Aktualności arrow Aktualności
wtorek, 09 luty 2016
 
 

 

Policjanci z powiatu wieluńskiego "zagrali" z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy Drukuj E-mail
 8 stycznia 2012 roku odbył się XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Policjanci z powiatu wieluńskiego "zagrali" razem z Orkiestrą. Jak zostało wcześniej ustalone pomiędzy policją, a sztabem WOŚP w Wieluniu, funkcjonariusze dbali o bezpieczeństwo osób kwestujących. Służbę pełnili nie tylko mundurowi, ale również policjanci nie umundurowani. Finał w naszym powiecie odbył się beż żadnych zakłóceń. Nie odnotowaliśmy żadnych zdarzeń związanych z graniem Orkiestry. Nie doszło do zakłócenia ładu i porządku publicznego. Stróże prawa z Wielunia, Białej i Osjakowa, jak co roku zbierali pieniądze do skarbonki, którą otrzymali od sztabu WOŚP.  Zebrane wśród policjantów pieniądze przekazaliśmy  szefom wieluńskiego sztabu.  Zrobił to oficjalnie patrol z wieluńskiej  prewencji. Otrzymaliśmy podziękowania za współpracę. Zagwarantowaliśmy, że będziemy grać z Orkiestrą do końca świata i jeszcze jeden dzień dłużej.
 
Lot nad Łodzią policyjnym śmigłowcem Drukuj E-mail

 4 stycznia 2012 roku o godzinie 12.00 wystartowała licytacja lotu śmigłowcem policyjnym w ramach WOŚP.

 

Poniżej  link do licytacji:
http://aukcje.wosp.org.pl/show_item.php?item=579630

 

                                                                  Przedmiot licytowany:

Lot nad Łodzią policyjnym śmigłowcem

 

Zwycięzca licytacji będzie miał możliwość uczestniczenia w locie śmigłowcem policyjnym nad miastem (czas trwania: około pół godziny).
Zwycięzca będzie mógł również wskazać imiennie dwie dodatkowe osoby, które wezmą udział w locie.
Start i lądowanie odbędzie się na lądowisku policyjnym na terenie Oddziału Prewencji Policji w Łodzi przy ul. Pienistej 71.

 

    * Aby skorzystać z nagrody osoby korzystające z lotu są zobowiązane do posiadania polisy ubezpieczeniowej od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW).
    * Jednocześnie niezbędne będzie podpisanie przez ww. osoby oświadczenia dotyczącego zachowania zasad bezpieczeństwa.
    * Licytować mogą osoby pełnoletnie.
    * Termin realizacji przedsięwzięcia zostanie uzgodniony w porozumieniu ze zwycięzcą licytacji po zakończeniu aukcji.

 

 

 Źródło KWP - Łódź

 
Nowe legitymacje policyjne Drukuj E-mail
Od 1 stycznia 2012 roku będą obowiązywać nowe wzory legitymacji policyjnych. Wyglądem przypominają te dotychczas używane, mają jednak więcej zabezpieczeń. Policjanci będą się nimi posługiwać przez trzy kolejne lata.

Już niebawem polscy policjanci będą odbierać nowe legitymacje służbowe. Będą się nimi posługiwać do końca 2014 roku. Aktualnie posiadane przez funkcjonariuszy dokumenty tracą ważność z końcem tego roku.

Nowe dokumenty są zbliżone wyglądem do tych, które obowiązują aktualnie. Mają formę karty wykonanej z wielowarstwowego poliwęglanu o formacie zbliżonym do kart płatniczych czy dowodów osobistych. Posiadają beżowo-niebieskie tło z widocznymi powtarzającymi się napisami POLICJA.

W części awersowej obok zdjęcia funkcjonariusza znajduje się godło państwowe, nazwa miejsca pełnienia służby oraz gwiazda policyjna. Poniżej gwiazdy zapisana jest data ważności – 31.12.2014. Pod zdjęciem policjanta umieszczone są jego numer identyfikacyjny, imię i nazwisko oraz stopień.

Rewersowa strona legitymacji posiada duży złoty napis POLICJA, wizerunek twarzy policjanta oraz numer legitymacji. Beżowo-niebieskie tło znajduje się tylko po prawej stronie.

Zastosowane zabezpieczenia, takie jak hologram, farba zmienna optycznie czy druk wypukły, chronią nowe legitymacje służbowe policjantów przed podrobieniem i przerobieniem./KGP/

Image                                                                                       Image

 

 
 
Bezpieczna zabawa sylwestrowa Drukuj E-mail
 Zbliżający się okres noworoczny tradycyjnie jest związany z różnego rodzaju środkami pirotechnicznymi. Aby zabawa z fajerwerkami była przyjemnością, muszą być one używane w sposób odpowiedzialny .

Zawsze pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa:

• kupujmy petardy i sztuczne ognie w sprawdzonych sklepach, a nie na ulicznych straganach i bazarach. Informujmy Policję o handlowcach, którzy sprzedają petardy dzieciom. Uchroni to najmłodszych, którzy często padają ofiarami fajerwerków

Czytaj całość...
 
Policjanci poszukują świadków Drukuj E-mail

 Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego wieluńskiej komendy prowadzą śledztwo w sprawie wypadku drogowego, który zaistniał 7 listopada 2011 roku.  Około godziny 10.40 w Wieluniu na ulicy Krakowskie Przedmieście  kierujący samochodem osobowym marki Mercedes 190 D potrącił na przejściu dla pieszych 94 – letnią  mieszkankę powiatu wieluńskiego, która w następstwie doznanych obrażeń ciała zmarła w szpitalu. Kierowca mercedesa nie zatrzymując się zbiegł z miejsca zdarzenia. Policjanci zwracają się z prośbą do świadków tego wypadku, aby zgłosili się do Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu lub skontaktowali się telefonicznie z prowadzącym postępowanie tel. 43 843 7289 lub 997. W szczególności policjanci zwracają się z prośbą aby zgłosił się kierowca samochodu dostawczego marki Lublin koloru białego, który według relacji świadków jechał bezpośrednio za samochodem Mercedes i mógł szczegółowo widzieć przebieg całego zdarzenia.

 
<< « start < wstecz 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 566 - 570 z 1039