Aktualności arrow Aktualności
piątek, 27 maj 2016
 
 

 

Tragedia rodzinna na drodze Drukuj E-mail
19 maja 2012 roku około 6.40 na krajowej ósemce w okolicach miejscowości Chorzyna w gminie Osjaków doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń 37-letnia kierująca renault scenic, na łuku drogi zjechała na przeciwległy pas jezdni doprowadzając tym samym do zderzenia z prawidłowo jadącym tirem kierowanym przez 48 latka ( volvo z naczepą). W wyniku wypadku śmierć poniósł 34-letni pasażer renault natomiast kierująca wraz z dwójką dzieci w wieku 4 i 9 lat została hospitalizowana. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Oboje kierujący byli trzeźwi. Utrudnienia w ruchu na tym odcinku trwały do godziny 11.00. Na miejscu działania policjantów nadzorował prokurator. Oba pojazdy zabezpieczono do badań.
 
Kierował pijany wbrew zakazowi Drukuj E-mail
 Policjanci z wieluńskiej komendy 16 maja 2012 roku zatrzymali 6 nietrzeźwych kierujących. Przypomnijmy, za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawiania wolności. Mundurowi w ciągu jednego popołudnia zatrzymali aż 6 kierujących na tzw. podwójnym gazie. Niechlubnym rekordzistą okazał się 34 - letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego, który w Srebrnicy o godzinie 17.25 został zatrzymany przez wieluńska drogówkę. Kierował vw golfem będąc kompletnie pijanym. Miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Jak się okazało, nie dość że był pijany to kierował samochodem wbrew orzeczonemu przez Sąd zakazowi kierowania pojazdami mechanicznymi. Grozi mu do nawet do 3 lat pozbawiania wolności za nie zastosowanie się do orzeczonego zakazu.
 
Rusza telefon bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych Drukuj E-mail
Od 15 maja 2012 roku rusza telefon bezpieczeństwa dla turystów, który na czas trwania UEFA EURO 2012 został włączony do uruchomionego w związku z Turniejem systemu bezpieczeństwa. Linia jest obsługiwana w trzech językach: angielskim, niemieckim i rosyjskim, a w czasie Mistrzostw dodatkowo włoskim i hiszpańskim. Operatorzy doradzają turystom, którzy oczekują pomocy ze strony służb publicznych, a w razie potrzeby kontaktują ich bezpośrednio z kompetentnym podmiotem. W celu połączenia się z operatorem wystarczy zadzwonić pod specjalne numery infolinii: 0 800 200 300 (bezpłatny - do obsługi połączeń z sieci stacjonarnych) i 0 608 599 999 (płatny - obsługuje połączenia z sieci komórkowych).

Akcja „Telefon bezpieczeństwa” to wspólna inicjatywa Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu do Spraw Cudzoziemców, Polskiej Organizacji Turystycznej i Policji realizowana cyklicznie od 2002 roku. Jest odpowiedzią naszego kraju na otwarcie unijnych granic oraz związane, m.in. z tym wizyty w Polsce zagranicznych podróżnych w okresie wakacyjnym.

Głównym celem „Telefonu Bezpieczeństwa” jest poprawa bezpieczeństwa turystów zagranicznych odwiedzających Polskę, poprzez zapewnienie informacji i pomocy w nagłych sytuacjach kryzysowych, takich jak kłopoty ze zdrowiem, zaginięcie dokumentów, kradzieże itp. „Telefon Bezpieczeństwa” został włączony do systemu bezpieczeństwa uruchomionego na czas trwania UEFA EURO 2012™.

Czytaj całość...
 
Ogólnopolski konkurs fotograficzny "Policja w EURO 2012" Drukuj E-mail
 W związku ze zbliżającymi się Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej, w ramach kampanii Komendy Głównej Policji "Baw się dobrze. Czuj bezpiecznie", zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie fotograficznym "Policja w EURO 2012".
Uczestnikami konkursu mogą być wszyscy zainteresowani fotografowie, którzy nadeślą zdjęcia przedstawiające pracę Policji podczas mistrzostw, zarówno w kontekście zabezpieczania imprez sportowych, jak i szeroko rozumianej współpracy z polskimi i zagranicznymi kibicami.

Termin nadsyłania prac upływa 20 lipca 2012 r.

 
"Pasy - foteliki" Drukuj E-mail
 Miniony weekend na drogach powiatu wieluńskiego był bezpieczny. Policjanci nie odnotowali żadnego wypadku drogowego. Doszło do 7 niegroźnych w skutkach kolizji drogowych. Stróże prawa zatrzymali 5 kierujących w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego wieluńskiej komendy 11 maja 2012 roku przeprowadzili akcje "Pasy - foteliki". W trakcie trwania akcji policjanci skontrolowali 43 pojazdy. W czasie prowadzonych działań funkcjonariusze ujawnili 19 naruszenia przepisów polegających na kierowaniu pojazdem bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. W 5 przypadkach pasami nie byli przypięci pasażerowie. Na uwagę zasługuje fakt, co jest rzeczą pozytywną, że policjanci nie ujawnili dzieci przewożonych bez fotelików i nie zapiętych pasami. Przypominamy, że taryfikator po jego zmianie, która będzie obowiązywać od 25 maja 2012 roku, za niestosowanie się do przepisów dotyczących pasów bezpieczeństwa przewiduje dla kierowcy mandat karny wysokości 100 złotych, oraz 2 punkty karne. Za przewożenie pasażera bez zapiętych pasów dodatkowo zapłacimy 100 złotych i otrzymamy 4 punkt karny. Za przewożenie dziecka do lat 12 nie przekraczającego 150 centymetrów wzrostu bez fotelika, mandat karny wynosi 150 złotych a dodatkowo policjant nałoży 6 punkty karne.
 
<< « start < wstecz 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 566 - 570 z 1085