Aktualności arrow Aktualności
środa, 05 sierpień 2015
 
 

Długi weekend majowy Drukuj E-mail
 Długi weekend majowy to dla wielu Polaków czas, który wykorzystają na odpoczynek wraz z najbliższymi. Nad bezpieczeństwem podróżujących jak co roku będą czuwać policjanci ruchu drogowego. Od piątku w całym kraju będzie więcej patroli na drogach. Funkcjonariusze będą kontrolować prędkość, stan techniczny pojazdów oraz będą sprawdzać stan trzeźwości kierowców. Podczas tegorocznego długiego weekendu majowego, tak jak i w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek, będą czuwać policjanci z drogówki. Już od piątku na trasach wylotowych z miast pojawi się więcej patroli. Funkcjonariusze będą sprawdzać, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Będą kontrolować także stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach. Na trasach będą obecne także radiowozy nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory. Dzięki wykorzystaniu takiego sprzętu policjantom nie umknie żaden pirat drogowy, który łamie przepisy.
Czytaj całość...
 
Nieprzekupni policjanci Drukuj E-mail
 Stróże prawa z Komisariatu Policji w Białej zatrzymali 22 letniego mieszkańca powiatu bełchatowskiego, który będąc w stanie nietrzeźwości wręczył policjantom tysiąc złotych łapówki po tym jak kierował samochodem na tak zwanym "podwójnym gazie". Grozi mu do 10 lat pozbawiania wolności.  25 kwietnia o godzinie 1.45 mundurowi pełniący służbę w rejonie dyskoteki w Białej zauważyli, że po parkingu porusza się samochód osobowy z bardzo dużą prędkością. Kierowca  BMW stwarzał zagrożenie dla osób tam przebywających jak również dla zaparkowanych pojazdów. Policjanci zatrzymali samochód. Okazało się że kierujący pojazdem  22 - latek był pijany. Miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. 
Czytaj całość...
 
Bezpieczny weekend-wielkanoc 2011 Drukuj E-mail
 Rozpoczynają się na drogach całego kraju działania policyjne pod hasłem  „Bezpieczny Weekend –Wielkanoc 2011”. Potrwają do późnych godzin 25 kwietnia. Okres świąt charakteryzuje się co roku znacznym natężeniem ruchu drogowego, szczególnie podczas wyjazdów i powrotów z dużych aglomeracji. Zmasowany ruch pojazdów, ciągły pośpiech oraz nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa skutkują znaczną liczbą wypadków. Główne grzechy kierujących to niezmiennie nadmierna prędkość, wyprzedzanie na tzw. trzeciego oraz kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. W I kwartale 2011 roku w województwie łódzkim policjanci ujawnili 2667 nietrzeźwych kierujących, którzy spowodowali 232 zdarzenia drogowe, w tym 40 wypadków w skutek, których 55 osób odniosło obrażenia. Funkcjonariusze ujawnili 26344 przekroczenia dozwolonej prędkości, która była przyczyna 168 wypadków drogowych, w skutek, których 17 osób poniosło śmierć a 224 odniosły obrażenia.
Czytaj całość...
 
Bezpieczna Wielkanoc Drukuj E-mail
Zbliża się Wielkanoc. To czas, kiedy większość z nas wyjedzie do rodziny, opuszczając swoje mieszkania, wybierając się często w dalekie trasy samochodem czy pociągiem. Dla wszystkich, a zwłaszcza dla dzieci i młodzieży to okres szczególnie radosny. Dla funkcjonariuszy z kolei to czas wzmożonej pracy. Na ulicach miast pojawi się więcej patroli policyjnych, a wszystko po to, aby zwiększyć nasze bezpieczeństwo. W tych najbliższych dniach ciągłego pośpiechu pamiętajmy, że okazja czyni złodzieja, dlatego też nie dajmy mu żadnych szans. Zróbmy wszystko, aby te dni minęły nam w spokojnej i radosnej atmosferze.
Czytaj całość...
 
Pożar w Wieltonie Drukuj E-mail

 Dyżurny wieluńskiej policji 19 marca o godzinie 12.45 otrzymał informację, że na terenie firmy Wielton , w Wieluniu przy ulicy Fabrycznej, w jednej z hal produkcyjnych zapaliły się niebezpieczne substancje. Natychmiast w miejsce pożaru wysłane zostały jednostki służb ratunkowych. Zadaniem policji było zabezpieczenie trasy przejazdu jednostek straży pożarnej oraz służb ratunkowych. Mundurowi z wieluńskiej drogówki zblokowali na czas przejazdu ulicę fabryczną tak żeby wozy strażackie czy pogotowia ratunkowego ratujące ludzkie życie mogły bezpiecznie dotrzeć do miejsca pożaru. 

Na szczęście to tylko ćwiczenia sztabowe, w których brali również udział wieluńscy policjanci.

Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 566 - 570 z 976
Wyszukiwarka
 
Facebook
stop agresji drogowej
dopalacze

Dobry rodzic
Wspólne Osiedla
Kocham Reaguję
Telefon zaufania
Policjant, który mi pomógł
Sieciaki.pl
Dziecko w sieci
Mamo, Tato..
Dobry Rodzic
Bezpieczna droga do szkoły
Komisarz Błysk
Odblaski życia
Drogi Europy
fotoprzestroga
Kolej
IPA
PAT
Statystyka
odwiedzających: 1462690