty”.  Dyżur pełniony będzie w godzinach od 7.30 do 15.30. Ponadto specjaliści Wydziałów Prewencji i Dochodzeniowo Śledczego Komendy Powiatowej  Policji w Wieluniu będą starali się udzielać pomocy prawnej, a także innych porad osobom pokrzywdzonym w wyniku przestępstwa.
 
Zlikwidowali rozlewnie nielegalnego alkoholu Drukuj E-mail
 Funkcjonariusze Izby Celnej, Urzędu Kontroli Skarbowej, Wydziału Wywiadu Skarbowego w Łodzi wspólnie z funkcjonariuszami wieluńskiej policji z Zespołu dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją zatrzymali 57-letniego mieszkańca powiatu wieluńskiego, który na terenie swojej posesji w gminie Biała rozlewał alkohol niewiadomego pochodzenia. Grozi mu za to do 5 lat pozbawienia wolności. W trakcie przeszukania posesji w kurniku i garażu, a także na samochodzie stróże prawa zabezpieczyli około 1700 litrów alkoholu niewiadomego pochodzenia bez znaków skarbowych akcyzy.
 
Czytaj całość...
 
Policjanci poszukują sprawcy napadu na bank Drukuj E-mail
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu prowadza czynności w sprawie napadu na  bank.16 lutego 2010r. w Wieluniu przy Pl. Legionów, około godziny 17.00 dwóch nieznanych  sprawców weszło do sali operacyjnej dla klientów Banku a następnie jeden z nich grożąc przedmiotem przypominającym broń zażądał wydania pieniędzy od pracownika, po czym spłoszeni sprawcy uciekli niczego nie zabierając.
Na podstawie zezna świadków sporządzono portret pamięciowy jednego ze sprawców napadu.
 
 
 
Rysopis sprawcy: wiek około 20 lat, wzrost około 180 centymetrów, szczupłej budowy ciała, ubrany w odzież barwy ciemnej na głowie miał założoną czapkę z daszkiem.
 
Wszystkie osoby, które mogą przyczynić się do ustalenia sprawców napadu proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Wieluniu ul. Warszawskiej 22 a, telefon do prowadzącego postępowanie 043 843 7220, 043 8437287. Informacje można także przekazywać na numery 997 lub 112. 
 
<< « start < wstecz 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 566 - 570 z 832
Wyszukiwarka
 
Facebook
 

Dobry rodzic
Wspólne Osiedla
Kocham Reaguję
Telefon zaufania
Policjant, który mi pomógł
Sieciaki.pl
Dziecko w sieci
Mamo, Tato..
Dobry Rodzic
Bezpieczna droga do szkoły
Komisarz Błysk
Odblaski życia
Drogi Europy
fotoprzestroga
Kolej
IPA
PAT
Statystyka
odwiedzających: 1135490