Komenda Powiatowa Policji w Wieluniu

Aktualności

Najczęściej czytane

 1. Początek ferii – trzeźwy poranek

  16 stycznia 2017 roku od godzin porannych policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wieluńskiej komendy na krajowej "74" relacji Wrocław – Warszawa, na głównym skrzyżowaniu w Wieluniu, gdzie krzyżują się z drogi krajowe nr 45 i 74 prowadzili działania „Trzeźwy poranek”.

 2. Zmiana Komendantów w wieluńskiej policji

  2 stycznia 2017 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Wieluniu miała miejsce uroczysta zbiórka z okazji zdania i powołania na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Wieluniu. W uroczystości udział wzięli Komendant Wojewódzki Policji Łodzi inspektor Andrzej Łapiński, Starosta wieluński Andrzej Stępień, Burmistrz Wielunia Paweł Okrasa, Przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Owczarek, Przewodniczący Rady Gminy Piotr Radowski, a także Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Wieluniu młodszy brygadier Tomasz Lewiński.

 3. Zatrzymani agresywni wandale

  7 stycznia 2017 roku dzielnicowi z wieluńskiej komendy zatrzymali 20 i 21 – latka, mieszkańców powiatu wieluńskiego, którzy wybili szyby w jednym z budynków w Wieluniu przy ulicy Głowackiego, a następnie podczas zatrzymania naruszyli nietykalność cielesną funkcjonariuszy policji za co grozi im do 3 lat pozbawiania wolności.

 4. Bezpieczeństwo dzieci podczas zimowego wypoczynku

  Od poniedziałku, tj. 16 stycznia 2017 roku, rozpoczynają się ferie zimowe. Dla dzieci i młodzieży to wspaniały czas odpoczynku od obowiązków szkolnych i nauki, relaksu w domu i na świeżym powietrzu. Dla ich opiekunów to czas szczególnego zainteresowania się warunkami bezpieczeństwa podczas tego wypoczynku. Dla policjantów to codzienność – a więc kontrole pojazdów, trzeźwości i uprawnień kierujących, stanu technicznego samochodów i autokarów przewożących dzieci. To też patrolowanie nartostrad – pilnowanie porządku oraz reagowanie na niebezpieczne i niezgodne z prawem zachowania. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo naszych milusińskich.

 5. Bezpieczne ferie 2017

  13 stycznia 2017r, w Kamieńsku w powiecie radomszczańskim, odbyła się odprawa Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka z Komendantem Głównym Policji nadinsp. Jarosławem Szymczykiem i zastępcami komendantów wojewódzkich policji do spraw prewencji dotycząca bezpieczeństwa podczas rozpoczynających się ferii zimowych

 6. Nadeszła śnieżna zima - 9 kolizji

  Wieluńscy policjanci apelują o ostrożna jazdę! Tylko od wtorku do wczesnych godzin porannych w środę na terenie powiatu wieluńskiego doszło do 9 kolizji. Policjanci z wieluńskiej drogówki apelują o rozsądną jazdę. Przede wszystkim o dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze oraz o zachowanie bezpiecznych odległości między pojazdami. Stróże prawa przypominają o właściwym przygotowaniu pojazdów do zimy. Jak podkreślają policjanci odpowiednie przygotowanie auta połączone z bezpieczną jazdą daje podstawy do stwierdzenia, że podczas zimy nie spotka nas żadna nie przyjemna niespodzianka na drodze.

 7. Policjant z wieluńskiej drogówki w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierowcę

  18 stycznia 2017 roku policjant z Wydziału Ruchu Drogowego wieluńskiej komendy w czasie wolnym od służby zatrzymał 61 – letniego mieszkańca powiatu wieluńskiego, który kierował vw golfem mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Kierowca golfa stracił prawo jazdy, grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

 8. Zatrzymany złodziej

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego wieluńskiej komendy zatrzymali 32 – letniego mieszkańca powiatu sieradzkiego, który 25 grudnia 2016 roku włamał się do sklepu spożywczego i ukradł alkohol i papierosy. Grozi mu do 10 lat pozbawiania wolności.

 9. Wypadek w Kadłubie

  Policjanci pod nadzorem wieluńskiej prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło 6 lipca 2016 roku w miejscowości Kadłub.

 10. Tragiczny wypadek w Kochlewie

  Policjanci pod nadzorem wieluńskiej prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło 23 lipca 2016 roku w miejscowości Kochlew gm. Wierzchlas.

Linki

Tagi

bepieczna woda dopalacze wypadek list gończy uprawa konopi antyterroryzm ruch drogowy bezpieczne wakacje mapa zagrożeń PaT Osoby Zaginione odblaski Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa długi weekend kolizja ćwiczenia sztabowe narkotyki święto policji