Komenda Powiatowa Policji w Wieluniu

Aktualności

Mapa zagrożeń
Dzielnicowy bliżej nas

Najczęściej czytane

 1. Zostań Policjantem...spotkanie z tegorocznymi maturzystami

  17 marca 2017 roku Zespół Kadr i Szkolenia oraz policjanci z wieluńskiej komendy wspólnie z Młodzieżowym Centrum Kariery w Wieluniu zorganizowali spotkanie z tegorocznymi maturzystami, na którym uczniowie szkół średnich mogli dowiedzieć się o wszelkich aspektach związanych z przyjęciem do służby w policji.

 2. Posiadał tytoń i papierosy bez akcyzy

  Policjanci z Zespołu dw. z Przestępczością Gospodarczą wieluńskiej komendy zatrzymali 43 – letniego mieszkańca powiatu wieluńskiego, który przechowywał wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. Wartość uszczuplenia skarbu państwa wyniosła 12.700 złotych. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

 3. Zatrzymany złodziej pieniędzy

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego wieluńskiej komendy zatrzymali 18 – letniego mieszkańca powiatu wieluńskiego, który włamał się do szafki ubraniowej skąd skradł 200 złotych. Za dokonanie kradzieży z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

 4. Poszukiwany oszust metodą „na policjanta"

  Policjanci z Bełchatowa prowadzą dochodzenie w sprawie oszustwa metodą „na policjanta” .

 5. Dzielnicowi zatrzymali podpalacza

  Dzielnicowi z wieluńskiej komendy zatrzymali 48 – letniego mieszkańca powiatu wieluńskiego, który 16 marca 2017 roku w miejscowości Poręby gm. Mokrsko podłożył ogień pod młody las, który uległ częściowemu spaleniu. Właściciel straty wycenił na 10 tys. złotych. Zatrzymanemu grozi do 5 lat pozbawiania wolności.

 6. Ponadpowiatowe działania służb w Wieluniu

  14 marca 2017 roku z inicjatywy policjantów Wydziału Prewencji wieluńskiej komendy zostały przeprowadzone ponadpowiatowe działania prewencyjne mające na celu poprawę bezpieczeństwa na terenie Wielunia. W działaniach udział wzięli funkcjonariusze Straży Granicznej i Urzędu Celnego w Łodzi, policjanci z Oddziałów Prewencji KWP w Łodzi, a także mundurowi z Komend Powiatowych w Wieruszowie, Pajęcznie i w Wieluniu.

 7. Święto Policji 2016

  13 lipca 2016 roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu uroczyście obchodzili Święto Policji oraz 97 rocznicę powstania Policji Państwowej. Uroczystości rozpoczęły się zaciągnięciem warty honorowej przy symbolicznej „Mogile Katyńskiej” na cmentarzu wieluńskim przy ul. 3-go Maja wystawionej przez Wydział Prewencji. Kierownictwo złożyło na "Mogile Katyńskiej" wiązankę kwiatów oddając hołd pomordowanym i poległym policjantom w trakcie II Wojny Światowej.

 8. „Pierwszy dzień wiosny”

  Dzień 21 marca to od pokoleń, dzień nazywany potocznie przez młodzież „Dniem Wagarowicza”. W większości szkół w tym dniu nie odbywają się typowe zajęcia lekcyjne, nie są przeprowadzane sprawdziany i klasówki. Młodzież jednak mimo tego często wybiera „wolne” od nauki, decydując się na opuszczenie zajęć indywidualnie albo całymi grupami. Podczas tzw. wagarów może dojść do wielu niebezpiecznych sytuacji. Ważne aby porozmawiać z dzieckiem o tym jakich sytuacji powinno unikać aby ten dzień minął przede wszystkim bezpiecznie. Pamiętajmy!

 9. Wypadek w Kadłubie

  Policjanci pod nadzorem wieluńskiej prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło 6 lipca 2016 roku w miejscowości Kadłub.

 10. Tragiczny wypadek w Kochlewie

  Policjanci pod nadzorem wieluńskiej prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło 23 lipca 2016 roku w miejscowości Kochlew gm. Wierzchlas.

Linki

Tagi

długi weekend ruch drogowy święto policji PaT narkotyki Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa kolizja uprawa konopi bepieczna woda Osoby Zaginione dopalacze ćwiczenia sztabowe wypadek bezpieczne wakacje odblaski antyterroryzm mapa zagrożeń list gończy
Dopalacze kradną życie
Tourist information
Zielona strefa
Ludzie to nie towar
Fotoprzestroga