Aktualności arrow Aktualności
sobota, 01 listopad 2014
 
 
Podsumowano majowy weekend - uciekał na motocyklu... Drukuj E-mail
W trakcie minionego majowego weekendu wieluńscy policjanci nie odnotowali żadnego wypadku drogowego. Doszło do dwóch niegroźnych w skutkach kolizji drogowych. Mundurowi w ciągu 4 dni zatrzymali aż 13 nietrzeźwych kierujących. Niechlubnym rekordzistą okazał się 38-letni mieszkaniec Zduńskiej Woli, który 1 maja kierował w Masłowicach mazdą mając 2 promile alkoholu w organizmie. 2 maja około godziny 18.15 mundurowi z wieluńskiej drogówki jadąc nieoznakowanym radiowozem zauważyli na stacji benzynowej przy ul. Warszawskiej podejrzanie zachowującego się motocyklistę, który na widok policjantów  natychmiast wyjechał na krajową "8". Policjanci jeszcze przed wiaduktem chcieli zatrzymać kierującego motocyklem. Ten jednak gdy usłyszał sygnały dźwiękowe rozpoczął ucieczkę przed stróżami prawa. Pomimo iż motocyklista uciekał z prędkością nawet  dochodzącą do 200 km/h nie udało mu się uciec policjantom. 
 
Czytaj całość...
 
Zatrzymani z narkotykami Drukuj E-mail
 Policjanci z pionu kryminalnego wieluńskiej komendy zatrzymali 20 i 31 letniego mieszkańców powiatu wieruszowskiego, którzy posiadali przy sobie marihuanę i amfetaminę. Za posiadanie środków odurzających grozi do 3 lat pozbawienia wolności.  W nocy z 1 na 2 maja w Białej kryminalni zauważyli dziwnie zachowujących się mężczyzn siedzących w zaparkowanym na terenie dyskoteki fordzie. Gdy podeszli skontrolowali mężczyzn. Okazało się, że 20 – latek miał przy sobie torebkę z marihuaną, a kolega posiadał woreczek foliowy z amfetaminą. W trakcie podjętych czynności policjanci z wieruszowskiej komendy dokonali przeszukań w miejscach zamieszkania zatrzymanych. Znaleźli w obu mieszkaniach woreczki z niewielkimi ilościami marihuany. Za posiadanie środków odurzających grozi do 3 lat pozbawiania wolności.
 
Zatrzymani włamywacze Drukuj E-mail
 Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu zatrzymali 20 i 24 letniego mieszkańców Wielunia, którzy w kwietniu dokonali szeregu kradzieży z włamaniem, a w czterech przypadkach kradzieży takich usiłowali dokonać. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Jak się okazało zatrzymani nękali włamaniami mieszkańców wieluńskich osiedli. W sumie włamali się do 7 samochodów i dwóch firm. Ich łupem zazwyczaj stawały się radioodtwarzacze oraz odbiorniki CB, a także inne przedmioty znajdujące się w pojazdach. Policjanci z pionu kryminalnego wieluńskiej komendy rozpracowywali grupę. Podjęte działania pozwoliły na ustalenie i zatrzymanie sprawców przestępstw. 
Czytaj całość...
 
Bezpieczny Majowy Weekend - 2010 Drukuj E-mail
 Nadchodzący wydłużony okres dni wolnych od pracy, w okresie majowego weekendu,  charakteryzuje się znacznym natężeniem ruchu drogowego, szczególnie podczas wyjazdów i powrotów z dużych aglomeracji. Pośpiech, brawura, nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego skutkowały i skutkują znaczną liczbą wypadków i ich ofiar. Główne przyczyny tragedii na drodze na nadmierna prędkość, wyprzedzanie na tzw. trzeciego oraz kierowanie po spożyciu alkoholu.
W I kwartale 2010 roku w województwie łódzkim ujawniono 2346 nietrzeźwych kierujących, którzy spowodowali 200 zdarzeń drogowych, w tym 37 wypadków w wyniku, których obrażenia odniosły 163 osoby.Funkcjonariusze ujawnili także 19594 przypadki przekroczenia dozwolonej prędkości, która była przyczyna 184 wypadków drogowych, w skutek czego 6 osób poniosło śmierć, a 242 odniosły obrażenia. Podczas podróżowania w pierwszy majowy weekend należy pamiętać o licznych uroczystościach związanych z obchodami Świąt , a co za tym idzie przemarszami.
Czytaj całość...
 
Sezon motocyklowy 2010 otwarty Drukuj E-mail
 W dniu 25 kwietnia 2010 roku o godzinie 14:00  w miejscowości Biała koło Wielunia w kościele parafialnym odbyła się Msza Święta w intencji motocyklistów oraz bezpieczeństwa na drodze w nadchodzącym sezonie. Eucharystie sprawował ks. Grzegorz Patek, który poświęcił wszystkie motocykle życząc przy tym kierowcom bezpiecznej jazdy i rozwagi na drogach. W uroczystości uczestniczyli również funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu, którzy na co dzień pełnią służbę na jednośladach.
Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 566 - 570 z 861
Wyszukiwarka
 
Facebook
stop agresji drogowej

Dobry rodzic
Wspólne Osiedla
Kocham Reaguję
Telefon zaufania
Policjant, który mi pomógł
Sieciaki.pl
Dziecko w sieci
Mamo, Tato..
Dobry Rodzic
Bezpieczna droga do szkoły
Komisarz Błysk
Odblaski życia
Drogi Europy
fotoprzestroga
Kolej
IPA
PAT
Statystyka
odwiedzających: 1214897