Komenda Powiatowa Policji w Wieluniu

Aktualności

Najczęściej czytane

 1. Zlikwidowana plantacja konopi

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego wieluńskiej komendy zatrzymali 51 – letniego mieszkańca powiatu wieluńskiego, który jest podejrzany o prowadzenia uprawy konopi indyjskich i posiadanie znacznej ilości tego narkotyku. Funkcjonariusze zabezpieczyli na posesji zatrzymanego 161 roślin konopi oraz 4 kg suszu. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonego narkotyku wynosi ponad 220 tysięcy złotych. Zatrzymanemu grozi do 8 lat pozbawiania wolności.

 2. Poszukiwany listem gończym podejrzany o pobicie

  Policjanci pod nadzorem wieluńskiej prokuratury wyjaśniają okoliczności pobicia 43 – letniego mieszkańca powiatu wieluńskiego, który z ciężkimi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Wydział Kryminalny wieluńskiej komendy zatrzymał do sprawy 30 – letniego mężczyznę, który był również poszukiwany listem gończym.

 3. Areszty dla 13 narkotykowych dilerów

  Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej w Łodzi współpracując z funkcjonariuszami ze Zgierza i Łowicza rozbili sieć dilerów narkotykowych zajmujących się przemytem substancji odurzających z terenu Holandii. 13 z podejrzanych zostało już tymczasowo aresztowanych. Grozi im kara od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.

 4. Wypadek w Kadłubie

  Policjanci pod nadzorem wieluńskiej prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło 6 lipca 2016 roku w miejscowości Kadłub.

 5. Kolejne uderzenie w narkotykowy biznes

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego wieluńskiej komendy zatrzymali 4 mężczyzn w wieku od 22 do 33 lat, mieszkańców powiatu wieluńskiego, którzy usłyszeli zarzuty od posiadania środków odurzających, poprzez uprawę konopi indyjskich do handlu narkotykami. Najstarszy z zatrzymanych decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

 6. Tragiczny wypadek w Kochlewie

  Policjanci pod nadzorem wieluńskiej prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło 23 lipca 2016 roku w miejscowości Kochlew gm. Wierzchlas.

 7. Zatrzymany sprawca rozboju

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego wieluńskiej komendy zatrzymali 29 – letniego mieszkańca powiatu wieluńskiego, który 1 październik 2016 dokonał rozboju na sprzedawczyni w jednym z wieluńskich sklepów grożąc jej pobiciem i uszkodzeniem ciała, kradnąc przy tym jedną butelkę piwa.

 8. We wrześniu odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa

  We wrześniu 2016 roku w województwie łódzkim ruszy program Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każdy mieszkaniec naszego regionu będzie mógł sam zadbać o bezpieczeństwo. Zareagować na zagrożenia i podzielić się spostrzeżeniami. Będzie można sprawdzić czy w Twojej okolicy jest bezpiecznie. Możesz mieć na to wpływ. We wrześniu odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. To innowacyjne narzędzie w rękach wieluńskiej policji będzie służyć poprawie bezpieczeństwa mieszkańców.

 9. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa na drogach powiatu wieluńskiego

  Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wieluńskiej komendy w ostatnim dniu września podsumowali mijający miesiąc. To czas rozpoczęcia roku szkolnego a jednocześnie wdrożenia w życie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

 10. Śmiertelny wypadek w Białej

  Policjanci z Komisariatu Policji w Białej pod nadzorem wieluńskiej prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło 18 września 2016 roku w m. Biała Kopiec.

Linki

Tagi

odblaski list gończy ruch drogowy Osoby Zaginione narkotyki święto policji mapa zagrożeń antyterroryzm kolizja długi weekend PaT ćwiczenia sztabowe wypadek Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa bezpieczne wakacje bepieczna woda dopalacze uprawa konopi