Komenda Powiatowa Policji w Wieluniu

rekrutacja

Aktualności

Zobacz SPOT
Mapa zagrożeń
Dzielnicowy bliżej nas

Najczęściej czytane

 1. Tragiczny wypadek

  Wieluńscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego w miejscowości Kamionka w gminie Pątnów, w którym zginął 29- letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach.

 2. Zginął 21-letni mężczyzna

  Wieluńscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku. W miejscowości Krzyworzeka 21-letni mężczyzna został przygnieciony betonową płytą. Pomimo wysiłków lekarzy mężczyzna zmarł.

 3. Bezpieczeństwo seniorów tematem debaty społecznej

  29 listopada 2019 roku w Spółdzielczym Domu Kultury w Wieluniu odbyła się debata społeczna, której inicjatorem byli wieluńscy policjanci. Tematem przewodnim debaty było szeroko rozumiane bezpieczeństwo seniorów, a jej celem uświadomienie osób starszych i przekazanie im wiedzy na temat zagrożeń, jakie mogą spotkać ich w codziennym życiu.

 4. Mikołajkowe spotkania policjantów z dziećmi

  Jak co roku wieluńscy mundurowi zorganizowali mikołajkowe spotkania z dziećmi ze szkół i przedszkoli powiatu wieluńskiego. Policjantom w trakcie tych wizyt towarzyszył gość specjalny, jakim był Święty Mikołaj. W trakcie tych spotkań dzieci otrzymały słodkie upominki oraz elementy odblaskowe. Nie zabrakło również tematyki związanej z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

 5. Bezpieczne Andrzejki 2019

  Andrzejki to okazja do wspólnych zabaw i spotkań. Wiele osób spędzi ten czas poza domem, dlatego przemieszczając się po drogach warto zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz innych. Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego będą czuwać policjanci, którzy będą zwracać uwagę na zachowania niezgodne z prawem, w tym nietrzeźwość kierujących pojazdami.

 6. Wpadli z narkotykami

  Policjanci z wieluńskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 22 i 24 lat, którzy odpowiedzą za posiadanie środków odurzających. Za takie przestępstwo grozi kara do 3 lat więzienia.

 7. „Dzień Pluszowego Misia”- spotkanie z policjantką

  25 listopada 2019 roku policjanta zajmująca się profilaktyką społeczną spotkała się z rodzicami oraz dziećmi uczęszczającymi na zajęcia w Spółdzielczym Domu Kultury działającym przy Wieluńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. W tym dniu kiedy obchodzony jest „Dzień Pluszowego Misia” policjantka rozdawała najmłodszym elementy odblaskowe w kształcie misia, podkreślając, jak dużą rolę dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym odgrywają prawidłowo noszone elementy odblaskowe.

 8. Postawa nastolatków godna naśladowania

  W sytuacji kiedy zgubimy telefon, portfel bądź dokumenty, każdy z nas ma nadzieję, że uczciwy znalazca odda naszą zgubę na policję czy do biura rzeczy znalezionych. Tak właśnie się stało w przypadku zagubionego smartfona. Postawą godną naśladowania wykazało się trzech nastolatków, którzy znaleziony na chodniku telefon komórkowy oddali policjantom.

 9. „Zostań Niebieskim Mikołajem” - wspólnie wybiegajmy pomoc maluchom

  14 grudnia 2019 roku Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi organizuje Charytatywny Bieg dla Domu Małego Dziecka w Łodzi pod hasłem .„Zostań Niebieskim Mikołajem”. Po wcześniejszej rejestracji czekamy na starcie o godz. 11:00 w Lesie Łagiewnickim przy ul. Wycieczkowej 86 w Łodzi (Centrum Zarządzania Szlakiem Konnym). Bieg odbędzie się na dystansie: 2,5 km i 5 km. Każdy może wspomóc podopiecznych tego wyjątkowego Domu przynosząc najbardziej potrzebne przedmioty takie jak środki higieniczne , odzież, żywność, pampersy , środki czystości itp. /lista w załączeniu/

 10. Odpowiedzą za narkotykowy proceder

  Skuteczne działania kryminalnych z wieluńskiej komendy doprowadziły do zatrzymania 5 mężczyzn w wieku od 23 do 32 lat związanych z narkotykowym procederem. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad 370 gramów metamfetaminy, kilkadziesiąt porcji marihuany oraz 3 tabletki ekstazy. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Wieluniu.

Linki

Tagi

Dopalacze kradną życie
Tourist information
Zielona strefa
Ludzie to nie towar
Fotoprzestroga
Służba Cywilna