Aktualności arrow Aktualności
poniedziałek, 28 lipiec 2014
 
 
Kontrole Autobusów Drukuj E-mail
 W związku z akcją „Bezpieczne Ferie 2010”, od 12 do 28 lutego 2010 roku policjanci z Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu będą kontrolować autobusy. Kontrole związane z wyjazdami zorganizowanych grup dzieci i młodzieży odbywać się będą przez cały tydzień w godzinach od 6.30 do 9.00 na parkingu PKS-u przy ul. Warszawskiej w Wieluniu po uprzednim otrzymaniu zgłoszenia telefonicznego: 043 843 7274, 043 843 7248 lub 997.
 
Liceum mundurowe w Wieluniu Drukuj E-mail
 11 lutego 2010 roku w hali sportowej przy ul. Częstochowskiej w Wieluniu odbyły się targi edukacyjne. Wśród wielu ofert szkół ponadgimnazjalnych znalazła się również oferta Zespołu Szkół nr 3 w Wieluniu proponująca gimnazjalistą dalszą edukację w liceum mundurowym. Jest to nowość na wieluńskim rynku edukacyjnym. Liceum profilowane – służby mundurowe to innowacyjny profil objęty honorowym patronatem między innymi przez Komedę Powiatową Policji w Wieluniu. Nowy profil ma na celu rozwijanie zainteresowań młodzieży w obrębie służb mundurowych między innymi policji. W tym celu policjanci z wydziałów prewencji i ruchu drogowego wieluńskiej komendy uczestniczyli w targach edukacyjnych przedstawiając prezentację zawierającą aspekty związane z służbą w policji. Młodzież wykazywała ogromne zainteresowanie nowym projektem.
 
"Bezpieczne Ferie 2010" Drukuj E-mail
 Jak co roku rozpoczyna się akcja "Bezpieczne Ferie”. Mundurowi z Zespołu d/s Nieletnich Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu  rozpoczynają spotkania edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa w okresie ferii zimowych. W naszym regionie ferie rozpoczynają się15 lutego i potrwają do 28 lutego 2010r. W trakcie spotkań, które odbywają się na terenie placówek oświatowych podejmowane są tematy dotyczące szeroko pojętego bezpieczeństwa dzieci i młodzieży podczas zabaw zimowych. Policjanci ostrzegają przed zbytnią brawurą, przy wchodzeniu na zamarznięte akweny wodne w miejscach do tego nie przeznaczonych. Szczególnie policjanci apelują do opiekunów, którzy w tym okresie będą zajmować się naszymi dziećmi o sprawowanie opieki w sposób jak najbardziej odpowiedzialny.  Na każdym spotkaniu podejmowane są również tematy dotyczące bezpieczeństwa dzieci pozostających w czasie ferii w domach. Zadbajmy wszyscy o bezpieczne ferie naszych najmłodszych.
Czytaj całość...
 
Zatrzymany za awanturę w szpitalu... Drukuj E-mail
 Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu  zatrzymali 37–letniego mieszkańca powiatu pajęczańskiego, który awanturował się na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej wieluńskiego szpitala oraz rozbił szyby w drzwiach wejściowych do budynku szpitala. Za czyn uszkodzenia mienia stanowiący wykroczenie sprawca podlega karze aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny. W niedzielę 7 lutego 2010 roku około godziny 20.30 dyżurny wieluńskiej komendy został zaalarmowany o tym, że na OIOM-ie w szpitalu, pijany kompletnie mężczyzna awanturuje się i nie chce opuścić oddziału. Natychmiast dyżurny na miejsce zdarzenia wysłał patrol mundurowych. Gdy stróże prawa wjechali na teren szpitala zauważyli mężczyznę, który wymachiwał rękami i krzyczał wulgarnie zwracając się w stronę personelu medycznego stojącego w głównych drzwiach wejściowych.
 
Czytaj całość...
 
Działania "Alkohol i Narkotyki" Drukuj E-mail
 5 lutego 2010 roku policjanci z wieluńskiej drogówki włączyli się w wojewódzkie działania pod nazwą "Alkohol i Narkotyki".  Akcja prowadzona była na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podczas działań policjanci przeprowadzali zmasowane kontrole, gdzie każdy z kierujących rutynowo poddawany był badaniu stanu trzeźwości, a w uzasadnionych przypadkach narkotesterem. W sumie mundurowi skontrolowali 64 kierujących. Ujawnili dwóch nietrzeźwych. W Szynkielowie zatrzymano 56-letnią mieszkankę powiatu sieradzkiego, która o godzinie 20.00 kierowała rowerem na tzw. podwójnym gazie. Miała ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości grozi do roku pozbawienia wolności. Ponadto stróże prawa z wieluńskiej drogówki zatrzymali 16 kierujących, którzy nie korzystali z pasów bezpieczeństwa. Przypominamy, że za jazdę z nie zapiętymi psami bezpieczeństwa grozi mandat karny w wysokości 100zł. oraz dwa punkty karne dla kierowcy.
 
<< « start < wstecz 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 566 - 570 z 825
Wyszukiwarka
 
Facebook
 

Dobry rodzic
Wspólne Osiedla
Kocham Reaguję
Telefon zaufania
Policjant, który mi pomógł
Sieciaki.pl
Dziecko w sieci
Mamo, Tato..
Dobry Rodzic
Bezpieczna droga do szkoły
Komisarz Błysk
Odblaski życia
Drogi Europy
fotoprzestroga
Kolej
IPA
PAT
Statystyka
odwiedzających: 1108138