Komenda Powiatowa Policji w Wieluniu

rekrutacja

Aktualności

Zobacz SPOT
Mapa zagrożeń
Dzielnicowy bliżej nas

Najczęściej czytane

 1. Okradł pielęgniarkę na SOR

  Policjanci z Wydziału Prewencji wieluńskiej komendy bardzo szybko po zgłoszeniu ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży. 38-latek ukradł telefon pielęgniarce, która udzielała mu pomocy na SOR. Zgodnie z kodeksem karnym za przestępstwo kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 2. Tragiczny wypadek na drodze ekspresowej S8

  Wieluńscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło na drodze ekspresowej S 8 w okolicy miejscowości Naramice gmina Biała. Na skutek zderzenia się dwóch samochodów śmierć poniósł kierujący infinity 46- letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach.

 3. Tragiczny wypadek

  Wieluńscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego w miejscowości Kamionka w gminie Pątnów, w którym zginął 29- letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach.

 4. Zatrzymany złodziej i paser

  Dzięki współpracy kryminalnych oraz dzielnicowych z wieluńskiej komendy zatrzymano dwóch mężczyzn. Jeden z nich ukradł telefon z lombardu, a drugi próbował go sprzedać w innym punkcie. Obaj usłyszeli zarzuty.

 5. Policjanci ujawnili cofnięte liczniki

  Policjanci z wieluńskiej drogówki 14 stycznia 2020 roku zatrzymali do kontroli drogowej dwa pojazdy, w których nie zgadzały się stany liczników. Przypominamy, że w myśl aktualnie obowiązujących przepisów, jakakolwiek ingerencja we wskazania drogomierza w pojeździe stanowi przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do 5 lat.

 6. Bezpieczne ferie w Łódzkiem

  W tym roku dla województw łódzkiego, lubelskiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego ferie zimowe przypadają w terminie od 13 do 26 stycznia. Jak co roku, policjanci województwa łódzkiego włączyli się w ogólnopolskie działania „Bezpieczne Ferie”.

 7. Śmiertelny wypadek w Białej

  Policjanci z Komisariatu Policji w Białej pod nadzorem wieluńskiej prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło 18 września 2016 roku w m. Biała Kopiec.

 8. Rozmowy o bezpieczeństwie w trakcie ferii zimowych

  W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży wieluńscy policjanci spotykają się z dziećmi i młodzieżą spędzającymi czas ferii zimowych w mieście. Takie spotkanie odbyło się 14 stycznia 2020 roku z najmłodszymi korzystającymi z zajęć przygotowanych przez Spółdzielczy Dom Kultury w Wieluniu. Podczas prelekcji przypomniano dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa obowiązujących zarówno podczas pobytu na zimowisku, jak i spędzania wolnego czasu w miejscu zamieszkania.

 9. Czujni mieszkańcy gminy Wierzchlas

  Policjanci z Komisariatu w Osjakowie zatrzymali 25 - letnią mieszkankę miejscowości Bielsko - Biała, która posiadała przy sobie środki odurzające za co grozi do 3 lat pozbawiania wolności. Tym razem czujnością wykazali się mieszkańcy gminy Wierzchlas. 7 czerwca 2017 roku dyżurny wieluńskiej policji został powiadomiony, że po jednej z wiosek na terenie gminy "kręci się" obca kobieta.

 10. Aktualne przepisy dotyczące przewożenie dzieci w foteliku samochodowym

  Z dniem 11 sierpnia 2017 roku weszły w życie nowe przepisy dotyczące przewożenia dzieci w fotelikach samochodowych. Niektóre przepisy zostały zaostrzone. Nowe przepisy regulują dokładnie, kiedy dziecko powinno być przewożone w foteliku, a kiedy wystarczy przypiąć je pasami.

Linki

Tagi

Dopalacze kradną życie
Tourist information
Zielona strefa
Ludzie to nie towar
Fotoprzestroga
Służba Cywilna