Aktualności arrow Aktualności
środa, 29 czerwiec 2016
 
 

 

List Komendanta Głównego Policji do funkcjonariuszy i pracowników Policji Drukuj E-mail

Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński wystosował do funkcjonariuszy i pracowników Policji list, w którym dziękuje za dotychczasową pracę na rzecz spokojnego przebiegu mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012. Pan Komendant dziękując wyraził nadzieję, że wszyscy funkcjonariusze i pracownicy Policji dołożą wszelkich starań, aby mistrzostwa przebiegły w bezpiecznej, sportowej atmosferze, tak by po wytężonej pracy każdy mógł być dumny z dobrze wykonanego obowiązku.

 

                                                                                                                       Policjantki,
                                                                                                                       Policjanci,
                                                                                                                       Pracownicy Policji

 

Zakończył się dla nas wszystkich pracowity okres przygotowań do mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012. W najbliższy piątek, 8 czerwca 2012 roku, mecz otwarcia - zdarzenie inaugurujące największą i najważniejszą do tej pory imprezę sportową w Polsce. To wydarzenie bardzo ważne dla nas wszystkich. To na nasz kraj będzie skierowana uwaga całego świata, w tym także na sposób i formę zabezpieczenia meczów piłkarskich, stref kibica i wszystkich innych miejsc, które związane są z tą wspaniałą imprezą.

Czytaj całość...
 
Gimnazjaliści zapoznali się z Informatorem Kibicuj Bezpiecznie Drukuj E-mail
Z inicjatywy policjantów z Wydziału Prewencji wieluńskiej komendy w gimnazjum nr 1 w Wieluniu odbyło się spotkanie, na którym blisko 500 uczniów zapoznało się z informatorem Kibicuj Bezpiecznie przygotowanym przez Komendę Wojewódzką Policji w Łodzi. Informator został przygotowany i jest przeznaczony dla polskich i zagranicznych turystów oraz kibiców, którzy znajdują się na terenie województwa łódzkiego podczas turnieju UEFA EURO 2012. W trakcie prezentacji multimedialnej młodzież dowiedziała się min. o służbach czuwających nad bezpieczeństwem w trakcie Euro 2012, o bezpieczeństwie w strefach kibica, wybranych aspektach polskiego prawa czy zasadach pomagających uniknąć stania się ofiarą przestępstwa. Spotkanie było również doskonałą okazją aby młodzieży dowiedziała się jak ważnym jest umiejętne przekazanie właściwych informacji dyżurnemu policji, gdy jesteśmy świadkiem zdarzeń, w których szybkość działania może uratować komuś zdrowie a nawet życie. 
 
Czytaj całość...
 
Kradli gaśnice na stacjach benzynowych Drukuj E-mail
 Policjanci z Komisariatu Policji w Białej wspierani przez kryminalnych z wieluńskiej komendy zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 19 do 24 – lat mieszkańców powiatu wieluńskiego, którzy w nocy z 4 na 5 czerwca kradli agregaty gaśnicze ze stacji benzynowych. Grozi im do 5 lat pozbawiania wolności. W nocy z 4 na 5 czerwca pięciu młodych mężczyzn o godzinie 3.20 podjechało nissanem primera na stacje benzynową w Radominie. Tam dokonali kradzieży agregatu gaśniczego wartości 1500 złotych. Nie wiedzieli jednak o tym, że cały ich pobyt na stacji nagrał się, ponieważ stacja wyposażona jest w monitoring. Gdy policjanci z Białej obejrzeli zapis ustali jakim samochodem poruszali się sprawcy. Następną kwestią było ustalenie właściciela pojazdu. Gdy do działań wkroczyli kryminalni z wieluńskiej komendy, po nitce doszli do kłębka. Zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o kradzieże gaśnic. Tak o kradzieże gaśnic, bowiem jak się okazało tej samej nocy, Ci sami sprawcy dokonali kradzieży gaśnic jeszcze na dwóch innych stacjach benzynowych na terenie Wielunia, a w jednej takiej kradzieży usiłowali dokonać.
Czytaj całość...
 
Zatrzymany złodziej torebek Drukuj E-mail
 Policjanci z Wydziału Prewencji wieluńskiej komendy z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego zatrzymali 26 - letniego mężczyznę, mieszkańca powiatu wieluńskiego, który w okresie od 9 maja do 5 czerwca 2012 roku czterokrotnie skradł torebki na cmentarzu parafialnym w Wieluniu. Grozi mu do 5 lat pozbawiania wolności. Do zatrzymania doszło kiedy czujni pracownicy cmentarza zauważyli mężczyznę kręcącego się po cmentarzu. Dobrze wiedzieli, że na cmentarzu dochodziło do kradzieży torebek. Powiadomi dyżurnego wieluńskiej komendy, który natychmiast wysłał patrol mundurowych. Stróże prawa zatrzymali 26 – latka na ulicy Szpitalnej. Okazało się, że policjanci zatrzymali złodzieja, który nękał kradzieżami torebek od 9 maja. Na uwagę zasługuje obywatelska postawa pracowników cmentarza.
Czytaj całość...
 
Zatrzymany podpalacz Drukuj E-mail
 Policjanci z Wydziału Kryminalnego wieluńskiej komendy zatrzymali 22 letniego mieszkańca powiatu wieluńskiego, który w kwietniu i maju 2012 roku, na terenie gminy Wierzchlas umyślnie podpalał lasy. Decyzją Sądu Rejonowego w Wieluniu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Grozi mu do 10 lat pozbawiania wolności. Do pierwszego podpalenia doszło 27 kwietnia 2012 w Kochlewie. Sprawca umyślnie podpalił ściółkę leśną mając świadomość rozprzestrzeniania się pożaru. W ten sam sposób w maju 2012 roku podpalił lasy w sześciu innych miejscach na terenie gminy Wierzchlas. Przypomnijmy, że ogień był podkładany w trakcie suszy, trzeci najwyższy stopień zagrożenia pożarowego w lasach. Wszystko wskazywało na to, że ktoś umyślnie podpalał lasy.
Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 566 - 570 z 1095