Aktualności arrow Aktualności
wtorek, 21 październik 2014
 
 
Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym Drukuj E-mail
 Funkcjonariusze policji z wieluńskiej drogówki, przy współpracy władz samorządowych oraz innych intytucji i podmiotów  po raz kolejny przeprowadzili powiatową edycję Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Udział wzięło 29 drużyn ze szkół podstawowych i 14 drużyn ze szkół gimnazjalnych. W sumie 129 uczniów przystąpiło do części teoretycznej i praktycznej turnieju. Test wiedzy teoretycznej składał się z 25 pytań, natomiast w ramach części praktycznej uczestnicy turnieju sprawdzali swoje umiejętności kierowania rowerem w miasteczku ruchu drogowego.
Czytaj całość...
 
PORADY DLA ROWERZYSTÓW I MOTOROWERZYSTÓW Drukuj E-mail
 Sezon rowerowych wycieczek w pełni warto więc przypomnieć sobie podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się jednośladami. Kierujący rowerem i motorowerem powinni dbać o właściwy stan techniczny pojazdu. Przed wyjazdem na drogę należy sprawdzić w szczególności stan ogumienia, działanie świateł i hamulców oraz (w przypadku rowerzysty) prawidłowość ustawienia lusterka. Za kierownicę należy wsiadać wyłącznie trzeźwym.
Czytaj całość...
 
Policja radzi Drukuj E-mail
W niedzielę, 18 kwietnia, odbędzie się w Krakowie ceremonia pogrzebowa Pary Prezydenckiej. Warto zapoznać się z informacjami i poradami, które pozwolą bezpiecznie uczestniczyć w tej uroczystości. Nad bezpieczeństwem uczestników uroczystości pogrzebowych Pary Prezydenckiej w Krakowie oraz porządkiem podczas przemarszów na msze i w czasie przejazdu konduktu czuwać będzie dwa i pół tysiąca policjantów – z Małopolski, ale również z Lublina, Rzeszowa, Opola, Łodzi, Katowic i Kielc. Będą to m.in. policjanci prewencji i ruchu drogowego, ale także funkcjonariusze po cywilnemu.
Czytaj całość...
 
Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym w Kopydłowie Drukuj E-mail
Ze wstępnych ustaleń wynika, że 13 kwietnia około godziny 14.30 w Kopydłowie gmina Biała, 29-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego, kierując osobowym mercedesem wjechał na niestrzeżony przejazd kolejowy doprowadzając do zderzenia z pociągiem relacji Tarnowskie Góry – Kępno. W wyniku zderzenia obrażeń ciała doznał kierujący mercedesem oraz 49-letnia pasażerka tego samochodu. Oboje przewiezieni zostali do szpitala w Wieluniu, gdzie blisko dwie godziny później kobieta, na skutek doznanych obrażeń zmarła. 56-letni maszynista był trzeźwy. W pociągu nie było pasażerów. Okoliczności wypadku wyjaśniają policjanci z komisariatu w Białej.
 
 
cześć Ich pamięci Drukuj E-mail

Kondolencje Komendanta Głównego Policji

Image10 kwietnia 2010 roku to tragiczna dla naszego kraju data. W jednej chwili, na skutek niewyobrażalnej katastrofy samolotu zginęli wszyscy pasażerowie, lecący na uroczystości 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej, w tym Prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką. Słysząc kolejno wymieniane nazwiska tych, którzy towarzyszyli w tym ostatnim locie Prezydentowi - marszałków, ministrów, posłów, senatorów, biskupów, osób najważniejszych w państwie, a także pilotów, funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu, serca nas wszystkich przepełnia olbrzymi smutek i żal. O stokroć większy jest on w sercach Rodzin Tragicznie Zmarłych. W imieniu swoim własnym i wszystkich policjantów Polskich i pracowników polskiej Policji wszystkim tym osobom składam kondolencje i wyrazy ubolewania.

CZEŚĆ ICH PAMIĘCI.

gen. insp. Andrzej Matejuk
Komendant Główny Policji

 
<< « start < wstecz 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 566 - 570 z 855
Wyszukiwarka
 
Facebook
stop agresji drogowej

Dobry rodzic
Wspólne Osiedla
Kocham Reaguję
Telefon zaufania
Policjant, który mi pomógł
Sieciaki.pl
Dziecko w sieci
Mamo, Tato..
Dobry Rodzic
Bezpieczna droga do szkoły
Komisarz Błysk
Odblaski życia
Drogi Europy
fotoprzestroga
Kolej
IPA
PAT
Statystyka
odwiedzających: 1204044