Komenda Powiatowa Policji w Wieluniu

Aktualności

Mapa zagrożeń
Dzielnicowy bliżej nas

Najczęściej czytane

 1. Zatrzymany oszust - mógł oszukać ponad 1,5 tys. osób

  Policjanci z wieluńskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi oraz Samodzielnego Pododdziału Antyterorystycznego Policji w Łodzi zatrzymali 37 letniego mieszkańca województwa wielkopolskiego, który jest podejrzany o dokonanie szeregu oszustw na terenie całego kraju. W wyniku nielegalnego procederu mógł on oszukać pokrzywdzonych nawet na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Zatrzymany trafił za kratki na 3 miesiące aresztu. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

 2. Wypadek ze skutkiem śmiertelnym w Szynkielowie

  Policjanci z komisariatu w Osjakowie pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło 13 października 2017 roku o godz. 14.25 na drodze wojewódzkiej nr 481 w miejscowości Szynkielów w gminie Konopnica.

 3. „TWOJE BEZPIECZEŃSTWO – NASZA SPRAWA, PRACA W HOLANDII”

  13 października 2017 r. w Wieluniu odbyły się dwa spotkania w ramach projektu Biura Prewencji Komendy Głównej Policji i Policji holenderskiej pn. "Twoje bezpieczeństwo – nasza sprawa – praca w Holandii".

 4. Akcja Jabłko - Cytryna

  Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego wieluńskiej komendy udali się do m. Wierzchlas, gdzie wspólnie z dziećmi ze szkoły podstawowej wzięli udział w akcji "Jabłko-Cytryna" prowadzonej przez fundację "Bezpieczna Droga".

 5. Policyjna Akademia Bezpieczeństwa

  18 października 2017 roku za sprawą policjantów z Zespołu d/s Nieletnich wieluńskiej komendy odbyły się eliminacje powiatowe konkursu sprawności fizycznej oraz wiedzy o bezpieczeństwie. To XII edycja konkursu przeprowadzona w ramach Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa.

 6. Odblaski mogą uratować życie...

  Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wieluńskiej komendy w ramach kampanii MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny” realizowanej pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka tym razem w Szkole Podstawowej z Oddziałami Gimnazjalnymi w Osjakowie rozdali ponad 250 kamizelek odblaskowych wśród dzieci i młodzieży. Kamizelki ufundowane zostały przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Osjakowie. Po raz kolejny bezpieczeństwo pieszych na drodze, dla policjantów z wieluńskiej drogówki było sprawą najważniejszą.

 7. Wypadek w Kadłubie

  Policjanci pod nadzorem wieluńskiej prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło 6 lipca 2016 roku w miejscowości Kadłub.

 8. Apel wieluńskiej drogówki

  Okres jesienno zimowy to naprawdę trudny czas zarówno dla kierowców jak i niechronionych uczestników ruchu drogowego. Policjanci przypominają, że dużo szybciej zapada zmrok, widoczność może być znacznie utrudniona czy to przez padający deszcz czy też przez np. mgłę.

 9. Pijani kierowcy na krajowych 43 i 74

  Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wieluńskiej komendy zatrzymali po pościgu 38 letniego mieszkańca powiatu oleskiego, który jak się okazało kierował vw passatem mając 3 promile alkoholu w organizmie. Chwilę wcześniej pijany kierowca nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Zgodnie z nowymi przepisami dotyczącymi takiej sytuacji kierowcy grozi do 5 lat pozbawiania wolności.

 10. „MASZ PRAWO DO MEDIACJI”

  Przykładem lat ubiegłych w Polsce odbędzie się już siódma edycja działań na rzecz promocji mediacji w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Mediacji oraz Tygodnia Mediacji, organizowanych przez Ministerstwo Sprawiedliwości we współpracy z siecią koordynatorów ds. mediacji oraz organizacjami pozarządowymi reprezentującymi m.in. środowiska mediatorów, kuratorów sądowych czy też polskiego więziennictwa.Tegoroczny Międzynarodowy Dzień Mediacji przypada na dzień 19 października, a z kolei Tydzień Mediacji odbędzie się w dniach 16-20 października 2017 roku. Tak jak w latach ubiegłych, do włączenia się w tę inicjatywę Ministerstwo Sprawiedliwości zaprosiło również polską Policję.

Linki

Tagi

święto policji wypadek antyterroryzm dopalacze PaT długi weekend ćwiczenia sztabowe narkotyki mapa zagrożeń kolizja list gończy odblaski Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa uprawa konopi Osoby Zaginione bepieczna woda bezpieczne wakacje ruch drogowy
Dopalacze kradną życie
Tourist information
Zielona strefa
Ludzie to nie towar
Fotoprzestroga