Komenda Powiatowa Policji w Wieluniu

Aktualności

Najczęściej czytane

 1. Kolejne uderzenie w narkotykowy biznes

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego wieluńskiej komendy zatrzymali 4 mężczyzn w wieku od 22 do 33 lat, mieszkańców powiatu wieluńskiego, którzy usłyszeli zarzuty od posiadania środków odurzających, poprzez uprawę konopi indyjskich do handlu narkotykami. Najstarszy z zatrzymanych decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

 2. Śmiertelny wypadek w Białej

  Policjanci z Komisariatu Policji w Białej pod nadzorem wieluńskiej prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło 18 września 2016 roku w m. Biała Kopiec.

 3. Konferencja: Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – Twój Dzielnicowy – Moja Komenda

  20 września 2016 roku, 6 dni po uruchomieniu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w województwie łódzkim i w całym kraju, w sali 101 wieluńskiego magistratu, odbyła się konferencja na temat nowej roli dzielnicowego, aplikacji Moja Komenda i funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie powiatu wieluńskiego. Organizatorem konferencji byli Komendant Powiatowy Policji w Wieluniu insp. Grzegorz Dzierzkowski oraz Starosta powiatu wieluńskiego Andrzej Stępień.

 4. Wypadek w Kadłubie

  Policjanci pod nadzorem wieluńskiej prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło 6 lipca 2016 roku w miejscowości Kadłub.

 5. Akcja Jabłko - Cytryna

  Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego wieluńskiej komendy udali się do m. Biała, gdzie wspólnie z dziećmi ze szkoły podstawowej wzięli udział w akcji "Jabłko-Cytryna" prowadzonej przez fundację "Bezpieczna Droga".

 6. Przedszkolaki na policji

  W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” mundurowi z wieluńskiej komendy nie tylo odwiedzają szkoły i przedszkola ale także goszczą milusińskich w murach komendy. Tym razem do Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu przymaszerowały sześciolatki z przedszkola nr 4 w Wieluniu na os. Wyszyńskiego.

 7. Tragiczny wypadek w Kochlewie

  Policjanci pod nadzorem wieluńskiej prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło 23 lipca 2016 roku w miejscowości Kochlew gm. Wierzchlas.

 8. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa na drogach powiatu wieluńskiego

  Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wieluńskiej komendy w ostatnim dniu września podsumowali mijający miesiąc. To czas rozpoczęcia roku szkolnego a jednocześnie wdrożenia w życie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

 9. Zlikwidowana plantacja marihuany

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego wieluńskiej komendy zatrzymali 22 – letniego mieszkańca powiatu wieluńskiego, który uprawiał konopie indyjskie i posiadał marihuanę. Grozi mu do 3 lat pozbawiania wolności.

 10. Posiadał bez zezwolenia broń palną i ponad 4 tys. sztuk amunicji

  Policjanci z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą Wydziału Kryminalnego wieluńskiej komendy zatrzymali 51 – letniego mieszkańca powiatu wieluńskiego, który posiadał bez zezwolenia broń palną i amunicję oraz tytoń i alkohol bez polskich znaków akcyzy. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Linki

Tagi

PaT narkotyki święto policji ćwiczenia sztabowe bepieczna woda ruch drogowy list gończy wypadek bezpieczne wakacje mapa zagrożeń antyterroryzm Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa kolizja dopalacze Osoby Zaginione długi weekend