Aktualności arrow Aktualności
niedziela, 19 kwiecień 2015
 
 
Nowa procedura interwencji w sytuacjach przemocy w rodzinie Drukuj E-mail
 4 stycznia 2011 roku w siedzibie Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych odbyła się konferencja prasowa z udziałem Ministra Sprawiedliwości – Krzysztofa Kwiatkowskiego, Komendanta Głównego Policji – gen. insp. Andrzeja Matejuka oraz Dyrektora PARPA – Krzysztofa Brzózki. Podczas konferencji zaprezentowano nowy rodzaj interwencji w sytuacjach przemocy w rodzinie, uruchamianych w ramach Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” i telefonu dla ofiar przemocy– 801-12-00-02.
W oparciu o porozumienie o współpracy pomiędzy PARPA, Ministerstwem Sprawiedliwości i Komendą Główną Policji - zawarte w dn. 29 listopada 2010 r. - konsultanci Pogotowia „Niebieska Linia” w przypadkach przemocy w rodzinie uruchamiać będą nowy rodzaj interwencji. Nowa procedura zakłada, że w wyniku otrzymania od osób pokrzywdzonych informacji o stosowaniu przemocy w rodzinie lub niedotrzymaniu warunków probacji przez sprawcę prawomocnie skazanego za przestępstwo z użyciem przemocy lub groźby bezprawnej wobec osoby najbliższej, konsultanci Pogotowia „Niebieska Linia” będą podejmować działania o charakterze interwencyjnym przez powiadamianie policji i kuratorów, którzy w swoich środowiskach lokalnych będą uruchamiać działania zmierzające do odwieszenia wykonania kary pozbawienia wolności lub warunkowego przedterminowego zwolnienia.
Czytaj całość...
 
AlcoBlow w walce o bezpieczeństwo na drogach Drukuj E-mail
 W 2011 rok łódzka Policja wchodzi z nowym narzędziem do walki z potencjalnymi zabójcami na drodze. W minionym roku funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu 9723 kierujących na podwójnym gazie. AlcoBlow daje dotychczas niewykorzystane możliwości. Jest tani, szybki w działaniu i prosty w obsłudze. Badanie zajmuje kilka sekund. Do walki z problemem kierowania pojazdami pod wpływem alkoholu służba ruchu drogowego naszego garnizonu wyposażona została w nowe wskaźniki spożycia alkoholu typu „AlcoBlow” zakupione przez Komendę Wojewódzką Policji w Łodzi. Łącznie do wykorzystania przez policjantów podczas służby w 2011r. przeznaczono 76 takich urządzeń, co powinno w znaczny sposób wpłynąć na poprawę efektywności pracy funkcjonariuszy. W celu sprawniejszego wykorzystania posiadanych urządzeń zmienione zostały procedury rejestracji, które w określonych przypadkach pozwalają na odstąpienie od dokumentowania faktu przeprowadzenia kontroli. AlcoBlow jest szybkim i prostym w obsłudze bezkontaktowym (pomiar bez ustnika) wskaźnikiem obecności lub nieobecności alkoholu w wydychanym powietrzu.
Czytaj całość...
 
bezpieczny sylwester Drukuj E-mail
 Zbliżający się okres sylwestrowo – noworoczny to czas wzmożonej sprzedaży oraz używania różnego typu materiałów pirotechnicznych, które mogą stwarzać zagrożenie dla zdrowia i życia osób, a także mogą być przyczyną powstania pożarów. Zgodnie z obowiązującymi przepisami istnieje całkowity zakaz sprzedaży materiałów pirotechnicznych dzieciom i młodzieży do lat 18.
Czytaj całość...
 
Życzenia Drukuj E-mail
 
Napad na Kantor Drukuj E-mail
Policjanci z Wielunia poszukują dwóch sprawców napadu na kantor. Do rozboju doszło 30  listopada 2010 roku w Wieluniu przy ulicy Różanej. Około godziny 18.30 sprawcy wtargnęli do kantoru gdzie po skrępowaniu pracownika, grożąc mu pozbawianiem życia, skradli pieniądze w różnych walutach i nominałach. Przestępcy to dwóch młodych mężczyzn w wieku 25-30 lat, średniej budowy ciała, wzrostu około 170—180 centymetrów. Obaj ubrani byli na ciemno, jeden mężczyzna posiadał jasny kaptur. Napastnicy mieli zasłonięte szalikami twarze.

Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu sprawców tego zdarzenia proszone są o kontakt z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu, telefon 43 843 7287 lub telefon czynny cała dobę do dyżurnego jednostki Policji 43 843 7211

Właściciel kantoru ufundował nagrodę pieniężną w wysokości 10 000 złotych za pomoc w ustaleniu sprawców napadu.

 
<< « start < wstecz 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 566 - 570 z 934
Wyszukiwarka
 
Facebook
stop agresji drogowej

Dobry rodzic
Wspólne Osiedla
Kocham Reaguję
Telefon zaufania
Policjant, który mi pomógł
Sieciaki.pl
Dziecko w sieci
Mamo, Tato..
Dobry Rodzic
Bezpieczna droga do szkoły
Komisarz Błysk
Odblaski życia
Drogi Europy
fotoprzestroga
Kolej
IPA
PAT
Statystyka
odwiedzających: 1360681