Komenda Powiatowa Policji w Wieluniu

Aktualności

Najczęściej czytane

 1. Święto Policji 2016

  13 lipca 2016 roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu uroczyście obchodzili Święto Policji oraz 97 rocznicę powstania Policji Państwowej. Uroczystości rozpoczęły się zaciągnięciem warty honorowej przy symbolicznej „Mogile Katyńskiej” na cmentarzu wieluńskim przy ul. 3-go Maja wystawionej przez Wydział Prewencji. Kierownictwo złożyło na "Mogile Katyńskiej" wiązankę kwiatów oddając hołd pomordowanym i poległym policjantom w trakcie II Wojny Światowej.

 2. Wypadek w Kadłubie

  Policjanci pod nadzorem wieluńskiej prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło 6 lipca 2016 roku w miejscowości Kadłub.

 3. Rozpowszechniali pornografię dziecięcą w sieci - CBŚP poszukuje pokrzywdzonych

  Międzynarodową sieć pedofilów liczącą kilkaset osób rozpracowali policjanci CBŚP z Poznania. Zatrzymanych zostało 15 mężczyzn w wieku od 17 do 46 lat. To mieszkańcy siedmiu województw w kraju, a także Norwegii i Irlandii. Funkcjonariusze CBŚP apelują o zgłaszanie się pokrzywdzonych w tej sprawie. Za zgodą sądu publikujemy wizerunki osób zatrzymanych.

 4. Ograniczenie ruchu pojazdów na Śląsku 28 lipca 2016r

  W związku z wizytą Jego Świątobliwości Papieża Franciszka w Częstochowie, Wojewoda Śląski wydał rozporządzenie w sprawie wprowadzenia czasowego zakazu przewozu materiałów niebezpiecznych oraz ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton po drogach na obszarze województwa śląskiego.

 5. Dla bezpieczeństwa pielgrzymów / For pilgrims safety

  Zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego podczas zbliżających się Światowych Dni Młodzieży to priorytet dla Policji oraz innych służb. Do naszego kraju w tym okresie przyjedzie kilkadziesiąt tysięcy pielgrzymów. Dbając o ich bezpieczeństwo, Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach przygotowała specjalny film przedstawiający podstawowe zasady zachowania gwarantujące obcokrajowcom bezpieczniejszy i spokojniejszy pobyt w naszym kraju.

 6. Dwoje na podwójnym gazie

  24 czerwca 2016 r. około godz. 18:40 dyżurny wieluńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Kamion, którego sprawcami miało być dwoje nietrzeźwych kierujących.

 7. Bezpieczne Wakacje

  Wzorem lat ubiegłych policjanci z powiatu wieluńskiego realizują działania „Bezpieczne Wakacje 2016” mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa i porządku wypoczywającym oraz podróżującym.

 8. Nieletni sprawca usiłowania rozboju

  Wieluńscy policjanci zatrzymali 16-latka, który usiłował dokonać rozboju na ekspedientce sklepu spożywczego na terenie gminy Ostrówek.

 9. Policjanci wyjaśniają okoliczności pozostawiania noworodka

  Policjanci pod nadzorem wieluńskiej prokuratury wyjaśniają okoliczności pozostawiania noworodka przez młodego mężczyznę, które miało miejsce 1 czerwca 2016 roku na dziedzińcu klasztoru zakonu sióstr Bernardynek.

 10. Świętowali zakończenie roku szkolnego

  W trakcie policyjnych działań „Nielat” wieluńscy policjanci w dniu zakończenia roku szkolnego 24 czerwca 2016 r. około godz. 20:35 w miejscowości Kurów ujawnili ośmioro gimnazjalistów klas trzecich spożywających alkohol. Dwoje z nich w stanie upojenia alkoholowego, zostało odwiezionych karetką pogotowia do szpitala, a pozostałych będących w stanie po użyciu alkoholu i nietrzeźwości, odebrali rodzice. Rekordzista z tej grupy miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Nieletnimi zajmie się sąd rodzinny.

Linki

Tagi

Osoby Zaginione ruch drogowy narkotyki bezpieczne wakacje ćwiczenia sztabowe list gończy wypadek długi weekend święto policji bepieczna woda antyterroryzm dopalacze PaT