Komenda Powiatowa Policji w Wieluniu

Aktualności

Mapa zagrożeń
Dzielnicowy bliżej nas

Najczęściej czytane

 1. Wspólne działania wieluńskiej drogówki z ITD i Służbą Celną

  Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wieluńskiej komendy wzięli udział w ogólnokrajowych działaniach TRUCK – BUS. Tym razem policjanci zaprosili do współpracy Inspekcję Transportu Drogowego z Sieradza oraz Służbę Celną w Łodzi.

 2. Policjanci zatrzymali gangstera o ps. „Oława”

  Policjanci z komendy wojewódzkiej w Łodzi zatrzymali poszukiwanego listem gończym 57-latka , który swego czasu uznawany był za rezydenta Pruszkowa na Dolnym Śląsku. Gangster o pseudonimie Oława wpadł w małej wsi pod Wieluniem. Ukrywał się w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu. Trafi do więzienia, gdzie ma do odbycia karę kilku lat pozbawienia wolności.

 3. Dzielnicowi zatrzymali złodzieja telefonu

  15 lutego 2017 roku dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu zatrzymali 26 – letniego mieszkańca powiatu wieluńskiego, który dzień wcześniej w jednym z biur w Wieluniu ukradł telefon komórkowy. Grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywna.

 4. Uprawnienia pojazdów uprzywilejowanych

  Uczestniczenie w akcji związanej z ratowaniem życia, zdrowia ludzkiego lub mienia, wykonywanie zadań związanych bezpośrednio z zapewnieniem bezpieczeństwa osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe. To tylko niektóre sytuacje, w których służby używają sygnałów pojazdu uprzywilejowanego.

 5. Nowy radiowóz na wyposażeniu wieluńskiej drogówki

  6 lutego 2017 roku Komenda Powiatowa Policji w Wieluniu otrzymała nowy oznakowany radiowóz. Kia Cee’d trafiła do Wydziału Ruchu Drogowego.

 6. List Ministra Mariusza Błaszczaka do policjantów

  Wstecz Generuj PDF Drukuj Powiadom znajomego Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak o usprawnieniu, rozwoju i inwestycjach w Policji oraz systemie motywacyjnym.

 7. Wieluńscy policjanci podsumowali 2016 rok

  3 lutego 2017 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Wieluniu odbyła się odprawa służbowa z udziałem z-cy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi inspektor Dariusza Walichnowskiego. Nie zabrakło również zaproszonych gości: Prokuratora Okręgowego w Sieradzu Marzenny Monwid -Olechnowicz, Starosty powiatu wieluńskiego Andrzeja Stępnia oraz Prokuratora Rejonowego w Wieluniu Iwony Janczura – Pietrzak.

 8. Kolejne zatrzymania w związku z narkotykami

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego wieluńskiej komendy zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 20 do 25 lat mieszkańców powiatu wieluńskiego, którzy posiadali przy sobie środki odurzające. Jeden z nich był poszukiwany listem gończym. Usłyszał ponadto zarzuty o handel narkotykami za co grozi do 5 lat pozbawiana wolności. Za posiadanie środków odurzających grozi do 3 lat pozbawiania wolności. Śledztwo w tej sprawie prowadzi wieluńska prokuratura.

 9. We wrześniu odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa

  We wrześniu 2016 roku w województwie łódzkim ruszy program Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każdy mieszkaniec naszego regionu będzie mógł sam zadbać o bezpieczeństwo. Zareagować na zagrożenia i podzielić się spostrzeżeniami. Będzie można sprawdzić czy w Twojej okolicy jest bezpiecznie. Możesz mieć na to wpływ. We wrześniu odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. To innowacyjne narzędzie w rękach wieluńskiej policji będzie służyć poprawie bezpieczeństwa mieszkańców.

 10. Święto Policji 2016

  13 lipca 2016 roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu uroczyście obchodzili Święto Policji oraz 97 rocznicę powstania Policji Państwowej. Uroczystości rozpoczęły się zaciągnięciem warty honorowej przy symbolicznej „Mogile Katyńskiej” na cmentarzu wieluńskim przy ul. 3-go Maja wystawionej przez Wydział Prewencji. Kierownictwo złożyło na "Mogile Katyńskiej" wiązankę kwiatów oddając hołd pomordowanym i poległym policjantom w trakcie II Wojny Światowej.

Linki

Tagi

kolizja Osoby Zaginione mapa zagrożeń Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa bezpieczne wakacje długi weekend narkotyki odblaski bepieczna woda dopalacze święto policji wypadek ruch drogowy list gończy PaT ćwiczenia sztabowe uprawa konopi antyterroryzm
Dopalacze kradną życie
Tourist information
Zielona strefa
Ludzie to nie towar
Fotoprzestroga