Komenda Powiatowa Policji w Wieluniu

Aktualności

Zobacz SPOT
Mapa zagrożeń
Dzielnicowy bliżej nas

Najczęściej czytane

 1. Działania „Alkohol i narkotyki”

  10 marca 2018 roku od wczesnych godzin rannych policjanci wieluńskiej drogówki prowadzili na drogach powiatu wieluńskiego działania prewencyjno- kontrolne pod kryptonimem „Alkohol i narkotyki”. Celem przedsięwzięcia jest wyeliminowanie z ruchu kierowców poruszających się po drogach pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

 2. Tragiczny wypadek

  Wieluńscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego w miejscowości Raducki Folwark, w którym zginął 41- letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego.

 3. Debata z seniorami

  15 marca 2018 roku w sali Wieluńskiego Domu Kultury przedstawiciele policji spotkali się ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w ramach zorganizowanej debaty społecznej pod nazwą „ Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ”. Tematem przewodnim debaty było szeroko rozumiane bezpieczeństwo seniorów, a celem wspólne określenie zagrożeń, z jakimi spotykają się na co dzień osoby starsze i samotne.

 4. Ukrył narkotyki w szybie kominowym

  Policjanci z komisariatu w Osjakowie zatrzymali 25- letniego mieszkańca powiatu wieluńskiego, u którego znaleziono środki odurzające. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 120 gramów tzw. kryształu oraz niewielką ilość haszyszu. Decyzją prokuratury podejrzany został oddany pod dozór policyjny. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

 5. XIV Turniej z Wychowania Komunikacyjnego Zielone Światło dla Przedszkolaka

  03 marca 2018 roku wieluńscy policjanci na czele z pełniącym obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Wieluniu kom. Robertem Baryłą uczestniczyli XIV Turnieju z Wychowania Komunikacyjnego Zielone Światło dla Przedszkolaka. Całość przedsięwzięcia przebiegała pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo” w ramach programu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny”. Organizator turnieju, Publiczne Przedszkole nr 3 zapewniło przedszkolakom poprzez zabawę możliwość utrwalenia oraz poszerzenia wiadomości z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 6. Dzielnicowi zatrzymali chuliganów

  Dzielnicowi z wieluńskiej komendy zatrzymali pięciu 18-latków podejrzanych o pobicie 20-letniego mieszkańca powiatu wieluńskiego. Do zdarzenia doszło na terenie jednej z wieluńskich szkół ponadgimnazjalnych. Wszyscy odpowiedzą za pobicie o charakterze chuligańskim. Prokurator wobec dwóch mężczyzn zastosował dozór policyjny połączony z zakazem zbliżania się do pokrzywdzonego.

 7. Pożegnanie Komendanta Powiatowego Policji w Wieluniu

  21 lutego 2018 roku w auli komendy odbyła się uroczystość pożegnania Komendanta Powiatowego Policji w Wieluniu insp. Zbigniewa Polka, który odszedł na zasłużoną emeryturę. Zdanie obowiązków służbowych nastąpiło w obecności Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi insp. Andrzeja Łapińskiego. Do czasu powołania nowego komendanta, jego obowiązki będzie pełnił dotychczasowy I Zastępca kom. Robert Baryła.

 8. Utraciłeś dokumenty? Zastrzeż je w banku!

  Kradzież lub zgubienie dowodu osobistego, prawa jazdy, paszportu lub innego dokumentu tożsamości może doprowadzić do powstania wielu sytuacji gdzie nasze dane zostaną wykorzystane w celach przestępczych. Wówczas ważne jest zastrzeżenie dokumentów. Aby dowiedzieć jak można się przed tym ochronić zachęcamy do zapoznania się z zawartymi na tej stronie informacjami.

 9. O bezpieczeństwie w internecie z młodzieżą

  Policjanci z wieluńskiej komendy przez cały rok szkolny prowadzą działania profilaktyczne w ramach kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny”. Mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci i młodzieży wieluńscy mundurowi spotkali się z uczniami szkół podstawowych z Ostrówka i Dzietrznik rozmawiając z nimi o cyberprzemocy i zasadach bezpiecznego dostępu do zasobów internetowych.

 10. Wzmożone działania Policji na przejazdach kolejowych

  Policjanci ruchu drogowego 5 marca 2018 roku prowadzą działania ukierunkowane na podniesienie bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych, a w szczególności na niestrzeżonych przejazdach. W działania te włączyli się również policjanci wieluńskiej drogówki, którzy w trakcie wspólnych patroli ze Służbą Ochrony Kolei Zduńska Wola- Karsznice prowadzili kontrole bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych powiatu wieluńskiego. Działania te mają na celu podniesienie świadomości uczestników ruchu drogowego na temat zagrożeń związanych z nieprawidłowymi zachowaniami kierujących i pieszych przy przejeździe czy przechodzeniu przez torowiska oraz przypomnienie przepisów z tym związanych.

Linki

Tagi

narkotyki antyterroryzm Osoby Zaginione dopalacze mapa zagrożeń święto policji ćwiczenia sztabowe bezpieczne wakacje ruch drogowy długi weekend list gończy pobicie Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa kolizja wypadek bepieczna woda uprawa konopi PaT odblaski
Dopalacze kradną życie
Tourist information
Zielona strefa
Ludzie to nie towar
Fotoprzestroga