Komenda Powiatowa Policji w Wieluniu

Aktualności

Najczęściej czytane

 1. Zlikwidowana plantacja konopi

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego wieluńskiej komendy zatrzymali 51 – letniego mieszkańca powiatu wieluńskiego, który jest podejrzany o prowadzenia uprawy konopi indyjskich i posiadanie znacznej ilości tego narkotyku. Funkcjonariusze zabezpieczyli na posesji zatrzymanego 161 roślin konopi oraz 4 kg suszu. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonego narkotyku wynosi ponad 220 tysięcy złotych. Zatrzymanemu grozi do 8 lat pozbawiania wolności.

 2. Poszukiwany listem gończym podejrzany o pobicie

  Policjanci pod nadzorem wieluńskiej prokuratury wyjaśniają okoliczności pobicia 43 – letniego mieszkańca powiatu wieluńskiego, który z ciężkimi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Wydział Kryminalny wieluńskiej komendy zatrzymał do sprawy 30 – letniego mężczyznę, który był również poszukiwany listem gończym.

 3. Profilaktyka oczami młodzieży

  W dniach 19-20 października 2016 roku w hali WOSiR-u, przy ul. Częstochowskiej z inicjatywy funkcjonariuszy wieluńskiej komendy zostało zrealizowane przedsięwzięcie profilaktyczne pod nazwą PROFILAKTYKA OCZAMI MŁODZIEŻY. Dotyczyło ono w głównej mierze uzależnień i zagrożeń, na które narażeni są młodzi ludzie.

 4. Wypadek w Kadłubie

  Policjanci pod nadzorem wieluńskiej prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło 6 lipca 2016 roku w miejscowości Kadłub.

 5. Areszty dla 13 narkotykowych dilerów

  Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej w Łodzi współpracując z funkcjonariuszami ze Zgierza i Łowicza rozbili sieć dilerów narkotykowych zajmujących się przemytem substancji odurzających z terenu Holandii. 13 z podejrzanych zostało już tymczasowo aresztowanych. Grozi im kara od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.

 6. Tragiczny wypadek w Kochlewie

  Policjanci pod nadzorem wieluńskiej prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło 23 lipca 2016 roku w miejscowości Kochlew gm. Wierzchlas.

 7. We wrześniu odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa

  We wrześniu 2016 roku w województwie łódzkim ruszy program Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każdy mieszkaniec naszego regionu będzie mógł sam zadbać o bezpieczeństwo. Zareagować na zagrożenia i podzielić się spostrzeżeniami. Będzie można sprawdzić czy w Twojej okolicy jest bezpiecznie. Możesz mieć na to wpływ. We wrześniu odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. To innowacyjne narzędzie w rękach wieluńskiej policji będzie służyć poprawie bezpieczeństwa mieszkańców.

 8. Kolejne uderzenie w narkotykowy biznes

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego wieluńskiej komendy zatrzymali 4 mężczyzn w wieku od 22 do 33 lat, mieszkańców powiatu wieluńskiego, którzy usłyszeli zarzuty od posiadania środków odurzających, poprzez uprawę konopi indyjskich do handlu narkotykami. Najstarszy z zatrzymanych decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

 9. Odprawa Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z funkcjonariuszami podległych służb. Bez zmian w systemie emerytalnym służb mundurowych

  Minister Mariusz Błaszczak podczas odprawy w obecności Komendanta Głównego Policji nadinsp. dr. Jarosława Szymczyka zapewnił: "służba to nie praca, to powołanie". Dlatego tak ważną kwestią jest zapewnienie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka oraz Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbiety Rafalskiej, iż nie są prowadzone żadne prace nad zmianą w systemie emerytalnym służb mundurowych. Oboje kategorycznie zaprzeczyli takim plotkom. Podczas briefingu w Zielonej Górze minister mówił także o programie modernizacji służb mundurowych – priorytetowym projekcie MSWiA.

 10. Zatrzymany sprawca rozboju

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego wieluńskiej komendy zatrzymali 29 – letniego mieszkańca powiatu wieluńskiego, który 1 październik 2016 dokonał rozboju na sprzedawczyni w jednym z wieluńskich sklepów grożąc jej pobiciem i uszkodzeniem ciała, kradnąc przy tym jedną butelkę piwa.

Linki

Tagi

kolizja wypadek dopalacze uprawa konopi PaT Osoby Zaginione antyterroryzm długi weekend mapa zagrożeń Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa ćwiczenia sztabowe narkotyki list gończy odblaski bepieczna woda ruch drogowy bezpieczne wakacje święto policji