Aktualności arrow Aktualności
czwartek, 02 październik 2014
 
 
Usiłowali dokonać rozboju - zostali zatrzymani na gorącym uczynku. Drukuj E-mail
 Policjanci z plutonu patrolowo - interwencyjnego wieluńskiej komendy zatrzymali na gorącym uczynku 46-letniego mężczyznę, który wraz ze swoim 25-letnim synem usiłował dokonać rozboju. Za dokonanie rozboju grozi kara do 12 lat pozbawiania wolności. Do zdarzenia doszło w czwartkowe południe w Wieluniu na ulicy Traugutta. 20 –letni pokrzywdzony został zaatakowany przez młodszego z napastników, kopnięty kolanem w twarz. Drugi ze sprawców w tym czasie grożąc pobiciem zażądał wydania telefonu komórkowego. Powiadomiony dyżurny wieluńskiej komendy natychmiast wysłał patrol mundurowych, który był bardzo blisko miejsca napadu.
 
Czytaj całość...
 
Zabił swoją matkę Drukuj E-mail
 Wieluńscy policjanci zatrzymali 43-letniego mieszkańca gminy Wierzchlas, który zabił swoją 74-letnią matkę. Do zabójstwa doszło w nocy z 31 marca na 1 kwietnia. Około godziny 3.50 dyżurny wieluńskiej komendy odebrał telefon. W trakcie rozmowy mężczyzna, który najpierw przedstawił się, chaotycznie poinformował policjanta, że zabił swoja matkę. Podał również adres gdzie zdarzenie miało miejsce. Pod wskazanym adresem policjanci zastali 43-letniego mężczyznę, który siedział obok zwłok swojej matki. Mężczyzna nie stawiał żadnego oporu przy zatrzymaniu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że sprawca najprawdopodobniej udusił swoją matkę używając do tego paska od spodni.  Bezpośrednią przyczynę zgonu wykaże sekcja zwłok.
Czytaj całość...
 
"Bezpieczne Święta Wielkanocne" Drukuj E-mail

 Aby Święta Wielkanocne były dla wszystkich spokojne i bezpieczne  warto skorzystać z porad , którymi jak co roku dzielą się  policjanci:

Czytaj całość...
 
Napadł na dzielnicowego... Drukuj E-mail
 Policjanci z Osjakowa zatrzymali 60-letniego mieszkańca powiatu wieluńskiego, który napadł na dzielnicowego z karabinem w ręku. Za czynną napaść na funkcjonariusza policji  z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Około godziny 19.30 dzielnicowy z Komisariatu Policji w Osjakowie udał się na interwencję domową  do wsi, w gminie Wierzchlas. W trakcie interwencji konkubent zgłaszającej najpierw odmówił podania swoich danych, a następnie zaczął wulgarnie policjanta wyzywać. Na nic stały się wezwania do zachowania zgodnego z prawem.  Mężczyzna stawał się coraz bardziej agresywny. Kiedy mundurowy rozmawiał na zewnątrz budynku ze zgłaszającą zauważył w półmroku jak w jego kierunku szybkim krokiem idzie konkubent. W rękach miał  długą broń, której lufa skierowana była w brzuch policjanta. Swoim wyglądem do złudzenia przypominała myśliwski sztucer.
Czytaj całość...
 
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący... Drukuj E-mail
 Tylko w ciągu ostatnich pięciu dni stróże prawa z Wielunia zatrzymali 7 nietrzeźwych kierujących. Podsumowano działania ukierunkowane na ujawnienie nietrzeźwych kierujących oraz osób nie korzystających z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. W ciągu ostatnich pięciu dni policjanci z drogówki skontrolowali 264 kierowców z czego 7 znajdowało się w stanie nietrzeźwości. Mundurowi ujawnili 141 wykroczeń. W 120 przypadkach nałożyli mandaty karne. Wśród zatrzymanych do kontroli znajdował się międzyinnymi 48-letni cyklista mieszkaniec powiatu wieluńskiego, który we wtorek 23.03 około godziny 18 na ulicy Joanny Żubr jechał swoim rowerem mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie.
Policjanci w dalszym ciągu apelują do kierujących o bezpieczną jazdę. Pamiętajmy, aby dostosować prędkość pojazdu do warunków panujących na drodze, prowadzić samochód w zapiętych pasach bezpieczeństwa, a przede wszystkim trzymać się żelaznej zasady „piłeś – nie jedź”.
 
<< « start < wstecz 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 566 - 570 z 847
Wyszukiwarka
 
Facebook
stop agresji drogowej

Dobry rodzic
Wspólne Osiedla
Kocham Reaguję
Telefon zaufania
Policjant, który mi pomógł
Sieciaki.pl
Dziecko w sieci
Mamo, Tato..
Dobry Rodzic
Bezpieczna droga do szkoły
Komisarz Błysk
Odblaski życia
Drogi Europy
fotoprzestroga
Kolej
IPA
PAT
Statystyka
odwiedzających: 1184768