Aktualności arrow Aktualności
wtorek, 03 maj 2016
 
 

 

Zatrzymany z nielegalnym spirytusem Drukuj E-mail
 Policjanci z Wydziału Prewencji, ogniwa patrolowo- interwencyjnego wieluńskiej komendy w dniu 24 kwietnia 2012 roku zatrzymali 37 letniego – mieszkańca powiatu wieluńskiego, który przechowywał 240 litrów spirytusu bez znaków skarbowych akcyzy. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Patrol mundurowych pełniąc służbę w Wieluniu przy ulicy Długosza, o godzinie 18.25 zauważył na parkingu samochody przy których kręcili się dwaj mężczyźni. Do jednego z pojazdów była zapięta przyczepka. Jeden z mężczyzn zaglądał do przyczepki odchylając z tyłu plandekę. Na widok radiowozu szybko plandekę zasłonił. Zachowanie mężczyzny wzbudziło podejrzenia stróżów prawa. Policjanci pod podjechaniu poprosili o pokazanie co znajduje się na przyczepce. Jeden z mężczyzn oświadczył, że są tam tylko puste kartony. Mundurowi podnieśli plandekę. Na skrzyni przyczepki znajdowały się rzeczywiście kartony. Jednak nie były puste.
Czytaj całość...
 
Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym Drukuj E-mail
 Funkcjonariusze policji z wieluńskiej drogówki, przy współpracy władz samorządowych oraz innych instytucji i podmiotów  po raz kolejny przeprowadzili powiatową edycję Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Udział wzięło 20 drużyn ze szkół podstawowych i 11 drużyn ze szkół gimnazjalnych. W sumie 93 uczniów przystąpiło do części teoretycznej i praktycznej turnieju. Test wiedzy teoretycznej składał się z 25 pytań, natomiast w ramach części praktycznej uczestnicy turnieju sprawdzali swoje umiejętności kierowania rowerem w miasteczku ruchu drogowego.
 
Czytaj całość...
 
Pożar na terenie "Bałtyk - Gazu" Drukuj E-mail
 18 kwietnia 2012 roku o godzinie 12.50 dyżurny wieluńskiej policji otrzymał informację, że na terenie Bałtyk - Gazu, w Wieluniu przy ulicy Długosza nastąpił wyciek gazu i zaistniał pożar. Natychmiast w miejsce pożaru wysłane zostały jednostki służb ratunkowych. Zadaniem policji było zabezpieczenie trasy przejazdu jednostek straży pożarnej oraz służb ratunkowych. Mundurowi z wieluńskiej drogówki i Wydziału Prewencji zablokowali na czas przejazdu ulicę Długosza tak żeby wozy strażackie czy pogotowia ratunkowego ratujące ludzkie życie mogły bezpiecznie dotrzeć do miejsca zdarzenia.
 
Na szczęście to tylko ćwiczenia sztabowe, w których brali również udział wieluńscy policjanci.
Czytaj całość...
 
Tragiczny wypadek w Rychłocicach Drukuj E-mail
 Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło 17 kwietnia 2012 roku o godzinie 19.55 w miejscowości Rychłocice. Jak wynika ze wstępnych ustaleń 56 – letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego kierując samochodem m-ki Skoda Fabia z nieustalonych przyczyn, na prostym odcinku drogi stracił panowanie na pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu. W wyniku wypadku kierowca fabii poniósł śmierć na miejscu. Okoliczności wypadku wyjaśniają policjanci z Komisariatu w Osjakowie.
 
Zatrzymany z haszyszem Drukuj E-mail
 Policjanci z Wydziału Kryminalnego wieluńskiej komendy zatrzymali 21 – letniego mieszkańca powiatu wieluńskiego, który posiadał przy sobie haszysz. Do zatrzymania doszło 14 kwietnia 2012 roku w Wieluniu przy ulicy Traugutta. O godzinie 22.30 kryminalni przeprowadzili kontrole samochodu. W pojeździe było trzech młodych mężczyzn. W trakcie kontroli policjanci znaleźli kostkę haszyszu leżącą między siedzeniami. 21-latek przyznał się, że środek odurzający należy do niego. Przypomnijmy za posiadanie środków odurzających grozi do 3 lat pozbawiania wolności.
 
<< « start < wstecz 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 566 - 570 z 1076