Komenda Powiatowa Policji w Wieluniu

Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Najczęściej czytane

 1. Zatrzymani agresywni chuligani

  W sobotę na terenie Wielunia doszło do dwóch zdarzeń z udziałem agresywnych mężczyzn. Dzięki szybkiej i skutecznej reakcji wieluńskich policjantów bardzo szybko, jeszcze tego samego dnia, w obu przypadkach ustalono i zatrzymano sprawców. Śledztwa w tych sprawach prowadzi Prokuratura Rejonowa w Wieluniu.

 2. Tragiczny wypadek

  Wieluńscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego w miejscowości Kamionka w gminie Pątnów, w którym zginął 29- letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach.

 3. Śmiertelne potrącenie pieszego

  Wieluńscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło na ul. Częstochowskiej w Wieluniu. W wyniku zdarzenia pieszy zginął na miejscu.

 4. Aktualne przepisy dotyczące przewożenie dzieci w foteliku samochodowym

  Z dniem 11 sierpnia 2017 roku weszły w życie nowe przepisy dotyczące przewożenia dzieci w fotelikach samochodowych. Niektóre przepisy zostały zaostrzone. Nowe przepisy regulują dokładnie, kiedy dziecko powinno być przewożone w foteliku, a kiedy wystarczy przypiąć je pasami.

 5. Wieluńscy policjanci sprawdzają przestrzeganie obostrzeń

  W związku z wprowadzeniem nowych przepisów dotyczących zwalczania pandemii koronawirusa oraz objęciem powiatu wieluńskiego czerwoną strefą policjanci sprawdzają przestrzeganie obostrzeń przez obywateli. Głównym celem tych działań jest ochrona życia i zdrowia ludzkiego. Dlatego wobec rosnącej fali zakażeń nie będzie tolerancji dla osób świadomie łamiących przepisy.

 6. Handel ludźmi w Polsce. Jak nie stać się ofiarą

  18 października obchodzony jest Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi. Ten niebezpieczny proceder nasila się szczególnie w okresie letnim, kiedy zaczyna się popyt na wyjazdy za granicę do prac sezonowych. Warto więc zawczasu dowiedzieć się, jak ustrzec się przed takimi zjawiskami i gdzie szukać pomocy.

 7. Święto Policji 2017 w Wieluniu

  24 lipca 2017 roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu obchodzili Święto Policji oraz 98 rocznicę powstania Policji Państwowej. Uroczystości rozpoczęły się zaciągnięciem warty honorowej przy symbolicznej „Mogile Katyńskiej” na cmentarzu wieluńskim przy ul. 3 go Maja wystawionej przez Wydział Prewencji. Kierownictwo złożyło na "Mogile Katyńskiej" wiązankę kwiatów oddając hołd pomordowanym i poległym policjantom w trakcie II Wojny Światowej.

 8. Wypadek drogowy w Krzyworzece

  Wieluńscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło 16 września 2019 roku około godz. 13:40 w miejscowości Krzyworzeka . W zdarzeniu dwóch pojazdów poważnych obrażeń ciała doznał 35- latek kierujący fordem mondeo. Policja apeluje o szczególną ostrożność!

 9. Śmiertelny wypadek w Białej

  Policjanci z Komisariatu Policji w Białej pod nadzorem wieluńskiej prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło 18 września 2016 roku w m. Biała Kopiec.

 10. Odpowie za przywłaszczenie

  Wieluńscy policjanci zatrzymali 21-latka podejrzanego o przywłaszczenie wypożyczonego mienia. Mężczyzna wypożyczył lawetę oraz sprzęt budowlany i nie zwrócił go prawowitym właścicielom. 21-latek usłyszał zarzuty przywłaszczenia powierzonego mu mienia. Grozi za to kara do 5 lat więzienia.

Linki

Tagi

metaamfetamina mapa zagrożeń PaT pobicie kolizja odblaski wiatrówka uprawa konopi dopalacze nękanie nietrzeźwy kierujący znęcanie nad psem Śmiertelny wypadek kajakarze zatrzymanie poszukiwanego obywatelskie ujęcie sądowy zakaz święto policji list gończy bójka ćwiczenia sztabowe kradzież wypadek antyterroryzm bezpieczne wakacje narkotyki przywłaszczenie paserstwo rozbój wypadek śmiertelny bepieczna woda szczęśliwy finał poszukiwań Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa chuligani podróbki postrzał na polowaniu wandale długi weekend znaki towarowe snajper uszkodzenie mienia kradzież z włamaniem Osoby Zaginione marihuana ruch drogowy