Aktualności arrow Aktualności
sobota, 20 grudzień 2014
 
 
Święto Policji 2010 w Wieluniu Drukuj E-mail
24 lipca 2010r. Komenda Powiatowa Policji w Wieluniu uroczyście obchodziła 91. rocznicę powstania Policji Państwowej. Uroczystości rozpoczęły się zaciągnięciem warty honorowej przy symbolicznej „Mogile Katyńskiej” na cmentarzu wieluńskim przy ul. 3-go Maja. Punktualnie o godzinie 11.00 kierownictwo KPP  złożyło na "Mogile Katyńskiej" wiązanki kwiatów.
 

Czytaj całość...
 
Policja Województwa Łódzkiego wystartowała na Facebooku Drukuj E-mail
 W związku z dynamicznym rozwojem serwisów społecznościowych oraz wzrostem ich popularności wśród użytkowników internetu, Policja Województwa Łódzkiego zdecydowała się utworzyć swoją stronę na Facebooku. Ten popularny na całym świecie portal społecznościowy umożliwia dotarcie z informacją do ogromnej liczby odbiorców.
 

Postanowiliśmy wykorzystać to narzędzie, aby być bliżej internautów i zainteresować ich pracą policji – nie tylko spektakularnymi akcjami, ale również inicjatywami profilaktycznymi, codziennymi działaniami oraz specyfiką służby w tej formacji. Dołączając do nas na Facebooku, użytkownicy otrzymają dostęp do najciekawszych artykułów, zdjęć i filmów, które będą na bieżąco aktualizowane.

Aby zobaczyć profil Policji Województwa Łódzkiego, wystarczy kliknąć tutaj:

http://www.facebook.com/pages/Lodz-Poland/Policja-Wojewodztwa-Lodzkiego/133019200049806.

 
Policjant-pielgrzym zatrzymał nietrzeźwego kierowcę Drukuj E-mail
 Policjant z Oddziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymał 58-letniego mieszkańca powiatu wieluńskiego, który kierował samochodem w stanie nietrzeźwości. Do zatrzymania doszło we Wróblewie gm. Skomlin, kiedy to przez tą miejscowości przechodziła pielgrzymka - grupa poznańska. W pielgrzymce uczestniczył policjant będący na urlopie, który z innymi pielgrzymami zauważył podejrzanie zachowującego się kierowcę seata. Około godziny 18.30 kiedy kierowca seata mijał pielgrzymkę, czujny stróż prawa zatrzymał go i powiadomił dyżurnego wieluńskiej komendy. Okazało się, że 58-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego był  pijany. Miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Za kierowanie samochodem na tzw. podwójnym gazie grozi do dwóch lat pozbawiania wolności.
 
Trwają poszukiwania... Drukuj E-mail

 Jak ustalili policjanci z Komisariatu w Osjakowie 4 lipca około godziny 20, 61-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego najpierw rozebrał się z odzieży wierzchniej, przeszedł na drugą stronę barierki mostu w Krzeczowie po czym skoczył do rzeki Warta. Stróże prawa ustalili, że widziano jeszcze mężczyznę jak kilkadziesiąt metrów płynął z nurtem rzeki po czym poszedł pod wodę i już nie wypłynął. Podjęto natychmiast czynności poszukiwawcze, które dały wynik negatywny. Policjanci w dalszym ciągu sprawdzają brzegi Warty, trwają dalsze poszukiwania z udziałem straży pożarnej.

 

POLICJANCI OSTRZEGAJĄ I RADZĄ:

Aby letni wypoczynek był dla wszystkich spokojny i bezpieczny warto skorzystać z porad, którymi jak co roku dzielą się  policjanci :
Czytaj całość...
 
DBAJĄ O BEZPIECZEŃSTWO NASZYCH DZIECI Drukuj E-mail
 W związku z rozpoczętymi wakacjami, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji Wieluniu – dbając o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, przypominają rodzicom i opiekunom o możliwości kontrolowania autokarów wiozących dzieci na obozy i kolonie.  
Funkcjonariusze wieluńskiej drogówki sprawdzają wnikliwie stan techniczny pojazdu, czas pracy kierowcy oraz jego trzeźwość.
Przypominamy, że wszystkie kontrole autokarów dokonywane są codziennie na terenie dworca autobusowego PKS w Wieluniu przy ul. Warszawskiej 10 w godz. 6.30 – 8.30, po uprzednim telefonicznym zgłoszeniu takiego wyjazdu do Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Wieluniu pod nr.: 43 843 7248, 43 843 7274 lub ogólny 997.
 
<< « start < wstecz 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 566 - 570 z 882
Wyszukiwarka
 
Facebook
stop agresji drogowej

Dobry rodzic
Wspólne Osiedla
Kocham Reaguję
Telefon zaufania
Policjant, który mi pomógł
Sieciaki.pl
Dziecko w sieci
Mamo, Tato..
Dobry Rodzic
Bezpieczna droga do szkoły
Komisarz Błysk
Odblaski życia
Drogi Europy
fotoprzestroga
Kolej
IPA
PAT
Statystyka
odwiedzających: 1269851