Komenda Powiatowa Policji w Wieluniu

Aktualności

Mapa zagrożeń
Dzielnicowy bliżej nas

Najczęściej czytane

 1. Zatrzymani sprawcy usiłowania rozboju

  Wieluń – Policjanci z wieluńskiej komendy zatrzymali pięciu sprawców związanych z usiłowaniem rozboju oraz dokonaniem kradzieży rozbójniczej. Sąd zastosował wobec nich tymczasowy areszt. Za usiłowanie rozboju grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 2. Podsumowanie długiego weekendu czerwcowego

  Za nami kolejny długi weekend związany z obchodami Święta Bożego Ciała. W trakcie tych wolnych dni od pracy wielu mieszkańców województwa łódzkiego spędziło czas na wyjazdach i spotkaniach ze znajomymi. W tym czasie policjanci z wieluńskiego drogówki czuwali przede wszystkim nad zapewnieniem bezpieczeństwa na drogach, a w szczególności osób podróżujących wybierających się na wypoczynek. Policjanci w tym czasie prowadzili wzmożone kontrole na drogach zwracając szczególną uwagę, czy kierujący poruszali się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolowali również stan trzeźwości kierujących, stan techniczny podjazdów oraz czy wszyscy podróżujący mieli zapięte pasy, a dzieci przewożone były w fotelikach.

 3. Debata społeczna…. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” - Osjaków Ostrówek Konopnica

  14 marca 2017 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Osjakowie odbyła się debata społeczna, której tematem przewodnim było hasło „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”.Tym razem na zaproszenie Komendanta Powiatowego Policji w Wieluniu mł. insp. Zbigniewa Polka odpowiedzieli przedstawiciele władz samorządowych trzech gmin, Osjakowa, Ostrówka i Konopnicy na czele z Wójtem Gminy Osjaków Jarosławem Trojanem. Komendanta Powiatowego Policji w Wieluniu reprezentował jego I Zastępca komisarz Robert Baryła oraz Komendant Komisariatu Policji w Osjakowie nadkom. Dariusz Raducki.

 4. Wybieramy najlepszego dzielnicowego - PLEBISCYT - KPP w Wieluniu reprezentuje sierż. Łukasz Krzemień

  Wybieramy Dzielnicowego Roku Dzisiaj 9 czerwca 2017 roku rozpoczynamy głosowanie w plebiscycie na Dzielnicowego Roku 2017 w Łódzkiem. Dziennik Łódzki współorganizuje go wspólnie z Komendą Wojewódzką Policji w Łodzi. W naszym województwie pracuje blisko 500 dzielnicowych. Na razie do plebiscytu zgłosiło się 28 kandydatów. Każda z komend powiatowych i miejskich ma przynajmniej jednego reprezentanta. Zachęcamy do glosowania.

 5. Czujni mieszkańcy gminy Wierzchlas

  Policjanci z Komisariatu w Osjakowie zatrzymali 25 - letnią mieszkankę miejscowości Bielsko - Biała, która posiadała przy sobie środki odurzające za co grozi do 3 lat pozbawiania wolności. Tym razem czujnością wykazali się mieszkańcy gminy Wierzchlas. 7 czerwca 2017 roku dyżurny wieluńskiej policji został powiadomiony, że po jednej z wiosek na terenie gminy "kręci się" obca kobieta.

 6. Zostań Policjantem

  Procedura rekrutacji do służby w Policji ma charakter ciągły i konkursowy. Oznacza to, że dokumenty są przyjmowane przez cały rok, natomiast charakter konkursowy wynika z faktu, iż w w trakcie postępowania kandydat uzyskuje z czterech etapów (test wiedzy, ocena sprawności fizycznej, test psychologiczny oraz rozmowa kwalifikacyjna) określoną ilość punktów. Im więcej punktów zdobędzie kandydat, tym wyżej znajduje się na liście rankingowej po zakończeniu całej procedury.

 7. Kręci mnie bezpieczeństwo - zadbajmy wspólnie o bezpieczne wakacje

  Rozpoczynają się wakacje – szczególny czas dla całej rodziny. Lipiec i sierpień to okres urlopowych wyjazdów, wypoczynku w górach i nad wodą, a jednocześnie czas intensywnych rolniczych prac polowych. Bez względu na to, jak planujemy spędzić najbliższe miesiące, zadbajmy o bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich.

 8. Ruszyła kampania "Łapki na kierownicę"

  To kampania informacyjna polskiej Policji organizowana wspólnie z operatorem aplikacji Yanosik. Przedsięwzięcie ma na celu propagowanie bezpiecznych zachowań na drodze w szczególności powstrzymanie się od korzystania podczas jazdy z telefonu komórkowego, wymagającego trzymania słuchawki w ręce. Z chwilą włączenia wspomnianej aplikacji do użytkownika trafia żartobliwy komunikat „łapki na kierownicę”. Kampania swoim zasięgiem obejmie wszystkie województwa i będzie propagowana od 14 do 25 czerwca 2017 roku czyli w okresie czerwcowego długiego weekendu i wyjazdów wakacyjnych.

 9. Ruszyła akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą"

  Zbliżają się wakacje, a wraz z nimi czas wypoczynku oraz rekreacji w wodzie i nad wodą. W tym okresie niestety dochodzi również do większej liczby tonięć. By zapobiegać tego typu wypadkom, podczas finału IV Ogólnopolskich Zawodów Funkcjonariuszy Policji w Ratownictwie Wodnym w Augustowie, Policja zainaugurowała akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”.

 10. Boże Ciało 2017

  Rozpoczyna się kolejny długi weekend. O bezpieczeństwo podróżnych dbać będzie większa liczba policjantów ruchu drogowego. Funkcjonariusze będą ułatwiać ruch pojazdów zwłaszcza przy wjeździe i wyjeździe z dużych miast. Będą też zdecydowanie reagować na łamanie prawa. Z całą surowością karani będą nietrzeźwi kierujący, osoby przekraczające dozwoloną prędkość oraz nieprawidłowo przewożące pasażerów.

Linki

Tagi

narkotyki ruch drogowy długi weekend dopalacze wypadek list gończy bepieczna woda bezpieczne wakacje antyterroryzm mapa zagrożeń kolizja Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa ćwiczenia sztabowe uprawa konopi PaT Osoby Zaginione święto policji odblaski
Dopalacze kradną życie
Tourist information
Zielona strefa
Ludzie to nie towar
Fotoprzestroga