Aktualności arrow Aktualności
poniedziałek, 24 listopad 2014
 
 
Dwa wypadki na wieluńskich drogach - apel policji Drukuj E-mail
 Jak wynika ze wstępnych ustaleń 27 maja około godziny 13.30 w Wieluniu na ulicy Św. Barbary kierująca fordem fiestą 57 – letnia mieszkanka powiatu wieluńskiego potrąciła na jezdni 8 – letniego mieszkańca powiatu wieluńskiego. Chłopiec ze złamana prawą nogą został przewieziony do szpitala. Do kolejnego potrącenia pieszego doszło na krajowej 8 w miejscowości Sieniec. Tym razem tuż po północy 56-letni mieszkaniec Wrocławia kierując samochodem  m-ki VW Sharan, jadąc w kierunku Wielunia potrącił 37- letniego mieszkańca powiatu wieluńskiego. Pieszy z  obrażeniami kręgosłupa i licznymi złamaniami kończyn został hospitalizowany w wieluńskim szpitalu.  W obu przypadkach kierujący byli trzeźwi. Wieluńscy policjanci wyjaśniają  okoliczności  zaistniałych zdarzeń. Jednocześnie zwracają się do kierowców z apelem o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach.
Czytaj całość...
 
Zatrzymani złodzieje paliwa... Drukuj E-mail
 Policjanci z Komisariatu Policji w Białej przy współpracy funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego wieluńskiej komendy zatrzymali na gorącym uczynku troje sprawców kradzieży paliwa. Zatrzymani to 23 i 25 letni mieszkańcy powiatu wieluńskiego oraz 25 – letnia mieszkanka powiatu wieruszowskiego. Do zatrzymania doszło w Czarnożyłach w nocy z 20 na 21 maja kiedy to złodzieje spuszczali paliwo ze zbiorników  w samochodach ciężarowych. Jak się okazało zatrzymany 23 latek posiadał przy sobie amfetaminę. Zatrzymanym grozi do 5 lat pozbawiania wolności. W kwietniu br. policjanci z Białej zostali powiadomieni o kradzieży paliwa do których dochodziło na terenie gmin Czarnożyły i Ostrówek. Stróże prawa wytypowali kilka miejsc na ternie tych gmin, gdzie parkowane są samochody ciężarowe. W jednym z takich miejsc w Czarnożyłach urządzili zasadzkę.  
Czytaj całość...
 
Policyjna Akademia Bezpieczeństwa Drukuj E-mail
 21 maja 2010r. za sprawą policjantów z Wydziału Prewencji wieluńskiej komendy odbyły się eliminacje powiatowe konkursu sprawności fizycznej oraz wiedzy o bezpieczeństwie. To V edycja konkursu przeprowadzona w ramach  „Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa”. Zgłosiło się 25 szkół podstawowych. Do rywalizacji przystąpiło w sumie 42 pierwszoklasistów. Uczniowie najpierw wzięli udział w części teoretycznej polegającej na rozwiązaniu testu na temat bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach np. na drodze, podczas zabawy w domu, na wakacjach czy przy spotkaniu z nieznajomym. Po raz pierwszy uczniowie tor przeszkód pokonywali na świeżym powietrzu przy słonecznej pogodzie na "Orliku" znajdującym się przy Zespole Szkół nr 2 w Wieluniu.  
 
Czytaj całość...
 
BEZPIECZNIEJ W PROTEKTORZE Drukuj E-mail

 Policjanci z Komisariatu Policji w Białej zatrzymali 19 letniego mieszkańca powiatu wieluńskiego, który na dyskotece Protektor w Białej dokonał kradzieży dwóch portfeli z pieniędzmi i dokumentami. Za kradzież dokumentów grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Około godz. 0:30 w dniu 16 maja 19-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego z torebki damskiej w jednym z boksów w dyskotece „Protektor” w Białej wyjął portfel z pieniędzmi i dowodem osobistym. Następnie za oddanie dowodu od pokrzywdzonej 19-latki oczekiwał pieniędzy w kwocie 30 złotych. 

Czytaj całość...
 
Potrącenie pieszego. Drukuj E-mail
 13 maja około godziny 12.40 na przejściu dla pieszych w Wieluniu na ulicy Piłsudskiego doszło do potrącenia pieszego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 39 –letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego kierując oplem astrą potrącił przechodzącego przez jezdnię 19-letniego mieszkańca powiatu wieluńskiego. Potrącony z obrażeniami głowy trafił do szpitala. Policja wyjaśnia okoliczności tego zdarzenia.
 
<< « start < wstecz 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 566 - 570 z 870
Wyszukiwarka
 
Facebook
stop agresji drogowej

Dobry rodzic
Wspólne Osiedla
Kocham Reaguję
Telefon zaufania
Policjant, który mi pomógł
Sieciaki.pl
Dziecko w sieci
Mamo, Tato..
Dobry Rodzic
Bezpieczna droga do szkoły
Komisarz Błysk
Odblaski życia
Drogi Europy
fotoprzestroga
Kolej
IPA
PAT
Statystyka
odwiedzających: 1241664