Aktualności arrow Aktualności
środa, 25 listopad 2015
 
 

 

Wieluńscy policjanci podsumowali akcję ZNICZ 2011 Drukuj E-mail
 Wieluńscy policjanci podsumowali akcję „ZNICZ 2011”. Na terenie powiatu wieluńskiego w czasie 5 świątecznych dni odnotowano 1 wypadek ze skutkiem śmiertelnym, 7 kolizji, policjanci zatrzymali 8 kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu.
 
Do tragicznego w skutkach wypadku doszło 31 października 2011 roku około godziny 22.05 w miejscowości Kolonia Raczyn w powiecie wieluńskim, gdzie zderzyły się dwa pojazdy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem Fiat Seicento na łuku drogi krajowej nr 45 z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z pojazdem ciężarowym marki DAF. W wyniku zdarzenia 53-letni kierowca samochodu osobowego, mieszkaniec powiatu wieluńskiego poniósł śmierć na miejscu. Kierujący pojazdem ciężarowym – również mieszkaniec naszego powiatu był trzeźwy, nie odniósł poważniejszych obrażeń ciała. Okoliczności wypadku wyjaśniają wieluńscy policjanci.
Czytaj całość...
 
Wypadek na krajowej "8" Drukuj E-mail
26 października 2011 roku, 35 minut po północy, w miejscowości Olewin doszło do wypadku drogowego. Jak wynika ze wstępnych ustaleń kierujący samochodem osobowym marki Audi 23-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego, wymusił pierwszeństwo przejazdu na jadącym krajową 8 w kierunku Warszawy, samochodzie ciężarowym m-ki MAZ. W wyniku zderzenia pojazdów poważnych obrażeń ciała doznał 18-letni pasażer audi, mieszkaniec powiatu wieluńskiego, który z obrażeniami głowy został przewieziony do szpitala w Wieluniu. Kierującemu tirem oraz jego pasażerowi, obywatelom Białorusi nic się nie stało. Obaj byli trzeźwi. Natomiast kierowca audi znajdował się w stanie nietrzeźwości. Miał ponad promil alkoholu w organizmie. Doznał ogólnych potłuczeń ciał i przebywa w szpitalu. Okoliczności wypadku wyjaśniają policjanci z wieluńskiej komendy.
 
 
AKCJA "ZNICZ" Drukuj E-mail
 Jak co roku z końcem października przygotowujemy się do obchodów Święta Zmarłych. Policyjna akcja „Znicz” ma ułatwić ludziom dojazd i powrót z nekropolii. Funkcjonariusze czuwać będą nad bezpieczeństwem osób odwiedzających cmentarze. Jednak czas przygotowań do tego wyjątkowego Święta – porządki na grobach bliskich, zakupy, a także często dalekie podróże to okres, w którym my sami szczególnie musimy zadbać o własne bezpieczeństwo.
Czytaj całość...
 
Akcja "Nietrzeźwi i Narkotyki" Drukuj E-mail
 Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu w poniedziałek 24 października 2011 roku przeprowadzili akcję "Nietrzeźwi i Narkotyki". Mundurowi z wieluńskiej drogówki już o 5 rano wyruszyli na drogi powiatu. W sumie skontrolowali 288 kierujących. Ujawnili 45 wykroczeń naruszających przepisy ruchu drogowych. Policjanci przypominają, że za kierownicę należy siadać zawsze trzeźwym i wypoczętym. Jeżeli dzień wcześniej spożywamy alkohol to musimy liczyć się z tym, że rano ciągle jeszcze możemy być pod jego wpływem. Przekonało się o tym trzech skontrolowanych kierowców. Prowadzili swoje samochody na tzw. podwójnym gazie. Każdych z nich był "wczorajszy". Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi do dwóch lat pozbawiania wolności. Tego rodzaju akcję będą regularnie przeprowadzane przez policjantów z wieluńskiej drogówki.
 
Laserowe mierniki prędkości Drukuj E-mail
 Kolejne laserowe mierniki prędkości trafiły do policjantów. Dzięki środkom finansowym z dotacji celowej przekazanej Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi przez Urząd Marszałkowski w Łodzi, kolejnych pięć nowoczesnych urządzeń trafiło do komend powiatowych województwa łódzkiego, każde kosztowało prawie 23 tysiące złotych. W październiku 2011r. laserowe mierniki prędkości Rapid L otrzymały jednostki  w Koluszkach, Sieradzu, Skierniewicach, Radomsku i Wieluniu. Urządzenia te mają szereg zalet w porównaniu do ich radarowych odpowiedników.
Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 566 - 570 z 1017