Ważne informacje - 5 artykułów

rekrutacja

Aktualności

Mapa zagrożeń
Dzielnicowy bliżej nas
Aplikacja Moja Komenda
SISI- pogromczyni nudy!

Najczęściej czytane

 1. Aktualne przepisy dotyczące przewożenie dzieci w foteliku samochodowym

  Z dniem 11 sierpnia 2017 roku weszły w życie nowe przepisy dotyczące przewożenia dzieci w fotelikach samochodowych. Niektóre przepisy zostały zaostrzone. Nowe przepisy regulują dokładnie, kiedy dziecko powinno być przewożone w foteliku, a kiedy wystarczy przypiąć je pasami.

 2. Tragiczny wypadek

  Wieluńscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego w miejscowości Kamionka w gminie Pątnów, w którym zginął 29- letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach.

 3. Nietrzeźwy i bez uprawnień spowodował kolizję drogową

  Pomimo wielu apeli na drogi wciąż wyjeżdżają nietrzeźwi kierowcy i stwarzają ogromne zagrożenie. Nieodpowiedzialny 45-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie i doprowadził do zdarzenia drogowego. Grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności. Apelujemy o rozsądek i trzeźwość za kierownicą!

 4. Mundurowi na pikniku Województwa Łódzkiego w Ostrówku

  W miniony piątek w Ostrówku odbył się Piknik Województwa Łódzkiego. Nie mogło na nim zabraknąć wieluńskich policjantów, którzy mieli okazję porozmawiać z uczestnikami o bezpieczeństwie w trakcie wakacji, promować zawód policjanta oraz zaprezentować sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie.

 5. Kolejne spotkania z młodzieżą w ramach „Dnia Przedsiębiorczości”

  Po raz kolejny w ramach ogólnopolskiego programu „Dzień Przedsiębiorczości” wieluńską komendę odwiedziła młodzież zainteresowana służbą w Policji. Podczas wizyty młodzi ludzie mieli okazję przyjrzeć się pracy funkcjonariuszy, co dało im szansę zweryfikowania swoich wyobrażeń o tej z jednej strony wymagającej, a z drugiej dającej wiele satysfakcji służbie.

 6. Pijany 30-latek odpowie za krótkotrwałe użycie pojazdu

  Policjanci z komisariatu w Białej zatrzymali 30-latka, który z terenu posesji swojego znajomego odjechał pojazdem nie będącym jego własnością. Jadąc przez Łyskornię stracił panowanie nad autem i uderzył w słup, po czym uciekł z miejsca zdarzenia. Usłyszał już zarzuty krótkotrwałego użycia pojazdu i porzucenia go w stanie uszkodzonym oraz kierowania w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności .

 7. Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy

  Świadek ujął 45-latka, który mając ponad 3,3 promila alkoholu w organizmie kierował renault scenic. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 2 lat więzienia, utrata prawa jazdy oraz grzywna. Policjanci dziękują za wzorową obywatelską postawę.

 8. Śmiertelny wypadek w Białej

  Policjanci z Komisariatu Policji w Białej pod nadzorem wieluńskiej prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło 18 września 2016 roku w m. Biała Kopiec.

 9. Chcesz zgłosić Policji przestępstwo lub wykroczenie? Nie musisz przychodzić do komendy !

  Chcesz zgłosić Policji przestępstwo lub wykroczenie? Nie musisz przychodzić do komendy! Możesz to zrobić przesyłając stosowną informację najlepiej pocztą tradycyjną lub alternatywnie pocztą elektroniczną. Aby Ci pomóc policjanci opracowali wzór takiego pisma. W poszczególnych polach wpisz odpowiednie informacje. Gotowe pismo (wraz z załącznikami) wyślij na adres pocztowy komendy lub komisariatu. Pamiętaj, że możesz to zrobić również drogą elektroniczną. Adresy e-mail znajdziesz na stronie internetowej danej jednostki policji.

 10. Przed nami długi sierpniowy weekend - zaplanuj go, aby minął bezpiecznie

  Od piątku ,12 sierpnia do poniedziałku 15 sierpnia 2022 roku, policjanci garnizonu łódzkiego przeprowadzą działania pod nazwą „Sierpniowy weekend 2022”. Priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym drogami naszego województwa, a poprzedzi te działania ogólnopolska akcja „Prędkość”.

Linki

Tagi

poszukiwany policjant po służbie wypadek śmiertelny bezpieczne wakacje szczęśliwy finał poszukiwań podróbki sądowy zakaz wymuszenie rozbójnicze postrzał na polowaniu wandale Osoby Zaginione kolizja wiatrówka list gończy niewybuch nietrzeźwi kierujący kradzież sklepowa marihuana nietrzeźwy kierujący święto policji przywłaszczenie mienia kradzież z włamaniem ruch drogowy uszkodzene ciała metaamfetamina snajper wypadek uprawa konopi wypadek drogowy uszkodzenie mienia Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa uszkodzenie ciała pobicie kradzież włamanie kajakarze dopalacze złamanie zakazu odblaski narkotyki mapa zagrożeń znęcanie nad psem nękanie obywatelskie ujęcie długi weekend zatrzymanie poszukiwanego ćwiczenia sztabowe amfetamina przemoc przywłaszczenie
Dopalacze kradną życie
Tourist information
Zielona strefa
Ludzie to nie towar
Fotoprzestroga
Służba Cywilna
Powrót na górę strony