Aktualności arrow Aktualności
wtorek, 23 wrzesień 2014
 
 
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący... Drukuj E-mail
 Tylko w ciągu ostatnich pięciu dni stróże prawa z Wielunia zatrzymali 7 nietrzeźwych kierujących. Podsumowano działania ukierunkowane na ujawnienie nietrzeźwych kierujących oraz osób nie korzystających z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. W ciągu ostatnich pięciu dni policjanci z drogówki skontrolowali 264 kierowców z czego 7 znajdowało się w stanie nietrzeźwości. Mundurowi ujawnili 141 wykroczeń. W 120 przypadkach nałożyli mandaty karne. Wśród zatrzymanych do kontroli znajdował się międzyinnymi 48-letni cyklista mieszkaniec powiatu wieluńskiego, który we wtorek 23.03 około godziny 18 na ulicy Joanny Żubr jechał swoim rowerem mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie.
Policjanci w dalszym ciągu apelują do kierujących o bezpieczną jazdę. Pamiętajmy, aby dostosować prędkość pojazdu do warunków panujących na drodze, prowadzić samochód w zapiętych pasach bezpieczeństwa, a przede wszystkim trzymać się żelaznej zasady „piłeś – nie jedź”.
 
Piłeś - nie jedź Drukuj E-mail
 „Piłeś – nie jedź” – popularne imieniny czy też weekendy sprzyjają imprezom zakrapianym alkoholem.  Mimo wieloletnich starań, w części z powodu braku społecznej dezaprobaty dla prowadzenia w stanie nietrzeźwym, w dalszym ciągu wiele osób wsiada za kierownicę pod wpływem alkoholu. Kierowca na podwójnym gazie wyciąga niewłaściwe wnioski z dokonywanych obserwacji, jednocześnie przestając panować nad odruchami. Napotykane na drodze sytuacje ocenia zbyt optymistycznie z jednoczesnym niczym nieusprawiedliwionym poczuciem pewności siebie.
Każda osoba siadająca za kierownicę znajdująca się pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka staje się potencjalnym sprawcą wypadku i stanowi zagrożenie dla życia i zdrowia swojego i innych.
Policjanci zarówno podczas codziennej służby jak i zorganizowanych akcji szczególną uwagę zwracają stan trzeźwości kierujących.
19 marca przypadają bardzo popularne imieniny. Ważne aby te osoby, które będą piły procentowe trunki wznosząc toasty za zdrowie solenizantów i nie tylko nie prowadziły pojazdów. Policjanci na ten dzień zaplanowali intensywne działania kontrolne mające na celu zatrzymanie tych, którzy wykazują ignorancję dla przepisów prawa i bezpieczeństwa na drodze.
Czytaj całość...
 
Poszukiwania zakończone sukcesem Drukuj E-mail
 Policjanci z Komisariatu w Osjakowie po trzech godzinach poszukiwań odnaleźli 58-letniego mieszkańca powiatu pajęczańskiego, który wyszedł z domu około godziny 17 i oddalił się w nieznanym kierunku. Dyżurny wieluńskiej komendy został powiadomiony o fakcie zaginięcia o godzinie 21.35. Z relacji rodziny wynikało, że zaginiony zamieszkuje w gminie Pątnów i może mieć zaburzenia w orientacji. Dyżurny natychmiast przekazał informację stróżom prawa z Komisariatu Policji w Osjakowie, którzy niezwłocznie rozpoczęli poszukiwania. 
Czytaj całość...
 
Poszukiwany sprawca wypadku Drukuj E-mail
 Wieluńscy policjanci poszukują sprawcy wypadku drogowego do którego doszło we wtorek 16 marca na trasie Częstochowa - Wieluń. Ze wstępnych ustaleń wynika, że około godziny 4.40 nieznany sprawca kierując nieustalonym jak dotąd pojazdem, przed miejscowością Kamionka w gminie Pątnów, potrącił 22-letniego rowerzystę, a następnie odjechał w kierunku Wielunia. Rowerzysta z obrażeniami ciała został przewieziony do wieluńskiego szpitala. Okoliczności wypadku wyjaśniają stróże prawa z Pątnowa. Osoby posiadające informację mogące przyczynić się do ustalenia sprawcy wypadku proszone są o kontakt z Posterunkiem Policji w Pątnowie pod numer tel. 043 8412677 lub alarmowy nr 997.
 
Zatrzymani złodzieje na gorącym uczynku ... Drukuj E-mail
 Policjanci z Wielunia zatrzymali na gorącym uczynku trzech mieszkańców powiatu wieluńskiego w wieku od 21 do 24 lat, którzy włamali się do jednego ze sklepów na os. Wyszyńskiego. Wszyscy zatrzymani decyzją Sądu Rejonowego w Wieluniu zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im do 10 lat pozbawiania wolności. Do zdarzenia doszło 4 marca. Około godziny 21.50 dyżurny wieluńskiej komendy został poinformowany, że ktoś się włamuje do jednego ze sklepów na os. Wyszyńskiego. Natychmiast pod wskazany adres wysłał patrol mundurowych. Gdy stróże prawa przybyli pod sklep zobaczyli, że w budynku jest wybita szyba.
Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 566 - 570 z 843
Wyszukiwarka
 
Facebook
stop agresji drogowej

Dobry rodzic
Wspólne Osiedla
Kocham Reaguję
Telefon zaufania
Policjant, który mi pomógł
Sieciaki.pl
Dziecko w sieci
Mamo, Tato..
Dobry Rodzic
Bezpieczna droga do szkoły
Komisarz Błysk
Odblaski życia
Drogi Europy
fotoprzestroga
Kolej
IPA
PAT
Statystyka
odwiedzających: 1171463