Komenda Powiatowa Policji w Wieluniu

Aktualności

Zobacz SPOT
Mapa zagrożeń
Dzielnicowy bliżej nas

Najczęściej czytane

 1. „Prędkość”- działania wieluńskiej drogówki

  Wieluńscy mundurowi od dzisiejszego poranka przez cały weekend na terenie powiatu wieluńskiego prowadzą działania pod kryptonimem "Prędkość". Głównym celem akcji jest zapobieganie wypadkom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego.

 2. Bezpieczeństwo nad wodą

  Ciepłe dni sprzyjają wypoczynkowi nad wodą. Często korzystamy z kąpieli, czy też sprzętu pływającego. Aby jednak ten wypoczynek był bezpieczny, musimy pamiętać, że nasze bezpieczeństwo, a szczególnie najmłodszych zależy w dużej mierze od nas samych. Przestrzegajmy więc podstawowych zasad, które powinny obowiązywać podczas wypoczynku nad wodą.

 3. Działania wieluńskiej drogówki „ Niechronieni”

  08 maja 2018 r policjanci z wieluńskiej drogówki przeprowadzili działania kontrolno - prewencyjne pod nazwą „ Niechronieni”. Podczas akcji mundurowi zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych, ale też bacznie przyglądali się czy piesi nie łamią przepisów ruchu drogowego. Działania obejmują także rowerzystów, którzy podobnie jak piesi zaliczani są do grupy tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego

 4. Złodzieje w rękach mundurowych

  W ręce mundurowych z Komisariatu Policji w Białej wpadło dwóch mężczyzn w wieku 19 i 21 lat, którzy z zaparkowanego w Wieluniu przy ul. Traugutta samochodu renault grand scenic skradli CB radio. Straty pokrzywdzony wycenił na 350zł. Dzięki szybkiej i sprawnej pracy policjantów sprawcy tej kradzieży zostali ustaleni jeszcze tego samego dnia. Za popełnione wykroczenie grozi kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywna.

 5. Skorzystaj z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

  Wieluńscy policjanci przypominają: Za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa każdy mieszkaniec naszego regionu może zadbać o swoje bezpieczeństwo, dzieląc się z Policją informacjami o zagrożeniach, które zauważył w swojej okolicy. Każde zgłoszenie dokonane na KMZB trafia do policjantów, którzy regularnie sprawdzają wskazane miejsca.

 6. Podsumowanie działań „TRUCK & BUS”

  16 maja 2018 roku policjanci wieluńskiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego przeprowadzili działania prewencyjno- kontrolne „Truck & Bus”. Celem akcji było przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa na drogach powiatu wieluńskiego, a także wyeliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu drogowego osób i rzeczy.

 7. Dzielnicowi na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców

  Dzielnicowi z wieluńskiej komendy w swojej codziennej służbie na rzecz mieszkańców powiatu wieluńskiego realizują różnego rodzaju działania profilaktyczne. Mundurowi spotykają się nie tylko z przedszkolakami czy uczniami szkół , ale także z dorosłymi i seniorami. W wielu przypadkach to dzielnicowi wychodzą z inicjatywą zorganizowania takich spotkań bo jak sami podkreślają, to doskonała okazja do wymiany zdań na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

 8. Wypadek w Kadłubie

  Policjanci pod nadzorem wieluńskiej prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło 6 lipca 2016 roku w miejscowości Kadłub.

 9. Już wkrótce Mundurowy Dzień Dziecka

  26 maja 2018 r. na terenie Oddziału Prewencji Policji w Łodzi przy ul. Pienistej 71 odbędzie się Mundurowy Dzień Dziecka. Organizatorzy imprezy przygotowali szereg atrakcji dla najmłodszych oraz ich rodzin.

 10. Podsumowanie długiego weekendu majowego

  Policjanci z wieluńskiej drogówki podsumowali akcję „Bezpieczny weekend majowy 2018”. Od 27 kwietnia do 6 maja 2018 roku mundurowi czuwali przede wszystkim nad zapewnieniem bezpieczeństwa na drogach, a w szczególności osób podróżujących wybierających się na wypoczynek. Policjanci w tym czasie prowadzili wzmożone kontrole na drogach zwracając szczególną uwagę, czy kierujący poruszali się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Ponadto kontrolowali również stan trzeźwości kierujących, stan techniczny podjazdów oraz czy wszyscy podróżujący mieli zapięte pasy, a dzieci przewożone były w fotelikach.

Linki

Tagi

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa odblaski antyterroryzm Osoby Zaginione ćwiczenia sztabowe narkotyki uprawa konopi pobicie święto policji ruch drogowy kolizja bepieczna woda mapa zagrożeń PaT bezpieczne wakacje długi weekend list gończy wypadek dopalacze
Dopalacze kradną życie
Tourist information
Zielona strefa
Ludzie to nie towar
Fotoprzestroga