Komenda Powiatowa Policji w Wieluniu

Aktualności

Zobacz SPOT
Mapa zagrożeń
Dzielnicowy bliżej nas

Najczęściej czytane

 1. Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Osjakowie wyróżniony w konkursie na najlepszego policjanta i strażaka województwa łódzkiego w 2018 roku

  14 listopada 2018 roku w budynku Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi odbył się XIX już Finał "Wojewódzkiego Konkursu na Najlepszego Policjanta i Najlepszego Strażaka Województwa Łódzkiego", objęty patronatem Pana Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia. Wśród wyróżnionych znalazł się dzielnicowy z Komisariatu Policji w Osjakowie st. sierż. Maciej Anczyk, który zajął drugie miejsce w Wojewódzkim finale konkursu „Dzielnicowy Roku 2018”. Gratulujemy!

 2. Podsumowanie weekendu świątecznego

  Przez cały okres świąteczny związany z obchodami Święta Niepodległości nad bezpieczeństwem na drogach naszego powiatu czuwali policjanci wieluńskiej komendy. W trakcie długiego weekendu mundurowi przeprowadzili również akcję „Alkohol i Narkotyki”, której głównym celem jest eliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących, jak i osób będących pod wpływem środków odurzających.

 3. Wypadek drogowy - zderzenie dwóch pojazdów

  Wieluńscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w Wieluniu na ul. Długosza. Na skutek zderzenia się dwóch samochodów poważnych obrażeń ciała doznała 29- letnia mieszkanka powiatu wieluńskiego, która przewieziona została do wieluńskiego szpitala. Policja apeluje o szczególną ostrożność!

 4. Wieluńscy policjanci podsumowali 2017 rok

  16 stycznia 2018 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Wieluniu odbyła się odprawa służbowa z udziałem z-cy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi mł. insp. Jarosława Rybki. Nie zabrakło również zaproszonych gości: Zastępcy Prokuratora Rejonowego w Wieluniu Jarosława Jajczaka, Starosty Powiatu Wieluńskiego Andrzeja Stępnia, Burmistrza Miasta Wielunia Pawła Okrasy, wójtów z gmin powiatu wieluńskiego, Dowódcy Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej bryg. Jacka Witkowskiego, Komendanta Straży Miejskiej w Wieluniu Jarosława Surmy. Na odprawie rocznej Kierownictwo wieluńskiej policji na czele z Komendantem Powiatowym insp. Zbigniewem Polkiem podsumowało stan bezpieczeństwa w regionie, omówiono efekty pracy wieluńskich policjantów w minionym roku.

 5. Wypadek w Kadłubie

  Policjanci pod nadzorem wieluńskiej prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło 6 lipca 2016 roku w miejscowości Kadłub.

 6. POLICYJNA AKADEMIA BEZPIECZEŃSTWA XIII EDYCJA

  Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi po raz trzynasty zorganizowała finał programu prewencyjnego pn. „Policyjna Akademia Bezpieczeństwa”, którego jednym z elementów jest „Konkurs Sprawności Fizycznej oraz Wiedzy o Bezpieczeństwie”. Turniej adresowany był do uczniów drugich klas szkół podstawowych z całego województwa łódzkiego.

 7. W ramach programu „Otwarta firma” promowano zawód policjanta

  Policjanci z wieluńskiej komendy aktywnie włączyli się w działania związane z tegorocznym Światowym Tygodniem Przedsiębiorczości. 20 listopada 2018 roku w ramach programu „Otwarta firma” mundurowi gościli w komendzie uczniów z Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu. Projekt ten daje szansę uczniom na dokonanie właściwego wyboru ścieżki edukacyjnej i przygotowania się do wejścia na rynek pracy. W trakcie spotkania policjanci opowiadali o swej pracy oraz przybliżyli wymagania stawiane przed kandydatami na przyszłych policjantów.

 8. Zostań jednym z nas - być może to własnie na Ciebie czekamy !

  Łódzki Garnizon Policji liczy 22 komendy miejskie i powiatowe oraz 36 komisariatów. Służbę w nim pełni 6015 funkcjonariuszy.W 2017 roku do służby przyjęto 205 nowych funkcjonariuszy. Na rok 2018 zaplanowano dobór kolejnych 405 w sześciu naborach : 20 marca – 70 funkcjonariuszy, 16 kwietnia – 30, 2 lipca – 70, 24 września – 120, 7 listopada- 30 oraz 27 grudnia 2018 roku – 85. W ramach kampanii związanej z naborem do służby i promowaniem pozytywnego wizerunku formacji podczas odprawy rocznej zainaugurowano spot filmowy łódzkiej Policji

 9. „Żółta kartka” - działania wieluńskiej drogówki

  28 czerwca 2018 roku policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wieluńskiej komendy zaprosili dzieci z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu z Wieluniu do wspólnej akcji edukacyjnej prowadzonej pod nazwą „Żółta kartka”. W trakcie tych działań dzieci wspólnie z policjantami sprawdzali przestrzeganie przepisów prawnych przez wszystkich uczestników ruchu drogowego.

 10. Obywatelska postawa

  Wzorowa obywatelska postawa zawsze zasługuje na wyróżnienie. Takim zachowaniem wykazali się trzej mieszkańcy powiatu wieluńskiego, którzy ujęli nietrzeźwego kierującego i natychmiast powiadomili o tym policję. Odpowiednia reakcja tych mężczyzn być może zapobiegła tragedii, ponieważ okazało się że kierujący miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialnemu kierowcy policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami. Za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Linki

Tagi

list gończy odblaski bepieczna woda PaT kolizja święto policji marihuana mapa zagrożeń ruch drogowy narkotyki pobicie wypadek Osoby Zaginione antyterroryzm dopalacze Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa długi weekend ćwiczenia sztabowe rozbój uprawa konopi kradzież z włamaniem bezpieczne wakacje
Dopalacze kradną życie
Tourist information
Zielona strefa
Ludzie to nie towar
Fotoprzestroga