Aktualności arrow Aktualności
wtorek, 03 marzec 2015
 
 
Rozbój w Wieluniu... pościg i zatrzymani sprawcy Drukuj E-mail
 Policjanci z Osjakowa w dniu 3 listopada 2010 roku zatrzymali trzech mieszkańców powiatu wieluńskiego w wieku 19, 20 i 21 lat, którzy napadli i okradli dwóch 19 – latków. Za dokonanie rozboju z niebezpiecznym narzędziem grozi im do 12 lat pozbawienia wolności. Do rozboju doszło około godziny 19.30. Cała piątka chwile wcześniej wspólnie spożywała alkohol w lasku koło stadionu WKS-u.  W trakcie libacji troje z jej uczestników postanowiło dokonać rozboju. Zaczęli bić i kopać dwóch nastolatków. Napastnicy przewrócili pokrzywdzonych, kazali im leżeć twarzą do ziemi. Żądali wydania telefonów komórkowych oraz kluczyków do samochodu, którym wspólnie wszyscy przyjechali na popijawę.Gdy rozbojarze spotkali się z odmową kopali dalej leżących pokrzywdzonych i nie pozwalali im wstawać. Przeszukali ich kieszenie zabierając telefony komórkowe oraz dokumenty i kluczyki od samochodu. Jeden ze sprawców w trakcie gdy przeszukiwał kieszenie przeciął ostrym narzędziem jednemu  z pokrzywdzonych głowę za uchem oraz dłoń.
Czytaj całość...
 
Akcja ZNICZ 2010 Drukuj E-mail
 Znicz 2010. W najbliższy weekend, przedłużony o 1 listopada - dzień Wszystkich Świętych - na terenie całej Polski zostaną przeprowadzone wzmożone działania policyjne pn. „Znicz 2010”. Każdego roku w tym czasie panuje wzmożony ruch na głównych trasach komunikacyjnych i na drogach dojazdowych do cmentarzy. O nasze bezpieczeństwo w tych dniach zadba 10 tys. policjantów. Apelujemy o ostrożność! W okresie od 30 października do 2 listopada 2009 na terenie województwa łódzkiego doszło do 33 wypadków drogowych, w których zginęła jedna osoba a 49 zostało rannych. Policjanci zatrzymali 72 nietrzeźwych kierujących.
Czytaj całość...
 
Radiowy Patrol Policyjny Drukuj E-mail
 26 października 2010 roku na drogi powiatu wieluńskiego wyruszył Radiowy Patrol Policyjny. Wspólna inicjatywa Radia Ziemi Wieluńskiej i funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu ma na celu zwrócenie uwagi uczestnikom ruchu drogowego na przestrzeganie przepisów. Nadchodzący ostatni weekend października powiązany z dniem 1 listopada to czas wytężonej pracy dla policjantów. Jak pokazują dotychczasowe doświadczenia to czas wzmożonego ruchu drogowego zwłaszcza w rejonach cmentarzy, a także wyjazdów i powrotów z aglomeracji miejskich. Stąd pozytywne spostrzeganie przez policję tego rodzaju inicjatyw. W skład patrolu wchodzą mundurowi z wieluńskiej drogówki oraz dziennikarze Radia Zw, którzy na bieżąco w tzw. wejściach na żywo relacjonują pracę stróżów prawa. 
 
Czytaj całość...
 
Finaliści nagrodzeni Drukuj E-mail
 25 października 2010 roku w Dużej Sali Obrad Rady Miejskiej w Łodzi odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród i dyplomów finalistom V edycji konkursu fotograficznego    pn. „Bezpieczny wypoczynek”. Jest on jednym z elementów programu prewencyjnego „POLICYJNA AKADEMIA BEZPIECZEŃSTWA”, który wpisuje się w kampanię społeczną „WSPÓLNE OSIEDLA”. Organizatorami tego przedsięwzięcia byli:  Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi oraz Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego, natomiast współorganizatorzy to: Kuratorium Oświaty w Łodzi, Łódzkie Towarzystwo Fotograficzne, Łódzki Dom Kultury, Łódzka Grupa Wojewódzka IPA.
 Komisja konkursowa spośród 150 zdjęć nadesłanych przez uczestników z całego woj. łódzkiego wyłoniła 30 fotografii w trzech kategoriach wiekowych – przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych.
Czytaj całość...
 
Stop dopalaczom! Drukuj E-mail
 W dniu 19 października 2010 w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym i Publicznym Gimnazjum SPSK w Wieluniu odbyło się spotkanie z rodzicami poświęcone w całości problemowi rosnącego zagrożenia zdrowia, życia dzieci i młodzieży w związku z coraz powszechniejszym dostępem do substancji psychoaktywnych, w tym tzw. "dopalaczy".

 

Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 566 - 570 z 921
Wyszukiwarka
 
Facebook
stop agresji drogowej

Dobry rodzic
Wspólne Osiedla
Kocham Reaguję
Telefon zaufania
Policjant, który mi pomógł
Sieciaki.pl
Dziecko w sieci
Mamo, Tato..
Dobry Rodzic
Bezpieczna droga do szkoły
Komisarz Błysk
Odblaski życia
Drogi Europy
fotoprzestroga
Kolej
IPA
PAT
Statystyka
odwiedzających: 1328723