Komenda Powiatowa Policji w Wieluniu

Aktualności

Najczęściej czytane

 1. Tragiczny wypadek w Kochlewie

  Policjanci pod nadzorem wieluńskiej prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło 23 lipca 2016 roku w miejscowości Kochlew gm. Wierzchlas.

 2. Święto Policji 2016

  13 lipca 2016 roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu uroczyście obchodzili Święto Policji oraz 97 rocznicę powstania Policji Państwowej. Uroczystości rozpoczęły się zaciągnięciem warty honorowej przy symbolicznej „Mogile Katyńskiej” na cmentarzu wieluńskim przy ul. 3-go Maja wystawionej przez Wydział Prewencji. Kierownictwo złożyło na "Mogile Katyńskiej" wiązankę kwiatów oddając hołd pomordowanym i poległym policjantom w trakcie II Wojny Światowej.

 3. Wypadek w Kadłubie

  Policjanci pod nadzorem wieluńskiej prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło 6 lipca 2016 roku w miejscowości Kadłub.

 4. Rozpowszechniali pornografię dziecięcą w sieci - CBŚP poszukuje pokrzywdzonych

  Międzynarodową sieć pedofilów liczącą kilkaset osób rozpracowali policjanci CBŚP z Poznania. Zatrzymanych zostało 15 mężczyzn w wieku od 17 do 46 lat. To mieszkańcy siedmiu województw w kraju, a także Norwegii i Irlandii. Funkcjonariusze CBŚP apelują o zgłaszanie się pokrzywdzonych w tej sprawie. Za zgodą sądu publikujemy wizerunki osób zatrzymanych.

 5. Ograniczenie ruchu pojazdów na Śląsku 28 lipca 2016r

  W związku z wizytą Jego Świątobliwości Papieża Franciszka w Częstochowie, Wojewoda Śląski wydał rozporządzenie w sprawie wprowadzenia czasowego zakazu przewozu materiałów niebezpiecznych oraz ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton po drogach na obszarze województwa śląskiego.

 6. Dwoje na podwójnym gazie

  24 czerwca 2016 r. około godz. 18:40 dyżurny wieluńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Kamion, którego sprawcami miało być dwoje nietrzeźwych kierujących.

 7. Dla bezpieczeństwa pielgrzymów / For pilgrims safety

  Zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego podczas zbliżających się Światowych Dni Młodzieży to priorytet dla Policji oraz innych służb. Do naszego kraju w tym okresie przyjedzie kilkadziesiąt tysięcy pielgrzymów. Dbając o ich bezpieczeństwo, Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach przygotowała specjalny film przedstawiający podstawowe zasady zachowania gwarantujące obcokrajowcom bezpieczniejszy i spokojniejszy pobyt w naszym kraju.

 8. Nieletni sprawca usiłowania rozboju

  Wieluńscy policjanci zatrzymali 16-latka, który usiłował dokonać rozboju na ekspedientce sklepu spożywczego na terenie gminy Ostrówek.

 9. Życzenia Komendanta Głównego z okazji Święta Policji

  Z okazji Święta Policji, Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk w imieniu własnym i kierownictwa złożył specjalne życzenia wszystkim policjantkom, policjantom i pracownikom Policji.

 10. Świętowali zakończenie roku szkolnego

  W trakcie policyjnych działań „Nielat” wieluńscy policjanci w dniu zakończenia roku szkolnego 24 czerwca 2016 r. około godz. 20:35 w miejscowości Kurów ujawnili ośmioro gimnazjalistów klas trzecich spożywających alkohol. Dwoje z nich w stanie upojenia alkoholowego, zostało odwiezionych karetką pogotowia do szpitala, a pozostałych będących w stanie po użyciu alkoholu i nietrzeźwości, odebrali rodzice. Rekordzista z tej grupy miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Nieletnimi zajmie się sąd rodzinny.

Linki

Tagi

wypadek narkotyki ćwiczenia sztabowe Osoby Zaginione bezpieczne wakacje bepieczna woda dopalacze ruch drogowy antyterroryzm święto policji długi weekend list gończy PaT