Aktualności arrow Aktualności
poniedziałek, 25 maj 2015
 
 
Poszukiwany trafił za kratki Drukuj E-mail

 Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego wieluńskiej komendy zatrzymali po pościgu poszukiwanego przez policję 22 – letniego mieszkańca powiatu oleskiego, który uciekał kierując samochodem będąc w stanie nietrzeźwości. 12 lutego o godzinie 21.00 patrol wieluńskiej drogówki w miejscowości Pątnów zatrzymywał do rutynowej kontroli VW Golfa. Kierowca pojazdu zignorował wezwania do zatrzymania. Stróże prawa ruszyli w pościg za uciekającym. Po kilku minutach policjanci zatrzymali uciekiniera. Za kierownicą siedział pijany mężczyzna. Miał ponad promil alkoholu w organizmie. Jak się okazało mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem. Ponad to był poszukiwany. Ma do odbycia wyrok za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Odpowie ponownie za jazdę po pijanemu, a także za nie zatrzymanie się do kontroli. Grozi mu do 2 lat pozbawiania wolności.

 
Zatrzymani z narkotykami Drukuj E-mail

 Policjanci z Wydziału Kryminalnego wieluńskiej komendy oraz z Komisariatu Policji w Białej w nocy z 12 na 13 lutego zatrzymali dwóch 18 - latków mieszkańców powiatu wieruszowskiego oraz 24 – letniego mieszkańca powiatu wieluńskiego, którzy posiadali przy sobie środki odurzające. Przypomnijmy za posiadanie środków odurzających grozi do 3 lat pozbawiania wolności. Do zatrzymań doszło na parkingu przed dyskoteką w miejscowości Biała. Jeden z 18 - latków posiadał marihuanę, a pozostali zatrzymani mieli przy sobie amfetaminę. Postępowania przygotowawcze w tych sprawach prowadzi Komisariat Policji w Białej.

 
śmierć motocyklisty Drukuj E-mail
 Policjanci z wieluńskiej komendy wyjaśniają okoliczności wypadku, jaki miał miejsce 12 lutego w godzinach popołudniowych w Wieluniu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że około godziny 14.20 na ul. Sieradzkiej 40-letni mieszkaniec Wielunia kierujący fiatem doblo wykonując skręt w lewo w podporządkowaną drogę gruntową nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu z przeciwka motocyklowi kawasaki. W wyniku zderzenia obu pojazdów śmierć na miejscu poniósł motocyklista – 34-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego. Kierowca fiata był trzeźwy.
 
Targi Edukacyjne - Liceum Mundurowe Drukuj E-mail

 Po raz drugi policjanci z Wydziałów Prewencji i Ruchu Drogowego wieluńskiej komendy uczestniczyli w Targach Edukacyjnych. 9 lutego 2011 roku w hali sportowej przy ul. Częstochowskiej w Wieluniu mundurowi spotkali się z uczniami III klas szkół gimnazjalnych z powiatu wieluńskiego i ościennych przedstawiając prezentację zawierającą aspekty związane ze służbą w policji. Wśród wielu ofert szkół ponadgimnazjalnych znalazła się również oferta Zespołu Szkół nr 3 w Wieluniu proponująca gimnazjalistą dalszą edukację w liceum mundurowym. Liceum profilowane – służby mundurowe to profil objęty honorowym patronatem między innymi przez Komedę Powiatową Policji w Wieluniu. Policjanci wspierają ten profil edukacji ponieważ ma on na celu rozwijanie zainteresowań młodzieży w obrębie służb mundurowych między innymi policji.

Czytaj całość...
 
Nowy Komendant Powiatowy Policji w Wieluniu Drukuj E-mail
 7 lutego 2011 roku w auli wieluńskiej Komendy odbyło się uroczyste wprowadzenie na urząd Komendanta Powiatowego Policji w Wieluniu podinsp. Grzegorza Dzierzkowskiego. Uroczystość związana była również z pożegnaniem odchodzącego na emeryturę  Komendanta mł. insp. Zbigniewa Marciniaka. W uroczystości wzięli udział: Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi insp. Zdzisław Stopczyk, przedstawiciele władz samorządowych na czele ze Starostą Powiatu Wieluńskiego Andrzejem Stępniem oraz v-ce Burmistrzem Miasta Wielunia Magdaleną Nowicką, a także Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Wieluniu mł. brygad. Waldemar Brząkała.
 
 

Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 566 - 570 z 947
Wyszukiwarka
 
Facebook
stop agresji drogowej

Dobry rodzic
Wspólne Osiedla
Kocham Reaguję
Telefon zaufania
Policjant, który mi pomógł
Sieciaki.pl
Dziecko w sieci
Mamo, Tato..
Dobry Rodzic
Bezpieczna droga do szkoły
Komisarz Błysk
Odblaski życia
Drogi Europy
fotoprzestroga
Kolej
IPA
PAT
Statystyka
odwiedzających: 1387834