Komenda Powiatowa Policji w Wieluniu

Aktualności

Najczęściej czytane

 1. Śmiertelny wypadek w Białej

  Policjanci z Komisariatu Policji w Białej pod nadzorem wieluńskiej prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło 18 września 2016 roku w m. Biała Kopiec.

 2. Konferencja: Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – Twój Dzielnicowy – Moja Komenda

  20 września 2016 roku, 6 dni po uruchomieniu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w województwie łódzkim i w całym kraju, w sali 101 wieluńskiego magistratu, odbyła się konferencja na temat nowej roli dzielnicowego, aplikacji Moja Komenda i funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie powiatu wieluńskiego. Organizatorem konferencji byli Komendant Powiatowy Policji w Wieluniu insp. Grzegorz Dzierzkowski oraz Starostwa powiatu wieluńskiego Andrzej Stępień.

 3. Posiadał bez zezwolenia broń palną i ponad 4 tys. sztuk amunicji

  Policjanci z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą Wydziału Kryminalnego wieluńskiej komendy zatrzymali 51 – letniego mieszkańca powiatu wieluńskiego, który posiadał bez zezwolenia broń palną i amunicję oraz tytoń i alkohol bez polskich znaków akcyzy. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

 4. Zlikwidowana plantacja marihuany

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego wieluńskiej komendy zatrzymali 22 – letniego mieszkańca powiatu wieluńskiego, który uprawiał konopie indyjskie i posiadał marihuanę. Grozi mu do 3 lat pozbawiania wolności.

 5. Wypadek w Kadłubie

  Policjanci pod nadzorem wieluńskiej prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło 6 lipca 2016 roku w miejscowości Kadłub.

 6. Akcja Jabłko - Cytryna

  Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego wieluńskiej komendy udali się do m. Biała, gdzie wspólnie z dziećmi ze szkoły podstawowej wzięli udział w akcji "Jabłko-Cytryna" prowadzonej przez fundację "Bezpieczna Droga".

 7. Tragiczny wypadek w Kochlewie

  Policjanci pod nadzorem wieluńskiej prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło 23 lipca 2016 roku w miejscowości Kochlew gm. Wierzchlas.

 8. Aplikacja „Moja Komenda” – kontakt z policją i dzielnicowymi na wyciągnięcie ręki

  Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji uruchomiło nową wersję aplikacji mobilnej „Moja Komenda”, dzięki której odnajdziemy dzielnicowego, który opiekuje się naszym rejonem zamieszkania.

 9. We wrześniu odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa

  We wrześniu 2016 roku w województwie łódzkim ruszy program Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każdy mieszkaniec naszego regionu będzie mógł sam zadbać o bezpieczeństwo. Zareagować na zagrożenia i podzielić się spostrzeżeniami. Będzie można sprawdzić czy w Twojej okolicy jest bezpiecznie. Możesz mieć na to wpływ. We wrześniu odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. To innowacyjne narzędzie w rękach wieluńskiej policji będzie służyć poprawie bezpieczeństwa mieszkańców.

 10. Możesz mieć wpływ na swoje bezpieczeństwo...

  W województwie łódzkim ruszył program Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jeśli masz wątpliwości, co do sposobu działania mapy, możesz skorzystać z Ruchomego Punktu Informacyjnego. W Wieluniu taki punkt stanie 20 września 2016 roku w godzinach od 9.00 do 11.00. na placu Targowiska Miejskiego przy ulicy Zielonej. Następnie o godzinie 12.00, w sali 101, rozpocznie się zorganizowana przez Starostwo Powiatowe i wieluńskich policjantów konferencja dotycząca funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie powiatu wieluńskiego.

Linki

Tagi

dopalacze PaT Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa antyterroryzm narkotyki bepieczna woda mapa zagrożeń długi weekend święto policji ćwiczenia sztabowe wypadek Osoby Zaginione kolizja list gończy bezpieczne wakacje ruch drogowy