Aktualności arrow Aktualności arrow Narkotyki w lesie - zatrzymani dilerzy
środa, 29 czerwiec 2016
 
 

 

Narkotyki w lesie - zatrzymani dilerzy Drukuj E-mail
 Wieluńscy policjanci zatrzymali czterech dilerów w wieku od 18 do 27 lat, którzy rozprowadzali narkotyki na terenie powiatu wieluńskiego i ościennych. Za udzielenie środków odurzających w celu osiągnięcia korzyści majątkowej grozi do 10 lat pozbawiania wolności. Policjanci z pionu kryminalnego wieluńskiej komendy od pewnego czasu rozpracowywali siatkę dilerów rozprowadzających narkotyki. Gdy zatrzymali 18 i 22 letniego mieszkańca powiatu wieluńskiego oraz 22 i 27-letniego mieszkańca powiatu bełchatowskiego rozpoczęli przeszukania w miejscach zamieszkania podejrzanych o rozprowadzanie narkotyków. U 22-latniego, mieszkańca powiatu wieluńskiego kryminalnych w trakcie przeszukania zainteresowały ślady wydeptane w śniegu prowadzące do pobliskiego lasu. Trop doprowadził do skrzętnie zamaskowanej skrytki, w której kryminalni znaleźli blisko 100 gram marihuany poporcjowanej w woreczkach strunowych, gotowej do dystrybucji.
 
W przeszukaniu jak zwykle w takich sytuacjach brał również udział specjalnie wyszkolony do wyszukiwania zapachów narkotyków pies. I to właśnie on podjął ślad dalej i kilkadziesiąt metrów od pierwszej skrytki zaczął kopać w gałęziach. Okazało się, że znalazł drugą skrytkę. Tam policjanci ujawnili kolejne worki z marihuaną. Tym razem około 100 gramów marihuany było zapakowanych w workach po 15 gramów każdy. W skrytce była też elektroniczna waga, oraz 1000 sztuk woreczków strunowych co może świadczyć o skali działalności dilerów.
 
To u zatrzymanego 22 latka w narkotyki zaopatrywali się pozostali dilerzy, a następnie rozprowadzali je na ternie powiatu wieluńskiego i ościennych. Proceder mógł trwać od wakacji 2009 roku. Zatrzymany 18 –latek sprzedawał  marihuanę nie tylko osobom dorosłym ale również i małoletnim.  Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty udzielania narkotyków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Przesłuchani w charakterze podejrzanych przyznali się do zarzucanych czynów. Grozi im do 10 lat pozbawiania wolności.
 
wstecz   dalej »